Skocz do zawartości
860lacov

Wymiana podzespołów - już czy jeszcze na coś czekać?

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzęt jak z podpisu.

Ewentualna wymiana pod kątem gier.

 

Jak na razie wszystko chodzi ok - nie na max, i już co raz rzadziej w 60kl/s, ale mogę z tym żyć.

 

Zastanawiam się jednak czy nie warto wymienić którychś części alby wszystko działało na 100% swoich możliwości.

 

To co mi przychodzi do głowy to procesor więc i płyta główna bo przypuszczam, że 780 ma jeszcze jakiś zapas.

Mój 2500k lata aktualnie na 4.5 i wyżej nie udało mi się nic stabilnego osiągnąć.

 

Biorę pod uwagę zarówno coś z serii K jak i z tych zwykłych jeśli jest szansa, że będzie istotna poprawa względem 2500k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana procka i płyty jest średnio sensowna .

 

O ile na stock nowe procki non-K będą szybsze niż 2500K to po OC @ 4,5 Ghz on jest górą .

 

Jedyny sens to wymiana na np. I5 4690K czy I7 4790K , tyle że nie wiadomo jakie będzie na nich OC .

 

Może się okazać że 4,5 Ghz to będzie dla nich problem , dodatkowy problem to glut pod IHS-em - obecne procki mocno się grzeją , 2500K ma o wiele lepsze temperatury .

 

Na twoim miejscu bym jeszcze poczekał - nie wiadomo co pokaże Broadwell , do tego pełny Maxwell też może namieszać jak się pojawi .

 

Oraz konkurencja od AMD ( karty ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,

 

generalnie mi się nie spieszy.

Liczę na przyzwoite działanie Wieśka 3 i gta 5. AC Unity też chętnie sprawdzę.

Gram aktualnie w 1680x1050 więc jak wyżej napisałem sprzęt jakoś daje radę.

 

Jeśli powyższe będą działać ok to może poczekam i na Skylake :)

 

Nawiasem mówiąc to sądziłem, że gtx 980 to już pełny Maxwell. Co oni tam jeszcze kombinują? (prócz gtx 980ti, które pewnie niedługo zapewne się pojawi)

Edytowane przez hot_lopez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...