Skocz do zawartości
kameleonkab

Wymiana karty graficznej, płyty i pamięci Ram

Rekomendowane odpowiedzi

Dotychczasowy komputer ma takie podzespoły:

 

1  Intel Core i5-750 QuadCore, 2.66 GHz, 2.5 GT/s Transfer, 8MB, LGA1156, 45nm, 
 
2  GIGABYTE GA-P55-US3L, H55, Dual DDR3-2000 MHz, RAID, GLAN, ATX, 
 
3.  Kingston 2X2GB 1333MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM 
 
4.  Asus ENGTX260 GL+ GeForce GTX260 CUDA 896MB DDR3 (448bit), HDMI/2xDVI/,PCI-E BOX 
 
 
5 Obudowa komputerowa B22 Midi Tower, bez zasilacza (czarna),
 
6 Zasilacz MODECOM ATX FEEL 500W Aktywne PFC 120mm,
 
 
Komputer używany będzie do programów CAD, renderingów blendera
 
Chcę wymienić płytę główną bo stara jest na PCI 2.0 i mało jest już do niej kart graficznych, kartę graficzną i pamięci.
 
Oto co wybrałam:
 
 
Pytanie moje jest takie, czy to co wybrałam jest na tyle lepsze, że opłaca się to kupić i komputer będzie chodził lepiej. 
Czy zasilacz, który posiadam jest dobry? Czy należy go zmienić, czy czegoś brakuje w zestawie? Chłodzenie dodatkowe. Bardzo proszę Was o pomoc w wyborze. Budżet nie jest wysoki jak widzicie, zmiana ma być na niedługi okres czasu, ale tak by komputer lepiej pracował na ww programach.
 
 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat PCI-E 2.0 w  niczym nie przeszkadza , obecne karty nawet PCI-E 2.0 nie wykorzystują .

 

W dodatku wybrałeś niekompatybilną płytę , jak chcesz mieć PCI-E 3.0 to tylko zmiana platformy wchodzi w grę - minimum S1155 z prockiem Ivy Bridge na pokładzie .

 

Te 250 zł zainwestował bym w lepszy zasilacz , twój to bomba z opóźnionym zapłonem .

 

Karta może być - do CAD i Blendera powinna wystarczyć .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wybrana przeze mnie karta graficzna 

 

Karta graficzna Gigabyte GTX 750 2GB GDDR5, 128-bit, OC, 2xHDMI, 2xDVI (GV-N750OC-2GI)

 

są kompatybilne z obecną płytą główną GIGABYTE GA-P55-US3L, H55, Dual DDR3-2000 MHz, RAID, GLAN, ATX,

 

Czy jak wymienię tylko Ram i Kartę graficzną to będzie dobrze?

 

No i ten zasilacz, jaki radzicie bo ja się niestety nie znam. Z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinna działać , wersje PCI-E są ze sobą kompatybilne ale czasami zdarzają się dziwne akcje .

 

Jak możesz to dołóż do Cooler Master G550M 550W za 269 zł - dobry , modularny zasilacz .

 

Ew. wersja 450W ww. zasilacza za 212 zł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...