Skocz do zawartości
Hopes

[poet #9]PC 500-600 zł do fifa 15

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem ile za taki sprzęt używany będę musiał zapłacić. Fajnie by było jakby 500 zł by wystarczyło ale jeśli więcej to chcę wiedzieć do ilu powinienem dozbierać. GPU póki co będzie używane maksymalnie do youtube 720p. Później dojdzie Sapphire Radeon HD 7850 OC, 2GB DDR5 (256 Bit) dual-x od brata po modernizacji i wolałbym żeby procesor nie ograniczał kartę graficzną.

 

Myślę nad 2 wariantami.

1. Kupić całą skrzynkę używaną z kiepskim GPU.

2. Kupić używany coller(używany czy nowy lepiej?) + CPU + MOBO + HDD(jeśli mobo będzie obsługiwać ATA jak i SATA to mam 40 i 160 GB ATA) + do tego jakaś karta graficzna za 30 zł z odbiorem osobistym jeśli będzie trzeba + obudowę którą mam w piwnicy gdzie najwyżej odkręcę bok dla wentylacji + nowy zasilacz za 150 zł + 2x4 GB DDR3 1333 Mhz od brata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajnościowo? Porównaj testy. C2D trochę za słabe do HD7850. C2Q drogie. I7 750 dostaniesz w zbliżonej cenie do C2Q. Dobra płyta do oc na lga775 też tania nie będzie i ciężko o coś dobrego do oc na ddr3.

 

Do samej zabawy w OC można jeszcze brać c2d E8400/8500/8600. Jednak tu już wydajność nie współczesna, wymaga też dobrej płyty i pamięci ddr2.

 

Phenom II x4, Athlon II x3/x4 - drigi w zakupie procesor.

Jakbyś tanio dorwał FX-6xxx, można się jeszcze zastanowić (musiałby być w okolicach 200zł, nie wiem czy da się znaleźć).


ps, nie wklejaj tekstu formatowanego!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli c2d E8400 lub i5 750 na pierwszy plan. Co do płyty głównej to są takie do tych dwóch CPU które obsługują dyski HDD zarówno SATA jak i ATA? Ujmę to tak na teraz to zaoszczędziłoby mi sporo gotówki pod ATA ale wraz z rozbudową i większymi funduszami to dokupiłbym dysk SATA.

Edytowane przez Hopes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ATA jak najbardziej występuje na tych płytach. E8400 można kupić za małe pieniądze, płyta i pamięci tanie już nie będą. Wydajność, taka sobie, słaba.

 

 

ps, nie wklejaj tekstu formatowanego!

jeszcze raz a sięgnę do narzędzi moderacyjnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież nic nie wklejam teraz. Tylko GPU w pierwszym poście z czego niezmieniane jest tylko kolor żeby zwrócić uwagę na ten szczegół.

 

Edit: Po zmianie na DustBlue faktycznie widać jak było kopiowane ale co ciekawe kopiowałem z twojego postu   :banana:

Edytowane przez Hopes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy z pracy szuka PC do fify 15 jednak ja na allegro widziałem PC za 800 zł z q6600 i radeonem z dx 11. Da radę kupić jakiś sensowny PC wyszukać za te pieniądze przy którym pograłby w fife 15? Czy lepiej poszukać mu tańszego PC do fify 14 i internetu gdzie wymagania są znacznie mniejsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...