Skocz do zawartości
Bonusso3

AsRock P67 Pro3 + VTX3D HD7950 = brak obrazu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ludzie :)

 

 

Mam mały, a właściwie głupi problem. Otóż mój sprzęt to:

AsRock P67 Pro3

i5 2550K

2x4GB A-DATA 1600CL9

XFX PRO 550W

 

no i nieszczęsna karta VTX3D HD7950.

 

Problem polega na tym, że karta nie daje obrazu. Fakt, kupiłem używaną (2 sztuki) i ani jedna ani druga nie odpowiada. HD5770 i GTS250 chodzą bez problemu.

Słyszę, że komputer się włącza, mogę się zalogować ale nic nie widzę. Sprawdzałem na dwóch monitorach, na wszystkich kombinacjach (przejściówki, HDMI, DVI, D-SUB) i nie mam juz pomysłu. 

 

Co zrobiłem:

- BIOS do wersji 3.30

- podłączanie zasilania do karty bezpośrednio z zasilacza oraz przez przejściówki z MOLEXa

- sterowniki (to raczej bez znaczenia, bo obrazu nie ma już od samego początku, do BIOSa też nie wejdę)

 

Wydaje mi się, że to może być jakiś problem z obsługą płyty głównej. Nie wiem, strzelam bo nie mam pojęcia co nie hasa.

 

Ktoś miał podobną sytuację? Wszelkie sugestie mile widziane.

 

Pozdro i z góry dzięki.

 

 

Edytowane przez Bonusso3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz możliwość sprawdzenia grafik na innej konfiguracji? (przede wszystkim płyta główna :))

BTW nadal wapujesz? :D

 

@Tapatalk

 

Edit: Pokombinuj z różnymi wersjami biosu, być może na którejś będzie banglać. Jeżeli jednak nie wypali, to pozostaje niestety zmiana płyty na jakąś inną.

Z takim przypadkiem jeszcze się nie spotkałem, co najwyżej natrafiłem na to, że grafika w ogóle nie działała (tj. brak obrazu, system nie bootował) po wrzuceniu Radka HD78xx do gotowca Della, z mobo na H61.

 

@OT - rozchodzi się o e-szlugi ;).

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, na AsRocku 970 Extreme3 obie działają i to nawet w CFX. Właśnie płyta główna jest tutaj problemem. Tylko kwestia taka, że jak wypinam dyski twarde na tym intelu to wywala błąd D6 czy "nie wykryto grafiki". Wkurza mnie to (delikatnie mówiąc) bo w końcu dorwałem zabawki które mi się podobają i akurat grafika nie działa. I teraz kwestia jest taka, że nie wiem czy mam kombinować z BIOSem płyty głównej czy coś z grafiką. 

 

Jeszcze jest taka opcja, żeby płytę oddać na gwarancję, tylko nie wiem jak to argumentować, bo niby starsze grafiki działają... Ehh nie mam już hajsu, żeby płytkę zmieniać :(

 

EDIT: aaa, nie załapałem w pierwszym momencie :D Ano, wapuje ale tak pół na pół z analogami :D

Edytowane przez Bonusso3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sandy i tak 3.0 nie obsługuje (z tego co pamiętam) co nie zmienia faktu, że hasać to powinno.

 

Ale kurde, jakiś głupi wpis czy mikrokod w BIOSie nie pozwala na obsługę 7950, a R9 działają? Coś mi się wierzyć nie chce...

 

 

EDIT: Po wywaleniu wszystkiego płytka zatrzymuje się na błędzie D6 czyli "brak grafiki". Ewidentnie coś nie bangla z płytą. Mam dostępne aż 2 różne BIOSy na stronce AsRocka i mam wgrany najnowszy (3.30, na 3.10 też nie działa).

 

Teraz pytanie: Skoro większość takich problemów jest rozwiązywana przez RMA (a ja mam do sprawdzenia aż 2 karty, kupione w tym samym czasie i miejscu) to może chodzi tutaj o BIOS grafiki, a nie płyty? Tylko problem jest, który BIOS przypasuje do mojej i gdzie go wogóle znaleźć... ;<

Edytowane przez Bonusso3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, jako że mnie już nosi rozwaliłem komputer znowu na części. 

 

Wygląda na to, że 2 piny w podstawce są lekko wygięte. Nie mogę znaleźć za co one odpowiadają ale grafika reaguje tak, jakby PCI-E 3.0 nie chciał zatrybić na 2.0 więc może to od tego jest.

 

Druga opcja to sugestia supportu AsRocka, wg. którego 7950 i nowsze działają na BIOSie 3.3, a problem najprawdopodobniej jest w vBIOSie grafiki. Czekam więc na odpowiedź TUL'a/Vertexa i PowerColor'a (ta sama firma). W między czasie szybkie pytanie: Czy poniżej podane BIOSy do grafiki będą pasowały? Bo nie mam dualbiosa i nie bardzo mi się widzi w taki głupi sposób uwalenie grafiki. Ktoś już bawił się w takie coś? Co musi się zgadzać żeby grafika wstała?

 

Klik!

 

PS. Sorry @Klaus za posta pod postem ale chciałem odświeżyć temat :)

Edytowane przez Bonusso3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniec końców po przetestowaniu najnowszego BIOSa od AsRocka (który mi wysłali) i 3 BIOSów od VTX3D błąd określono jako (tutaj cytat) "I guess might some unknown compatible problem between graphic card and MB". Czyli kupa krótko mówiąc. Wszystkie grafiki śmigają, ta nie chce.

 

Teraz, żeby nie tworzyć nowego tematu mam krótkie pytanie. Czy MSI Z77A-G45 to dobra płyta? Czy polecacie mi coś innego? Szybka decyzja bo mogę ją dostać za 250zł, a inne są o wiele droższe. Słyszałem, że mają skopane BIOSy ale... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...