Skocz do zawartości
letki14

Jaki ram DDR3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Moja specyfikacja:

 

CPU: Core i7 4790K

MOBO: MSI Z97 GAMING 5

COOLER: Thermalright Macho HR-02 PCGH Edt.

PSU: XFX PRO 650W

GPU: Gigabyte GTX 780 GHz

 

Komputera używam głównie do grania, tak więc które pamięci byłyby do tego celu lepsze:

 

http://www.salurion.pl/product/161623/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/G_SKILL_RipjawsX_DDR3_2x4GB_2133MHz_CL9.html

 

czy:

 

http://www.salurion.pl/product/161625/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/G_SKILL_TridentX_DDR3_2x4GB_2400MHz_CL10.html

 

Ewentualnie proszę o podanie innych alternatyw w cenie do 350 zł.

Pozdrawiam

Edytowane przez letki14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam zestaw Asus H81-PLUS   , I54670k    RAm balistic 8GB w jednej kosci...   czestotliwosc 1866. 

 

nie bedę mógł wy korzytsac pełnej czestotliwośći pamięci RAM  ? chodzi mi o to czy ta płyta ma taka  możliwość ?  czy lepiej byłoby mieć dwie Kości po 4 GB?     proszę o pomoc  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta na H81 więc zapomnij że ram ruszy na 1 866 mhz , z plusów tego rozwiązania jest to że możesz ruszyć na niższym CL np. 1 600 mhz CL8 .

 

Co do tego czy 1x8GB czy 2x4GB to nie ma za bardzo znaczenia , płyta ma tylko 2 sloty na ram więc jak potrzebujesz więcej jak 8GB ramu to warto brać jedną kość ramu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aj szkoda właśnie cos  mi w sklepie nie  doradzili bo procesor fajny a ta płyta to chyba szit.... co mi z tego ramu niby 1866.... 

 

a duza jest różnica cz 2 x 4  czy 8 GB w jednym czy nie opłaca się tego rozbijać dla dual chanel ?

 z tym co mówiłeś ze może ruszyć na 1600 CL 8 ? muszę cos ustawic czy  to juz się samo podobiera?

 

sory za banalne pewnie pytania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...