Skocz do zawartości
Drizz

ddr3 G.skill F3-1866C9-4GAB blau-Może ktoś mi to wyjaśnić?

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem ostatnio dla syna Ram 2x4GB ddr3 G.skill F3-1866C9-4GAB blau1,5v,wsadziłem je do Asus m5a97 2.0evo-FX 8320,i zonk komp nie wstał,druga próba to samo,trzecia wstał ale bios widział tylko jedna pamieć,dopiero przy czwartej próbie widział 8GB ale ustawił mi je na 1600Mhz 11-11-11-34 1,5v.Windows się podniósł i po 3 mniutach obraz znieruchomiał,to było pierwsze zdziwienie,postanowiłem poustawiać ręcznie wszystko,dałem 1866/9-10-9-28 jak dał producent i znowu zonk,komp sie nie podniósł dopiero po 3,4 próbie udało się go uruchomić,5 minut i bęc Windows zamarł,znowu restart podnoszenie napięcia 1,6 nic 1,65 nic zero poprawy,próby z timingami 10,11,12 zero poprawy,i tak cała sobota zleciała.Więc je wyciągnąłem spakowałem i chciałem oddać  do sklepu ale,że niedziela nudna to co mi tam.Wpakowałem pamięci z powrotem do kompa i powtórka z rozrywki,ale... no własnie dwie zmiany.Po pierwsze przeleciałem je memtestem86+,3 testy zero errorów,powtórzyłem to 3 krotnie.Pózniej OCCT komp zamarł,ręce opadły,więc ostatni pomysł czyli :) Z koro nie chcą ruszyć na 1600 i 1866 to może pójdą 2133,teoria głupia ale panowie dałem 2133/10-11-10-30 1,6v i komp działa jak ta lala,więc się pytam o co chodzi,bo na prawdę nie słyszałem,nie widziałem nawet nie myślałem,że jest to możliwe.Żeby kości na nominalnych ustawieniach lub zaniżonych nie chciały działać a po podkręceniu na 2133 chodziły w pełni szczęśliwe.Jak wróce do 1600/1866 to nadal dzieją się cyrki.

Edytowane przez Drizz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...