Skocz do zawartości
bolodom

Czy kupiłem wystarczająco mocy zasilacz do GTX 760?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moje pytanie dotyczy zasilacza. Mam Corsaira CX500 M. 500W i moje pytanie czy wystarczy on do karty graficznej GTX 760? ale od Gigabyte.. wersja Windforce. www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-760-oc-2gb-ddr5-256-bit-hdmi-dp-dvi-box-gv-n760oc-2gd-546589/

Nie chcę zbytnio MSI, a czytałem że niestety ten Gigabyte potrzebuje większej mocy zasilacza..

Reszta moich podzespołów w kompie to Intel i5 - 4590, 2x 4GB ram.. 

Jak myślicie, uciągnie mi ten zasilacz tę kartę graficzną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd wątpliwości? Z dużym zapasem wystarczy.

Wątpliwość stąd, że na morele jeden gość pisał, że przy podobnej specyfikacji jak moja, miał artefakty podczas gry.. po zmianie zasilacza mu to zniknęło. Więc albo miał uszkodzony zasilacz albo za słaby.. ( też miał 500W ale nie wiem jakiej marki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za słaby zasilacz nie powoduje raczej artefaktów tylko komp się wyłacza po prostu.  Za to kiepski zasilacz juz może je powodować. Czyli zasilacze z czarnej listy. Ten Corsair to porządny zasilacz, który spokojnie sobie da rade.

 

Te karty różnią sie jedynie taktowaniem niczym więcej. Po lekkim fabrycznym OC nie myśl sobie że trzeba nagle zasilacza 600W. Do GTX 760 obojętnie, którego na upartego starczyłby nawet 450W zasilacz. Poczytaj sobie testy na necie.

 

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_geforce_gtx_760_najlepsza_karta_graficzna_do_1000_zl?page=0,22

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...