Skocz do zawartości
masin

Windows 10 Technical Preview (tylko wersja dla testerów!)

Rekomendowane odpowiedzi

Mi z kolei nie chce zabootować instalacji Win 10 z Kingston Data Travelera 8 gb mimo, że go widzi pod biosem. Udaje się to tylko przez opcję z UEFI, ale wtedy nie jestem w stanie nagrać systemu bo nie mam dysków skonwertowanych do GPT (inaczej nie pozwala wybrać dysku i zacząć instalacji). Pendrive jak zawsze przygotowywałem Win 7 USB tool od MS. Instalacja startuje, ale tylko przez UEFI ... Czy jakaś opcja w biosie może coś zmienić ? Dla Windows 8 i Windows 8.1 nie miałem żadnych problemów, instalowałem w ten sam sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi z kolei nie chce zabootować instalacji Win 10 z Kingston Data Travelera 8 gb mimo, że go widzi pod biosem. Udaje się to tylko przez opcję z UEFI, ale wtedy nie jestem w stanie nagrać systemu bo nie mam dysków skonwertowanych do GPT (inaczej nie pozwala wybrać dysku i zacząć instalacji). Pendrive jak zawsze przygotowywałem Win 7 USB tool od MS. Instalacja startuje, ale tylko przez UEFI ... Czy jakaś opcja w biosie może coś zmienić ? Dla Windows 8 i Windows 8.1 nie miałem żadnych problemów, instalowałem w ten sam sposób.

 

jaki masz komunikat błędu z instalatora ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma błędu. Gdy bootuje po UEFI podczas 1 etapu instalacji na dole po najechaniu na posiadane partycje mam informację, że nie zainstaluje mi systemu na żadnej partycji, gdyż nie są one GPT i nie jestem w stanie iść dalej z instalacją. Bez UEFI nie chce zabootować.

 

Spróbowałem właśnie też przygotowanie pendrive'a z pomocą RUFUSa. Bez zmian. Może to coś z tym Kingstonem ...

 

EDIT2: Jednak po przygotowaniu obrazu RUFUSem jestem w stanie odpalić instalację ręcznie wybierając w BIOSie Kingstona i bootując z niego (nie jest wylistowany jako USB Key, Floppy etc.). Problem rozwiązany, czyli Win 7 USB tool widocznie źle przygotował obraz, tylko pod UEFI.

 

EDIT3: Teraz za to po wybraniu specjalnie przygotowanej partycji pod Win 10 (NTFS, 29GB, primary) dostaję komunikat w aplikacji do wyboru partycji, że Windows nie może stworzyć nowej ani zlokalizować obecnej partycji. Nie pomaga tworzenie jej od nowa w tym narzędziu, ani innym. Widzę, że instalacja tego systemu nie jest zbyt prosta, jak nie chce się go mieć na głównej partycji ...

Edytowane przez cripple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie masz podłączony do płyty głównej inny dysk HDD i instalator głupieje.

 

Zostaw podpięty do SATA tylko SSD, na który chcesz instalować system, a resztę dysków odłącz od płyty na czas instalacji systemu.

 

W biosie przydziel AHCI dla dysku i instaluj jak normalnego WIN8.

 

Pendrive z systemem będzie widoczny jako dysk i tam go szukaj.

 

Ustaw pendrive jako pierwszy do bootowania -> F10 i Enter.

 

Instalator musi ruszyć.

 

 

Przy instalacji systemu, będzie wybór partycji i pojawi się zarezerwowana przez system partycja 300MB + reszta dysku SSD.

 

Jak chcesz mieć to wszystko razem, zrób tak:

 

1. usuń partycję pozostałą (tą oprócz 300MB zarezerwowanej przez system).

 

2. rozszerz partycje 300MB o resztę dysku.

 

 

To połączy obie partycje i dysk będzie ładnie scalony.

 

Teraz instaluj system.

 

Pendrive przygotowany przez  Win 7 USB tool pod USB (tam jest wybór) działa idealnie.

 

Sam instalowałem w ten sposób i trwało to może 5 minut :)

 

 

Tylko pamiętaj, żeby odłączyć od płyty głównej inne dyski na czas instalacji systemu !!

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak znalazłem babola menu start potrafi zmniejszać wysokość tak że nie widać żadnych elementów tylko opcję zamykania systemu. Naprawia się po restarcie. Prawdopodobnie to co dodali nowego do podstawowego W8.1 może być zabugowane. I co tu dużo mówić na razie ten system brzydki jest. To nowe menu start to takie jakby z innej bajki wyjęte i doklejone. W7 to dzieło sztuki w porównaniu z tym, także wyleciał z dysku. Powrót do W7 od razu cieszy oczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj rufusem

Efekt ten sam, ładowanie - logo - wyłączenie komputera.

Przypominam że mowa o 9 letnim laptopie. Dziwne ale udało mi się używać testowych wersji win 8 bez problemu.

Może wypale na DVD zamiast pena...

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszyscy przeczytali postanowienia licencji? :)

 

http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/preview-privacy-statement

 

zainstalujesz Program, możemy zgromadzić informacje o urządzeniu i aplikacjach oraz ich użyciu do takich celów, jak określenie lub poprawa zgodności;
 
użyjesz funkcji głosowego wprowadzania danych, takich jak rozpoznawanie mowy, możemy zgromadzić informacje głosowe i użyć ich do takich celów, jak ulepszenie przetwarzania mowy;
 
otworzysz plik, możemy zgromadzić informacje o pliku, aplikacji użytej do otwarcia pliku oraz o czasie potrzebnym do wykonania tej czynności, a następnie użyć ich do takich celów, jak poprawa wydajności;
 
wprowadzisz tekst, możemy zgromadzić wpisane znaki i użyć ich do takich celów, jak ulepszenie funkcji autouzupełniania i sprawdzania pisowni.

 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafa, a Windows 8.1 dało się zainstalować? Bo ja mam identyczną sytuację z takim jednym starym laptokiem (Asus F7F) - Windows 8 śmiga na nim aż huczy, ale Windows 8.1 za nic nie daje się zainstalować. Przy instalacji ze sklepu M$ - po restarcie na sekundę pojawia się blue screen a następnie laptop wraca do Windows8, identyczna sytuacja z BS jest przy instalacji z pena/płytki. Gdy udało mi się wyłączyć automatyczny restart, to zdołałem zobaczyć opis błędu - DRIVER_VIOLATION. Szperałem po necie w tym temacie, wygląda na to, że albo Windows 8.1 nie zawiera sterowników do któregoś z kluczowych komponentów sprzętowych, albo któryś ze standardowych driverów zawartych w instalce Windows 8.1 żre się z którymś z elementów lapka. Z Windows 10 jest identycznie, więc wygląda na to, że poza Windows 8 na tym sprzęcie nie wyjdę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy dokładnie w tym samym miejscu drogi kolego (win 8.1/10) - tzn w ciemnej [gluteus maximus]. Mam dość próbowania i poddałem sie... Chyba że ktoś wpadnie na to jak można zmodyfikować instalke systemu, o ile to rzeczywiście problem sterownika.

 

EDIT

Zapomniałem dodać że nie da rady świeżej instalacji jak i update.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się przyda:

Zamieszczam trzy podstawowe komendy dla wiersza poleceń, które określą Nasze systemy:

slmgr /dli ="Wyświetlanie informacji o licencji (domyślnie: bieżąca licencja)"

slmgr /dlv ="Wyświetlanie szczegółowych informacji o licencji (domyślnie: bieżąca licencja)"

slmgr /xpr ="Data wygaśnięcia bieżącego stanu licencji"

1. uruchom wiersz polecen jako administartor,

2. wpisz/wklej odpowiednią komendę,

3. zatwierdź Enterem.

Obecnie WIN10 TP wygląda tak:

slmgr /dli ="Wyświetlanie informacji o licencji (domyślnie: bieżąca licencja)"

2016817000_1412382555_thumb.jpg



slmgr /dlv ="Wyświetlanie szczegółowych informacji o licencji (domyślnie: bieżąca licencja)"

1484513100_1412382574_thumb.jpg



slmgr /xpr ="Data wygaśnięcia bieżącego stanu licencji"

5894732500_1412382594_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie masz podłączony do płyty głównej inny dysk HDD i instalator głupieje.

 

Zostaw podpięty do SATA tylko SSD, na który chcesz instalować system, a resztę dysków odłącz od płyty na czas instalacji systemu.

 

W biosie przydziel AHCI dla dysku i instaluj jak normalnego WIN8.

 

Pendrive z systemem będzie widoczny jako dysk i tam go szukaj.

 

Ustaw pendrive jako pierwszy do bootowania -> F10 i Enter.

 

Instalator musi ruszyć.

 

 

Przy instalacji systemu, będzie wybór partycji i pojawi się zarezerwowana przez system partycja 300MB + reszta dysku SSD.

 

Jak chcesz mieć to wszystko razem, zrób tak:

 

1. usuń partycję pozostałą (tą oprócz 300MB zarezerwowanej przez system).

 

2. rozszerz partycje 300MB o resztę dysku.

 

 

To połączy obie partycje i dysk będzie ładnie scalony.

 

Teraz instaluj system.

 

Pendrive przygotowany przez  Win 7 USB tool pod USB (tam jest wybór) działa idealnie.

 

Sam instalowałem w ten sposób i trwało to może 5 minut :)

 

 

Tylko pamiętaj, żeby odłączyć od płyty głównej inne dyski na czas instalacji systemu !!

 

Pomogło, dziękuję. Sam bym nie wpadł na to by dyski odpinać, przy instalacji Win 8/ Win 8.1 Preview wcześniej nie miałem tego problemu z tymi samymi dyskami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem wczoraj na virtualbox'a - instaluje się szybko i bez problemów, jedyne co, to nie da się zainstalować guest additions. Po wypakowaniu ich, driver grafiki do windows 8 też nie działa, w związku z czym ekran ma tylko kila trybów i nie skaluje rozdzielczości do hosta.

 

Ogólnie interfejs w porównaniu z 8 i 8.1 na plus, jakkolwiek brak opcji customizacji menu start (wielkość, ilość kolumn i rzędów na kafelki etc). Pewnie będzie classic shell na win 10 i pewnie będzie z nim wygodniej. Ogólnie większych różnić pomiędzy 8.1 a 10 nie zauważyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie to uzywam 10'ki na 3 kompach , komputer rodziców , firmowy a wczoraj zainstalowałem na swoim do tej pory nie natrafiłem na jakieś większe "buble"

co prawda na swoim domowym (komp z podpisu) musiłem UEFI zrobić do wartości default bo instalator chciał jakieś sterowniki ... 

instalator dalej ma problem z usunięciem partycji GPT (to samo co Win8/8.1)

 

całość instalowana z pendrive , nośnik zrobiony w  Windows 7 USB/DVD Download Tool

Edytowane przez masin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam zainstalować w następujący sposób.

Zainstalowac WinRAR na komputer i w trakcie instalaci zaznaczyc rozszerzenie ISO.

Dzęki temu zabiegowi można otworzyć nasz pobrany system za pomocą winrara i wszystkie pliki przeżucić w jedno miejsce.

Pozostaje wtedy tylko właczenie aplikacji setup i klikanie aż do ukończenia instalacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dijkstra nie możesz zainstalować systemu normalnie na dysku ?

Mogę, ale nie chcę. Zasadniczo nie używam windowsów, a jak już muszę, preferuję VM, co ma tę zaletę, że jako VHD można dodać go do boot loadera i bootować dysk VHD na blachach; w ten sposób tego samego windowsa odpalam w virtualbox jako VM i bezpośrednio na blachach, jak muszę.

 

 

Może potrafiłbyś dojść do tego, jak usunąć te dwie ikonki z paska :biggrin:

6918001400_1412425008.jpg

To raczej nie w rejestrze siedzi, pewnie trzeba by patchować jakąś bibliotekę albo uruchamiać jakiegoś hook'a. Na razie chyba tego nikt tego nie rozkminił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całą zabawę zaczynam z Windowsa 7, urzuchamiam zaznaczony plik (setup).    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/29fcacc2adf8d8c7.html

Po uruchumieniu pokazuje mi się takie okienko http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e52cf25c13f58e24.html .

Wybieram opcję, by system zainstalował mi się na innej parrtycji.

Na partycji C mam zainstalowany Windows 7 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/41bf79d66d3abf14.html . A na partycji E Windows 10 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a84355260b5a507d.html .

Na partycji C jest windows bez .old http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b353974350e46128.html . Na partycji E jest windows.old, ale on jest pusty http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cb0f1f57a4ce3060.html .

 

Przy włączaniu jest do wyboru system który chce uruchomić http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2e6e0db0a3216348.html .

 

Jak instalowanie z płyty, ale bez płyty i zmieniania bootowania.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieliście dzisiaj mega dużą aktualizację systemu ?

 

Została podniesiona wersja systemu do 9860.

 

Info z wiersza poleceń:

 

4089752800_1413996880_thumb.jpg

 

 

Aktualizacja całkowicie podmienia system, ale zachowuje wszystkie wcześniej zainstalowane programy, oprócz sterownika grafiki (nie wiem, dla czego) :P

 

Zostaje utworzony folder old.windows.

 

Można go spokojnie usunąć, jak nie chcemy go mieć na dysku.

 

Aktualizacja sama się pojawiła na ekranie monitora w czasie surfowania w internecie tak, że będziecie uprzedzeni o niej i będzie można pozamykać otwarte procesy.

 

Aktualizacja trwa około 18-20 minut w zależności od łącza internetowego (musi zostać ściągnięta) i od dysku/procesora (instalacja).

 

 

Ważne: w aktualizacjach będzie dostępna opcja z sterownikiem audio Nvidii - nie instalujcie go, bo zniknie wam z dysku ponad 20GB pojemności !!.

 

Po prostu ukryjcie tę aktualizację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dijkstra nie możesz zainstalować systemu normalnie na dysku ?

 

Może potrafiłbyś dojść do tego, jak usunąć te dwie ikonki z paska :biggrin:

 

 

6918001400_1412425008.jpg

 

 

W kompilacji 9879 możesz pochować te przyciski:

 

PPM na pasku zadań > "Show Task View button" i "Show Search button"

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...