Skocz do zawartości
BadBoy_89

Czy w Polsce sa firmy/userzy co wykonuja bloki na zamówienie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Już dawno nie widziałem tu tematu w którym ktoś by to jeszcze robił....

Ogólnie możesz mieć rację koszt produkcji pojedynczego bloku

będzie podobny do zakupu. Chyba że masz dostęp do frezarki gwintowników i materiału

to sam możesz sobie blok zrobić. Lepiej lub gorzej ale pół kilo miedzi oblewane wodą będzie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to Duniek / Maniakalny już skończył zabawę w struganie bloków.

 

Z kolei Darmacza nawet nie tykaj kijem.

 

 

Ogólnie ludzie przestali się tym zajmować, bo są duże koszty, a w dodatku klienci są "trudni" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, a gdybym tak z czystej ciekaowsci chciał sam cos takiego zrobic, zeby zobaczyc jak to wyglada w praktyce od czego trzeba zaczac ?

 

Napewno Projekt ( Jaki program  ? Auto Cad starczy ? )

 

Nastepnie kupic małą bryłę miedźi, i wraz z projektem dać na CNC ?

 

Skąd mam wziąć aktualne wymiary takich bloków ? są jakieś standardy ?

 

Mocowania na CPU wystarczy znac odległość dziur montażowych danej podstawki ? (wtedy poprzez wymienne mocowania mozna dopasowac do kazdej podstawki?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie w dziale, w którym piszesz, powinieneś się nieco dowiedzieć ;)

Kilka osób na tym forum dziergało swoje bloki i ma pozakładane wątki w związku z tym.

 

Zależy na co chcesz robić blok. Jeśli na CPU, to raczej odradzam Ci taką dłubaninę (chyba, że koniecznie chcesz się w tym babrać 4 fun).

 

Jeśli jakiś niestandardowy na NB / SB, to sens jak najbardziej jest, tym bardziej, że i tak nie potrzeba szalonej wydajności bloku w takim przypadku.


Inna sprawa jest taka, że jeśli zadajesz tego typu podstawowe pytania, jak np. o zapinkę, to może lepiej jeszcze raz przemyśl całą sprawę.

 

To nie jest złośliwość, tylko szczera porada.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście tylko czysto teoretyczne rozważania to są :) dzieki za pomoc


Aha jeszcze jedno calkiem przypadkie trafiłem na taka strone

 

http://www.mnp.net.pl/produktyProducent.aspx?g=Bloki%20wodne&pg=CPU&pr=MNP

 

Jest Ona Wam znana ? ktos ma takie bloki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiam

Z autopsji powiem ci, że stuganie bloków na sprzedaż nie opłaca się. Inna sprawa jak chcesz bloka na mobo lub gpu i nie ma dedykowanego wtedy można dłubać. Najbardzie pracochłonna cześcią jest zrobienie projektu, samo frezowanie na cnc to już przyjemność. Ostatnio strugałem bloczek na płytę i zanim wykonałem finalną wersję w miedzi frezowałem próbki w plexi. Jak masz dostęp do maszny cnc to zrobisz to po kosztach ale nie nastawiaj się na produkcje seryjną bo zainteresowanie jest bardzo małe, a klienci jak to napisał ivanov trudni.

Blok na CPU można w dobrej cenie znaleść na portalu aukcyjnym i problem z główy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Poznaniu kiedyś miałem styczność z osobą wykonującą bloki. Co prawda w większości przypadków na własne potrzeby, ale zawsze można spróbować negocjować. Jak tylko poszperam w archiwach i znajdę namiary na tego pana nie omieszkam tutaj podrzucić namiary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...