Skocz do zawartości
Andrewwojownik

Rozbudowa kompa, czy ma sens?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Aktualny sprzęt:

Procesor: AMD Phenom II 1055T

RAM: 3x4GB (jeden slot na płycie chyba padł, bo było 16GB ramu...) 1333MHz CL9 GoodRam (GR1333S364L9/4G)

Płyta główna: Gigabyte GA-880GM-UD2H

Chłodzenie: Chłodzenie CPU Zalman CNPS14X

Dyski: SAMSUNG HD502HJ, WDC WD1002FAEX-00Y9A0

Karta graficzna: Radeon HD 4850 (wchodzi raczej na styk długościowo, chłodzenie zamontowane (po tym jak zatarła się turbinka w oryginale) z jakiegoś GT 8800 Zalmana i działa dobrze i cicho)

Zasilacz: Zasilacz Be Quiet! STRAIGHT POWER E7 CM-480W (BN121)

Buda: Obudowa Cooler Master Elite 333 czarna (chłodzenie procka się jednak nie zmieściło i mam otwarty bok :( ) + 2 wentylatory (jeden z przodu, drugi wydmuchujący powietrze, takie jakie były w tych obudowach w oryginale)

 

Do czego używam komputera?

Głownie praca jako developer różnej maści (PHP, C++), stąd też taka ilość ramu i procesor (odpaladanie dużej ilości maszyn wirtualnych i IDE). Niestety płyta główna troche już siada (uszkodzony slot pamięci, porty SATA zmasakrowane przez kartę graficzną powodujące czasem zawieszanie się komputera. Tutaj się boję, że płyta padnie lada chwila do reszty, bo ostatnio coraz więcej restartów i bsodów zaliczam, zwłaszcza od problemów z portami sata i może będę musiał kupować coś na już.). Okazjonanie gram w CS:S lub Civilization V jak coś czasu zostanie po pracy.

 

Co bym chciał osiągnąć?

Wygodniejszą pracę, możliwość podpięcia monitora 4K (Iiyama b2888uhsu?) w przyszłym roku. Wydajność CPU/GPU mnie obecnie zadowala, ale w gry chciałbym grać w roździałce 4K jak będzie nowy monitor ;)

 

I tutaj moje pytanie: opłaca się wymieniać MOBO (na coś z SATA3 i portami w bok, a nie w górę i ciut lepszą sekcją zasilania) + większa obudowa i dołożenie SSD (256GB) oraz wymiana karty graficznej (liczę na jakąś falę obniżek przed premierą radeonów 3XX) po świętach? Obecny zasilacz da radę?

 

Wstępnie jak liczyłem to koszt modernizacji to 318zł MOBO (ASRock 970 Extreme4 - chłodzenie wejdzie?), ~1250zł GPU (R9 290), 499zł SSD (Plextor M6S 256 GB), 270zł buda (Corsair Carbide 300R). Czy lepiej trochę dozbierać do procka np. Intel Core i5-4590 BOX + to co wyżej z innym MOBO oczywiście, a resztę gratów przerzucić z tego co jest obecnie?

 

Modernizację chciałbym przeprowadzić po świętach (koniec grudnia/poczatek stycznia).

 

Z góry dziękuję za wszystkie rady.

Edytowane przez Andrewwojownik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...