Skocz do zawartości
darker

Procesor , płyta głowna , zasilacz + RAM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 Panowie chciałbym wymienic kilka podzespołow w swoim komputerze jakas i5 (bez K bo nie podkrecam) , płyte głowna , zasilacz pod to wszystko a także pamiec ram ( 8gb bo teraz posiadam 1333mhz ) . Budzet na to to około do 2 tysiecy złotych . 

 

Dziękuje z góry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagladałem ale tutaj sa podane ceny za cały zestaw a przykladowo moze byc tak ze doloze 100 zł i dostane cos lepszego . A co do porownania miedzy jednym osprzetem a drugim to mam za małe pojecie na to i moze wyjsc na to ze przeplace za cos co nie jest warte swojej ceny badz odwrotnie.  Takze udałem sie na forum po porade :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisałeś że będziesz wymieniać część podzespołów, więc rozumiem że resztę masz.

Pytanie jaka karta graficzna? Czy planujesz podkręcać kartę graficzną? Jaki jest interfejs karty graficznej (AGP,PCI, PCI-E)? Czy planujesz konfigurację wielokartową (pytam ze względu na zasilacz i odpowiednią płytę główną)?

Jakie i ile masz dysków, na jakie interfejsy (SATA, IDE)?

Czy masz jakieś inne elementy podpięte w tej chwili pod płytę główną, które używają starszych interfejsów (np karta sieciowa/dźwiękowa pod PCI)?

Czy przewiew w obudowie wystarczy żeby używać BOXowego chłodzenia intela bez strachu o temperatury?

Czy ma dla ciebie znaczenie wygląd (kolory, inne bajery)?

Edytowane przez polsal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-Karta Graficzna jaka posiadam to MSI Gtx770 OC .-

-Nie planuje podkręcać ani karty ani innych komponentów . Nie planuje konfiguracji wielkoartowej .

-Mam dwa dyski jeden ssd 128 gb , drugi zwykły 2 tb . Nie mam zadnych innych elementow podpietych.

-Obudowa posiada cztery wiatraki ( dwa z przodu , jeden u gory + z tylu obudowy .

-Radiator posiadam do procesora i temperatury sa b.dobre.

-Kolory i inne bajery nie intersuja mnie , jedynie interesuje mnie funkcjonalność :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super zestaw :) Dziękuje tobie za pomoc . Tylko mam dwa pytania jescze mianowicie posiadam zasilacz 500w Logic ( wiem ze jest na czarnej liscie ) ale sluzy mi juz 4 lata i nic sie nie dzieje czy warto go wymieniac ? . A co do tej płyty jest znaczna roznica miedzy nimi ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak, jak słusznie napisał Devil, zastanów się czy możesz lekką ręką spuścić 2000zł w kiblu. Jeżeli możesz, to nie wymieniaj. Mnie nie stać, więc kupuję polecane zasilacze :) a można znaleźć dobry zasilacz za naprawdę niewielkie pieniądze (~130zł) gdzie nie ryzykujesz pożaru w obudowie :) Ja (i 99,99% zaawansowanych użytkowników) polecam wymienić zasilacz z czarnej listy tak szybko jak to tylko możliwe.

 

Co do płyt, różnią się pod bardzo wieloma rzeczami, płyta ASUS ma standardowy rozmiar ATX (MSI jest mniejsze, MicroATX), ma więcej złącz, lepszą sekcję zasilania, generalnie jest lepsza. Ale i droższa. Sam musisz zdecydować co wolisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...