Skocz do zawartości
Drzewol

Zasilacz i Cooler CPU pod MSI Z97 gaming 5+ i5/i7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kompletuję zestaw do domu, wstępnie zdecydowałem się na:

- MSI Z97 Gaming 5 z i5 4690K lub i7 4790K

Grafa najprawdopodobniej MSI R9 270 OC 

Zastanawiam się nad chłodzeniem procka i zasilaniem. Tutaj zaplanowałem budżet w granicach 500 zł za oba komponenty.

Są sądzicie o sprzęcie od SilentiumPC?

dajmy na to:

- SilentiumPC FERA 2 HE1224 
 oraz

- SilentiumPC Deus M1 650W 80Plus Bronze

Znaczne wątpliwości mam co do zasilacza, ponoć potrafi zabrać resztę sprzętu na wycieczkę do ciemnej doliny.

Porszę o opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FERA 2 to trochę mało dla kręconego I5 4690K , Deus M1 to budżetowy zasilacz - w tej cenie można mieć znacznie lepsze .

 

Proponuję Thermalright HR-02 - Macho - Black White za 175 zł i do tego XFX XTR 550W za 352 zł .

 

Za całość zapłacisz 527 zł , Macho to jedno z lepszych chłodzeń w tej cenie a XFX to klasa sama w sobie - solidna elektronika od Seasonic , modularne okablowanie , certyfikat 80+ Gold i tryb półpasywny .

 

Znacznie lepszy niż Deus M1 a 550W spokojnie starczy do I5 i R9 270 .

 

PS . Do czego ma być ten komp że rozważasz I7 4790K .

 

Jak gry to sobie odpuść .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kompie głównie będę pracował z Photoshopem i obróbką wideo.
Oczywiście od czasu do czasu ostro pociupię w nowe FPS'y :)

Właśnie znajomy polecał mi XFX, to co zaproponowałeś wygląda bardzo sensownie pod względem ceny.

Zostanę też pewnie przy i5, i7 to bardziej moja ułańska fantazja - "lepiej jest mieć więcej".

A może proponujesz innego procka i inną płytę w tych "piniondzach"?

Budżet  na sprzęt to jakieś 3000-3500 (na początek bez SSD i czytników optycznych oraz ze słabszą grafą).


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do kręcenia I5 4690K i ta płyta MSI może być .

 

Co innego jak nie chcesz kręcić to bierz I5 4590 + Asrock H97 Performance - wyjdzie jakieś 300 zł taniej .

 

A procek równie wydajny , tylko ma zablokowane OC .

 

W jakim stopniu i jak mocno to będzie PS i obróbka video ?

 

Bo może faktycznie zrezygnuj z OC , zamiast I5 kup I7 4790 i zainwestuj w SSD na starcie - przy dużym obciążeniu w PS-ie I7 i SSD będą bardzo przydatne .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie przewiduję renderowania grafiki 3D, choć nie wykluczone że taka konieczność nastąpi.

Obróbka wideo w zakresie montażu i dodawaniu efektów w After Effects oraz animacji w 3dsmax. Nie będzie to obrabianie formatów Blue Ray czy tworzenie skomplikowanych animacji, choć... niewykluczone.

Nie chciałbym bym się tutaj zbytnio ograniczać.

Kręcenia na tą chwilę nie przewiduję, jednak za kilka miesięcy chcąc trochę zwiększyć parametry sprzętu - niewykluczone.

Na początek chciałbym zainwestować w płytę, procka i zasilacz. Ewentualnie przeznaczyć większe środki na grafę.

SSD i Ram mogę zmienić/ dokupić za mniejsze pieniądze niż procka czy grafę, toteż jeżeli zajdzie taka konieczność prędzej wysupłam jakieś zaskórniaki na taką okoliczność.

Nie zmieniam sprzętu co kilka/kilkanaście miesięcy - (ostatni raz kompletowałem PieCa w 2003 roku :) i chciałbym wybrać sprzęt, którego da się rozbudować np o lepszy procek bez konieczności wymiany płyty gł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FERA 2 to trochę mało dla kręconego I5 4690K , Deus M1 to budżetowy zasilacz - w tej cenie można mieć znacznie lepsze .

 

Proponuję Thermalright HR-02 - Macho - Black White za 175 zł i do tego XFX XTR 550W za 352 zł .

 

Za całość zapłacisz 527 zł , Macho to jedno z lepszych chłodzeń w tej cenie a XFX to klasa sama w sobie - solidna elektronika od Seasonic , modularne okablowanie , certyfikat 80+ Gold i tryb półpasywny .

 

Znacznie lepszy niż Deus M1 a 550W spokojnie starczy do I5 i R9 270 .

 

PS . Do czego ma być ten komp że rozważasz I7 4790K .

 

Jak gry to sobie odpuść .

A co do i7, czy Twoim zdaniem ten XTR 550 da radę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...