Skocz do zawartości
Sit

Zawieszanie kompa - za słaby zasilacz?

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku tygodni mam problem z komputerem. W czasie przeglądania stron komputer chwilowo się zawiesza, czasami zmienia się kursor myszy na pionową kreskę. Zawiesza się na chwilę także przy otwieraniu niektórych aplikacji. Dodatkowo czasami po naciśnięciu start -> system zostaje zamknięty, pojawia się czarny ekran i tak zostaje, komputer nie wyłącza się. Przy naciśnięciu start ->uruchom ponownie sytuacja podobna komputer nie wstaje (nawet BIOS się nie uruchamia). Nie wiem w czym problem, czy pada dysk twardy (dysk sprawdziłem CrystalDyskinfo i HDTune - brak błędów), czy może kończy się zasilacz? Niedawno postawiłem Windows 7 na nowo - sytuacja nie uległa zmianie.
Moja konfiguracja:
Asus P5Q Pro
Core2Duo E7200 2,53GhZ @ 3,4GHz
OCZ PC8500 1066 2x1Gb
Asus GTX550Ti 
HDD Samsung SpinPoint F3 HD103SJ 1000 GB
Zasilacz ToPower P5 400W 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz jest markowy choć może też mieć problemy ale na razie szukał bym przyczyn gdzie indziej .

 

Sprawdź ram i dysk , pooglądaj płytę czy czasem nie ma wylanych kondensatorów .

 

Dysk sprawdź w MHDD , przedtem daj raport SMART z Crystal Disc Info .

 

Ram przetestuj w Memtest / GoldMemory ( są zawarte w pakiecie HirenBootCD tak samo jak MHDD ) .

 

Sprawdź też jak komp zachowuje się na włożonej jednej kości - sprawdź jedną i drugą kość .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem napięcia zasilacza na molexie - jest ok. MHDD nic nie wykrył podobnie jak raport SMART CrystalDiskInfo.

Płyta jest w porządku RAM też ok. Dzisiaj zauważyłem, że zaraz po włączeniu pracuje normalnie, ale jak się trochę rozgrzeje (temperatury procka i mobo mam ok) to zaczynają się problemy. Przycina chwilowo przy otwieraniu kolejnych stron np. na alledrogo, przy otwieraniu tego forum, albo jak teraz podczas pisania. Przycina też przy otwieraniu katalogów w Windowsie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Markowy owszem, ale zacząłbym sprawdzane jak kolega pisze, ale nie zapomnij sprawdzić zasilacza, moim zdaniem 400W to deczko za mało do tych bebechów.

z tym się akurat mylisz, markowe 350W bez problemu pociągnie taki sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...