Skocz do zawartości
maciaba

Laptop 15'' do 3500zł - propozycje

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od dłuższego czasu szukam laptopa do 3500zł do domowego użytku dla całej rodziny. Już totalnie zgłupiałem przeglądając to co jest dostępne. Generalnie bardzo chciałem DELL'a, ale w tej cenie nie ma nic ciekawego do zaoferowania w porównaniu do konkurencji poza stylistyką i wykonaniem. Obecnie wytypowałem sobie dwa egzemplarze, będę bardzo wdzięczny za pomoc w wyborze chociaż pomiędzy tymi dwoma, byłoby miło gdyby pojawiły się jeszcze inne propozycje.

 

2 typy:

 

ASUS R510JK -> http://allegro.pl/laptop-asus-r510jk-i7-4710hq-8gb-750gb-gtx850-win8-i4620088291.html

LENOVO Z510-> http://allegro.pl/bialy-laptop-lenovo-z510-i7-16gb-win8-1-torba-mysz-i4590302599.html

 

Duża zaleta na korzyść lenovo to dysk SSHD, natomiast wadą sporo słabsza karta graficzna.

 

Co jest jeszcze ważne?

 

Na pewno nie chcę czegoś w stylu SSD + zew HDD. Pojemność dysku nie musi być na poziomie 750-1000GB, myślę, że 500 spokojnie wystarczy. Procesor i7, sensowna karta (dzieciaki będą używać do gier). Bardzo ważną kwestią jest matryca, na pewno musi być matowa (bardzo jasny pokój i zmęczony wzrok księgowej). Matrycę typu IPS w tej kategorii cenowej znalazłem tylko od MSI (kiepska alternatywa jako całość), więc IPS pewnie odpada z uwagi na budżet. 

 

W razie pytań chętnie odpowiem. 

 

Pozdrawiam, Mateusz

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSHD to nie jest żaden plus ;) Plusem byłby dysk SSD, sshd to zwykły talerzowiec z szybkim cache, które dużo nie daje (pisze to jako posiadacz y510 z sshd). Do czego ten laptop, że potrzebujesz i7? Jak do gier to Asus R510 ze względu na wydajną karte graficzną. Mocna specyfikacja kosztem gorszej jakości wykonania (przeciętna obudowa, porównywalna z laptopami za 1500zł), przeciętna matryca FullHD. Z lepszą matrycą MSI GP60 z i5, 8GB RAM i kartą GTX850. Obudowa trochę lepsza jak w asusie, miejsce na dodatkowy dysk na mSata. Z510 to zupełnie inna półka wydajnościowa

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm no myślę, że i7 mimo wszystko jest lepszą alternatywą dla i5 (chyba, że to zabieg marketingowy?). 

 

Asus ma słabą obudowę? Względem lenovo jak się domyślam? Wygląda całkiem spoko

 

Wygląd tego MSI mnie odstrasza tak że chce ruszać na belweder.. jakąś estetykę chciałbym zachować.

 

Co mam rozumieć poprzez "Z510 to zupełnie inna półka wydajnościowa" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem w ten sposób, ma się nadawać do gier ale nie do jakiś super najnowszych tytułów. W domu jest również konsola PS3, więc dzieciaki mają platformę przeznaczoną specjalnie do tego. Gry nie są tutaj aż tak ważnym czynnikiem. Po prostu nie musi mieć super wydajniej karty graficznej, ale intel hd graphics też odpada.

 

Dużo ważniejszym czynnikiem jest matowa matryca, solidna i elegancka obudowa (i musi też jakoś wyglądać na dzisiejsze czasy), i żeby nie był zbyt ciężki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak dużego wyboru nie ma. Sensownych laptopów z matryca FullHD 15,6" (mat), które jako tako nadadzą się do gier jest jak na lekarstwo. Kupowanie za takie pieniądze laptopa z matrycą HD to też nieporozumienie (tym bardziej, że większość to błyszczące). Tak dostaniesz same niskonapięciowe procesory i5 (wydajnosć zwykłego i3) lub wspomniane R510 lub MSI GP60, które odpada ze względu na design.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm no tak. Nie zaznaczyłem, że nie musi to być HD. 

 

R510 nie odpada z uwagi na design, moim zdaniem jest bardzo estetyczny. 

 

Dodatkowo zastanawiałem się jeszcze nad tym -> http://asus.strefamarek.allegro.pl/laptop-asus-r553ln-xo370p-i7-12gb-1tb-gt840-w8-pro.html

 

W takim razie, czy w tym budżecie da się otrzymać coś z sensowną matrycą ale błyszczącą? Zaznaczam, nie musi być HD, ale żeby miała chociaż dobra luminację i odwzorowanie kolorów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matryca HD (1366x768) w sprzęcie za takie pieniądze dla księgowej to trochę słaba opcja. Zdecydowanie R510 lepszy ze względu na matrycę i konfigurację. 

 

Od tego R533 ciekawszą opcją jest Acer V5-573G z i7ulv, 8GB RAM, dyskiem SSD i wydajniejszą kartą Gt750 DDR3. Jakość wykonania na poziomie tego asusa

Z błyszczącą matrycą masz również Lenovo Y510p z procesorem i5, 8GB RAM, dyskiem SSD i kartą GT755. Do tego dobra jakosć wykonania (aluminium), podświetlana klawiatura, miejsce na dodatkowy dysk na złączu m2, niezłe audio JBL

 

Z Della masz model 7537 z i5ulv (poziom zwykłego i3), 8GB RAM, dysk SSD i karta GT750 DDR5 (jak w y510p). Dobrej jakości aluminiowa obudowa, podświetlana klawiatura, 2 letnia gwarancja domowej naprawy

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze takiego R510 -> http://allegro.pl/laptop-asus-r510jk-i7-4710hq-12gb-750-gtx850-win8-i4620088860.html widzę, że ma dobrą matrycę, dobrze myślę?

 

Co do dell'a, naprawdę bardzo mi sie podoba ten właśnie model.. jednak w tej cenie oferuje praktycznie nic wydajnościowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...