Skocz do zawartości
martin03

Crossfire r9 280x - problem z konfiguracją - trzy monitory

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć . To mój pierwszy post na tym forum więc witam wszystkich serdecznie smile.png


Zainstalowałem drugą kartę do mojej budy i zamiast  cieszyć się z wydajności ,żadna gra nie chce się uruchomić w trybie crossfire .


Nie wiem czy trzeba coś ustawiać w sterownikach amd, czy doinstalować jakiegoś fix-a ,czy ustawić jakiś profil ,a może w biosie płyty? 


Sterowniki najnowsze beta ze strony amd. Wcześniejszych też próbowałem z tego roku .


Mam trzy takie same monitory 24' i na jednej karcie wszystko działa w eyefininty ,a w crossfire zawiesza kompa przy odpaleniu gry sad.png


Uruchomiłem tylko 3dmark (żadnej gry) na jednym monitorze bo na trzech  znowu zwiecha  .


Wnioskuje że podłączyłem wszystko dobrze  .


 


Karty połączyłem najpierw jednym mostkiem ,potem drugim i bez rezultatu .


Monitory podłączone do jednej karty bliżej procka 2xdvi  i display poort z aktywną przejściówką .


Karty działają osobno bez zarzutu .


Potrzebuję głównie  tej specyfikacji do symulatora iracing bo dość duże jeżdżę w simracingu ,a tu taka lipa .


 


 


Moja specyfikacja 


fx8350 black


r9-280x dual-x


r9-280x vpor-x


12gb ram corsair vengeance


płyta asrock 970 extreme 3


zasilacz corsair rm850


 


Proszę o pomoc -mi się już pomysły skończyły smile.png


Pozdrawiampost-213218-0-63922800-1412191972_thumb.pngpost-213218-0-26376600-1412191974_thumb.pngpost-213218-0-31068500-1412191975_thumb.pngpost-213218-0-60483200-1412191976_thumb.png


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij najnowszego MSI Afetrburner. Wyłącz w nim ULPS oraz ustaw, by obie karty miały identyczne taktowania rdzenia i pamięci (zaznacz synchronizację obu kart i ustaw to ręcznie). Jest szansa, że to pomoże.

 

BTW Co Cię podkusiło, by stworzyć najgorszą możliwą konfigurację? FX słabiutki i grzeje się jak głupi. Radeony w połączeniu z prockiem AMD działają gorzej niż na procku Intel (wina sterowników). No i jeszcze CrossFire, zamiast jednej mocnej karty...

Edytowane przez ivanov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...