Skocz do zawartości
p.august

Laptop nie startuje - dysk padł?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

od rana czytam porady w necie i wreszcie postanowiłem opisać mój problem tutaj...

 

Chodzi o laptop Dell Studio.

Po włączeniu natychmiast pojawia się na czarnym tle meldunek, który jest ciągle ponawiany:

 

Realtek PCI Express Gigabit Ethernet Controller Series v. 2.26 (090219)
PXE-E61: Media Test failure, check cable
PXE-M0F: Exiting PXE ROM

 

W Boot opcjach HDD jest na 1 miejscu, w Diagnostics systemu test HDD - DST Short Test -> Pass.

Na starcie mogę wybrać tylko F2 lub F12 - nic podejrzanego nie dostrzegłem...

Wczoraj zrobiłem screen Crystal Disk Info, gdzie było ostrzeżenie o realokowanych sektorach... Czy z tego powodu mógł dysk nagle paść? Jeśli tak, to dlaczego "DST Short Test" jest OK?

Da się chociaż raz wystartować, aby skopiować dane? Restart w trybie awaryjnym nie da rady, bo w/w meldunek pojawia się natychmiast :(

Piszę z drugiego laptopa...

post-213452-0-93084300-1414775378_thumb.png

Edytowane przez p.august

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk pada - 757 realokowanych. Do tego masa błędów C7

Gdzie Ty to widzisz?

Transfer rzeczywiście często świrował...

Planuję właśnie dyski (są dwa w laptopie - 320 GB + 1 TB) "przemontować" do zewnętrznych "pudełek" i skopiować na drugim laptopie - czy to najlepsze wyjście?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w funkcje, potem advanced feature, potem wartość raw zmień z 16 [hex] na 10 [dec] - w tej chwili wyświetla ci w systemie szesnastkowym, a ludzie lepiej widzą w systemie dziesiętnym. Przyjrzyj się błędom C7 (w Toshibie) - jest ich ponad 8 milionów.

Hitachi zdrowy.

Edytowane przez Leon166

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w funkcje, potem advanced feature, potem wartość raw zmień z 16 [hex] na 10 [dec]

Dzięki wielkie! Już zmieniłem :)

 

Obydwa dyski wymontowałem i na drugim laptopie zgrałem dane z dysku 1 TB (w zewn. kieszeni) - bez problemów :)

Teraz podłączyłem ten uszkodzony, dane uda się zgrać, ale zrobiłem screen i jestem w szoku...

 

Problem mam jednak nadal...

Na czysty już dysk 1TB wgrałem backup-y Acronisem, lecz system nie startuje :(

Próbuje załadować coś (MBR?) i natychmiast przechodzi do testów sprzętu - zrobiłem je i jest "All OK!".

BIOS widzi dysk 1000 MB, zrobiłem reset ustawień w BIOS-ie, ale nadal to samo :(

Był dysk 320 GB, a teraz 1 TB, ale to chyba nie stanowi problemu?

post-213452-0-79464700-1414801179_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas pracy dysku to 724 815 godzin czyli 82 lat,chyba trochę przesada.

Powinno być ok. 10 tys. godzin, ale chyba nie tylko to się nie zgadza ;)

 

Nadal mam problem z backup-em systemu na dysk 1 TB...

Na sformatowany dysk wgrałem Acronisem backup-y - 2 partycje Dell-a (OEM i RECOVERY) oraz systemową C, lecz system nie wystartował :(

Robiłem to już kilka razy z Win XP i zawsze było OK...

Czy w przypadku Win7 64-bit robi się inaczej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie rozumiem.

Jak wgrałeś,mogłeś przywrócić Acronisem obraz systemu na dysk w laptopie.

Robiłem to kilka razy na laptopie z Windows7,z racji tego że mam SSD tylko 64GB mam tylko jedną partycje plus ta 100MB którą system tworzy przy instalacji.

Podczas przywracania obrazu zaznaczam obie partycje potem docelowy laptopowy dysk gdzie ma przywrócić i pozostaje tylko poczekać kilkanaście minut albo ciut więcej.

Obraz też robię z bootowalnej płyty nie mam nawet Acronisa zainstalowanego w systemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wgrałeś,mogłeś przywrócić Acronisem obraz systemu na dysk w laptopie.

 

Backup-y, czyli obrazy partycji, mam na osobnym dysku, a Acronisa na płycie - wgrywając backup-y przywracam obrazy partycji, w tym systemu...

 

Podczas przywracania obrazu zaznaczam obie partycje potem docelowy laptopowy dysk gdzie ma przywrócić

Obraz też robię z bootowalnej płyty nie mam nawet Acronisa zainstalowanego w systemie.

 

Czy na czystym/sformatowanym dysku robisz najpierw partycje odpowiedniej wielkości?

3 lata temu robiłem płytę "Dysk naprawczy Win7" - spróbuję wgrać te 3 backup-y jeszcze raz i odpalę płytę - może to pomoże....

Edytowane przez p.august

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...