Skocz do zawartości
xthomasz

ASUS Maximus VII HERO + TridenX = jakie chłodzenie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jakie zamontować chłodzenie w takim zestawie?

Płyta główna: ASUS Maximus VII Hero
Pamięć: G.Skill TridentX DDR3
Obudowa: Zalman H1 

Zastanawiam się co zrobić, żeby radiator razem z wentylatorem nie przeszkadzał w montażu kostek pamięci TridentX i całej platformy w podanej obudowie. Z tego co się zorientowałem, to Termalright HR-02 Macho jest trochę za duży. Jaka będzie dobra, mniejsza alternatywa, żeby wszystko grało jak należy? Może rozważyć chłodzenie wodne (Corsair h100i) ?


Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU to i7 4790k. Z tego co oglądałem te zestawy to nawet jak zdejmę nakładkę to może być problem zamontowaniem. Mógłbym trochę podnieść wentylator od radiatora i zamocować go wyżej, ale wtedy nie wiem czy wszystko w obudowie się zmieści. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz już ten zestaw czy nie ?

 

Z tego co wiem TridenX mają demontowalne grzebienie , po ich zdemontowaniu nie powinno być problemów z montażem Macho , sama obudowa nie przeszkadza - mieści chłodzenia o wysokości max. 180 mm .

 

H100i sobie odpuść - przy tych prockach jego wydajność nie powala , nie wiele lepszy a sporo droższy .

 

Zresztą kompaktowe chłodzenie nie są dobre w ogóle , jak chcesz mieć WC to tylko własnoręcznie złożony zestaw , zajrzyj do tego tematu - post #9 , od tego bym zaczął .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dzisiaj zamawiać, ale zacząłem się przyglądać wymiarom i wolałem się upewnić.

Zdjęcie grzebieni nie będzie skutkowało większym grzaniem się kostek pamięci?

Można by ewentualnie zrobić tak, żeby zamontować macho wiatrakiem w dół? Widziałem gdzieś takie rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...