Skocz do zawartości
123=123

czy warto kupić gtx 780Ti przy moim obecnym sprzęcie

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje kupić używaną kartę graficzną gtx 780Ti i moje pytanie brzmi: czy warto ją kupić przy moim obecnym sprzęcie : płyta główna gigabyte ga-p67a-d3-b3  procesor i5 2500(bez K podkręcony do 4.2Ghz) ram 1333mhz, zasilacz zmienie jak zmienie kartę graficzną, a pytam się czy warto ponieważ: 1. czy procesor będzie mnie bardzo ograniczać? 2.gtx 780Ti ma interfejs pci express 3.0 x16 a moja płyta główna obsługuje standard 2.0 x16 i czy to by w ogóle działało a jeśli tak,to jak duży byłby spadek wydajności przez to.  (kilka f[ps czy kilkanaście fps?)

Edytowane przez 123=123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5-2500 4.2 GHz może nie będzie optimum, ale nie powinien specjalnie ograniczać karty. RAM 1333 to jednak słabizna, przykład poniżej (testy z GTX 780 Ti): 

 

http://www.purepc.pl/pamieci_ram/jakie_pamieci_ddr3_do_core_i5_haswell_test_ddr3_13332400_mhz

 

http://www.purepc.pl/pamieci_ram/jakie_pamieci_ram_wybrac_test_ddr3_13332400_mhz_w_grach

 

Różnica między PCI-E 3.0 i 2.0 w  przypadku jednej karty to margines. 

Edytowane przez Caleb
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki kolega mi powiedział że w przypadku mojego procesora sandy bridge różnica jest inna niż w przypadku haswella więc jak z tym jest?! (chodzi oczywiście o ram)

Kolega niech nie zaklina rzeczywistości, różnice między 1333 i 1866 czy 2133 będą konkretne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...