Skocz do zawartości
B4rtek92

Ocena komputera 2500 zł, problem z wyborem karty graficznej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuje niedługo zakupić nowy sprzęt komputerowy do ok 2500 zł . Jako, że nie jestem wielkim ekspertem w tym temacie sugeruję się zestawami. Ostatnio wpadł mi w ręce zestaw na wrzesień za ok. 2500 zł o to on:

 

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_wrzesien_2014?page=0,10

 

W związku z tym mam do Was kilka pytań: 

 

1. Co sądzicie o tym zestawie?

2. Co ewentualnie byście zmienili? czy jest może jakiś tańszy o podobnej jakości zamiennik?

3. Osobiście mam dylemat co do karty graficznej, czy będzie to dobry wybór? czy może warto dodać parę groszy i zakupić inną, wydajniejszą kartę? jakie byłby Wasze sugestie?

Rozumiem, że jeśli chodzi o procesor to jest to chyba najlepsza w tej cenie opcja dostępna na rynku. Generalnie jest to jedyny podzespół na który jestem w 100% zdecydowany.

 

Z góry dziękuję za pomoc.  

Edytowane przez B4rtek92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 i 2 . Dobry zestaw , nic nie warto zmieniać .

 

3 . R9 280 to dobra i wydajna karta , żeby mieć lepszą musiał byś dołożyć 150+ zł na R9 280X .

 

Procek w tym budżecie jest optymalny .

 

Dziękuję za odpowiedź. A czy z tańszych modeli kart graficznych jest coś wartego uwagi? co sądzisz o np. MSI R9 270X Gaming ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

270X jest słabsza choć też może być .

 

Ew. alternatywny zestaw przygotowany pod OC i z lepszym zasilaczem .

 

I5 4690K + MSI Z97 Gaming 3 ( możesz dostać do 180 zł zwrotu od Intela i MSI - klik ) , G.Skill RipjawsX DDR3 2x4GB 2133MHz CL9 , SPC Brutus M23 + Cooler Master G550M , reszta to samo - za 2 312 zł .

 

Potem jak wpadnie trochę kasy ( zostanie ci ~200 zł , z programu Cashback dostaniesz kolejne 180 zł ) to kupujesz lepszą kartę - albo pokoparkowe R9 270 ( cena 450-500 zł na allegro ) albo coś obecnych kart jak trochę potanieją .

 

A na razie działasz na integrze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak oceniacie ten zestaw? Co ewentualnie byście zmienili ? koszt całości ok. 2800 zł komputer jak wspomniałem wyżej głównie do gier i multimediów.

 

Procesor: intel core i5- 4590 Box

Karta graficzna: Gigabyte Gtx 760 2gb

Płyta główna: Msi Z77A-G43 (G3)

Ram: 2x 4GB GoodRam 1600 MHz CL9 (dylemat czy nie zainwestować w lepsze ramy?)

Dysk: WD blue 1TB (ew. Segate 1TB Barracuda)

Zasilacz: FSP 460-60 HCN 460W

Obudowa: Opcjonalnie jakaś tania sprawdzona (prosiłbym o rade) 

Edytowane przez B4rtek92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim płyta - masz płytę na starszy socket 1155 a procek jest na S1150 .

 

Np. Asrock H97 Pro4 ew. MSI Z97 Gaming 3 / Asrock Z97 Pro4  + G.Skill Ripjaws X 2x4GB DDR3 2 133 mhz CL9 .

 

Kartę na R9 280 np. od Gigabyte - równie wydajna a tańsza .

 

Co do budy - zależy ile chcesz wydać , najtaniej to Zalman T1/T4 za ~~90zł, drożej Zalman Z1  za 115 zł czy SPC Brutus M23/M25 za 129 zł / 149 zł ew. SPC Gladius M40 za ~200 zł .

Edytowane przez reyden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za pomoc, jednak mam jeszcze kilka wątpliwości. 

 

Płyta Asrock H97 Pro4 cenowo idealna półka, ale z tego co widzę nie obsługuje RAM o częstotliwości pracy powyżej 1600 MHz?! zgadza się?

I tu nasuwa się pytanie czy w ogóle warto inwestować w wyższą częstotliwość RAM'u jeśli celem są gry komputerowe/ multimedia czy te 1600 MHz wystarczą? 

 

Odnośnie budy to nie chciałbym przepłacać o ile to nie jest aż tak istotne, więc myślę, że zdecyduje się na Zalmana. 

 

Jeszcze może dość prozaiczne pytanie od laika, ale widzę iż jest wielu producentów np. R9 280 od np. Asus/ MSI/ Gigabyte czy różni się to znacznie jakościowo i od kogo ew. byłaby najlepsza? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy do tego zestawu i ramów G.Skill RipjawsX DDR3 2x4GB 2133 MHz CL9 znalazłaby się jakaś płyta z niższego pułapu cenowego w ok. 300 zł +/- ?

Generalne wszystko pasuje tylko trochę budżet cierpi dokładając kolejne ok. 100 zł do ram +  ok. 100 zł do płyty głównej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ramy to ok. 20 zł więcej w stosunku do tych Goodramów 1 600 mhz .

 

Najtańsza płyta na Z97 to Asrock Z97M Anniversary za 311 zł .

 

Patrząc po cenach ramu i płyty którą wybrałeś to dokładasz niewiele - raptem ~30 zł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuje zestaw od komputronika (na raty) i niestety tam nie ma takiej płyty głównej, a co do ram to są o ok. 50 zł droższe te 2133 MHz. Więc chyba będę musiał zostać przy tym Asrock H97 Pro4 i Ram 1600 MHz jeśli nie ma możliwości wybrać czegoś lepszego i podobnego lub delikatnie droższego :( także zestawy z komputronika byłyby mile widziane

 

A czy obudowa Zalman Z1 nie będzie czasem zbyt mała dla tych podzespołów? 

Edytowane przez B4rtek92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta na Z97 + pamiątki Goodram: 

http://www.morele.net/plyta-glowna-asus-z97-p-z97-dualddr3-1600-sata3-raid-hdmi-dvi-d-sub-dp-atx-z97-p-promocja-636689/

http://www.morele.net/pamiec-goodram-8gb-pc1866-dual-2-x-4gb-cl9-gy1866d364l9a-8gdc-597188/

 

Dokładasz w sumie 25 PLN. A czy warto? Na pewno, w końcu to kilka % osiągów więcej.

Edytowane przez piterr3
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reyden wracając do Twojego zestawu mianowicie http://www.morele.ne...ry/info/cQJXLc/

 

1. Czy zasilacz na pewno będzie wystarczający?  I jak to by wyglądało przyszłościowo jakbym chciał dołożyć więcej pamięci/wymienić jakiś podzespół, chodzi mi o to czy jest wystarczający zapas czy lepiej wziąć coś mocniejszego o ile warto cenowo

2. Czy nie jest potrzebny jakiś dodatkowy cooler CPU? procesor dość bogaty 

Edytowane przez B4rtek92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R9 270/270X - np. MSI R9 270X 2GB Gaming za 715 zł w morele.net .

 

Ew. dołożyć do używanych R9 280X .

 

Asus R9 280X DC2 TOP za 750 zł

 

Sapphire R9 280X Dual-X za 730 zł

 

Albo Gigabyte HD7970 GE za 670 zł .

 

Karty mają jeszcze gwarancję , HD7970GE to to samo co R9 280X .

Edytowane przez reyden
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Reyden

 

1. Jesteś pewny co do Radeonów? są one wystarczająco dobre? słyszałem wiele negatywnych opinii na temat tych kart m.in. odnośnie wysokiego poboru mocy, dość znacznym spadku wydajności po +/- roku użytkowania itp. itd...

2. Warto dopłacić do jakiejś lepszej karty te pare zł czy kupić coś tańszego? jest znaczna różnica w wydajności? np. r9 270 a 280x lub Gtx 760  

Edytowane przez B4rtek92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klaus- rozumiem, przyjąłem do wiadomości i sory :P

 

Reyden - krążą takie opinie wśród znajomych, użytkowników, że generalnie Radeony się przegrzewają, spada mu wydajność po +/- roku użytkowania, są problemy ze sterownikami itp. Nie są to opinie ekspertów, ale zawsze wolę się upewnić i zapytać.

 

Druga sprawa odnośnie tego zestawu Twojego, którym się wzoruje http://www.morele.net/inventory/info/cQJXLc/ słyszałem tylko, że obudowa Silentium to nie jest zbyt dobry wybór, podobno Zalman 3 bije ją na głowę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...