Skocz do zawartości
sathiel

matx czy atx - Pomocy !

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że to mój pierwszy post witam wszystkich bardzo serdecznie i od razu z grubej rury przedstawię mój problem.

Składam nowy zestaw:

Procesor Core i5 4690k

Płyta główna MSI Z97M Gaming 

Karta Graficzna Asus GF gtx970

Obudowa Aerocool DS Cube 

Pamięć, dyski i zasilacz już posiadam i nie są w tej chwili istotne.

Mój problem:

Założeniem jest podkręcenie procesora do możliwego maksimum na chłodzeniu powietrznym. Posiadam w tej chwili Scythe Mugen 2 z adapterem do intela. Po pierwsze - czy w tak małej obudowie to wszystko pomieszczę i czy będę w stanie efektywnie pobawić się w OC, czy z racji małej ilości miejsca będzie to mały piecyk ? Po drugie - czy stary, wysłużony Mugen mówiąc kolokwialnie "da radę", czy z góry założyć zakup np Be Quiet! dark rock pro 3 ? 

Mam generalnie niemałą zagwozdkę, strasznie chciałbym złożyć małego potwora do gier, jednak obawiam się, przez upakowanie wszystkiego do tak małej obudowy temperatury będą nie do opanowania, a większe chłodzenie jak np. wyżej wspomniany BeQuiet! po prostu nie wejdzie. Jako alternatywę rozpatruję płytę główną Asrock Z97 Extreme4 i obudowę iVector ECA3311-A Enermaxa.

Edytowane przez sathiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W obudowie spokojnie zmieścisz się z tym wszystkim, tempy też powinny być w normie. A mATX to dobry wybór, jeśli nie planujesz użycia kilku kart pod sloty PCIe, inaczej niepotrzebnie powiększasz sobie komponenty peceta (i jego samego również). Co do wydajności Mugena, to też wg mnie nie będzie problemów (procek i tak będzie Ci się grzał, ze względu na gluta, którego ma pod czapą), a szkoda wydawać kupę kasy na BQ. Jeśli już zmieniać chłodzenie, to na Macho/Ereboss - dobre i tanie.

Ogólnie zestaw wydaje się sensownie złożony, tak więc do dzieła. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...