Skocz do zawartości
marcints

Zwiększenie zasięgu WiFi

Rekomendowane odpowiedzi

Mój problem polega na tym, że w domu mam za słaby zasięg WiFi, niestety routera nie da się przenieść w inne miejsce, więc potrzebuję jakoś zwiększyć siłę sygnału. Wygrzebałem gdzieś antenę ( http://www.ceneo.pl/4570797 ), ale oczywiście w moim routerze antena jest zamontowana na stałe, więc nic mi po niej. Przypuszczam, że najlepiej byłoby dokupić jakiegoś switcha, żeby spiąć go kablem z moim routerem i do switcha podpiąć antenę, która powinna dać lepszy sygnał. Pytanie czy to zadziała i jaki switch wybrać?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie anteny nic nie dadzą. Potrzebujesz routera, z dużą mocą. Polecam TP-LINK wr1043nd v2. Sam mieszkam w dużym domu i od czasu zainstalowania tego routera wszelkie problemu z zasięgiem znikły. Router jest niedrogi, prosty i obsługuje wolne oprogramowanie. (w moim przypadku gargoyle). Dobry zasięg w całym domu, nawet w altanie na działce oddalonej o 100m w linii prostej. Jeśli chodzi o transfery, nie jest mistrzem świata, ale ja po wi-fi przez strop oglądam filmy w full HD płynnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szpachla i ja dobrze mówimy. router --> kabel do punktu B -> Acces point.

 

Delekta : Za ten router można beknąć ( smutni panowe przyjadą z URTIPU) w PL jest 100mW EIRP mocy wypromieniowanej..tj 20 dBm  ten co pokazałeś ma 26 dBm.. 

W jedną stronę to "pójdzie" a co z kartą w lapie/ stacjonarce która ma 20dBm ? Siec komp bedzie widzieć ale może sie z nią nie połączyć jesli sygnał będzie za słaby  z kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...