Skocz do zawartości
Małpożer

Ustawienia dysków

Rekomendowane odpowiedzi

Problem polega na tym, że chcę zainstalować Fedorę obok W8. Z komputera korzystają jeszcze osoby, które ledwo dają sobie radę z windowsem a samemu linuxa rzadko kiedy używam. Dlatego chciałbym aby W8 wraz ze swymi plikami bootowania siedział na jednym dysku, a na drugim linux ze swoimi plikami bootowalnymi.

 

Zainstalowałem fedorę na drugim dysku - partycje / i /boot. Problem w tym, że po wybraniu w biosie bootowania z tego dysku i tak załącza się i tak W8. W livecd odpalilem Disks i ustawilem partycje /boot jako bootowalna, jednak teraz mam komunikat ze brakuje plikow systemowych. Da sie zrobic aby to dzialalo? Czy tez probowac odlaczyc inne dyski i jeszcze raz instalowac na tym samym dysku?

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj jeszcze raz. Jeżeli dysk z windowsem wykryje jako sdb, to gruba zainstaluj na sda, i dla uproszczenia nie rób osobnej partycji boot, bo to w Twoim wypadku nie ma sensu.

 

Wówczas przy bootowaniu z dysku z win będziesz miał od razu win, a przy bootowaniu z dysku z fedorą będziesz miał gruba. Nie instalowałem fedory chyba nigdy, ale wydaje mi się, że jej instalator wykryje windowsa i utworzy wpis - także bootując z tego dysku będziesz miał do wyboru lin i win.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tyle, fedora ma skopany instalator bo sama probuje utworzyc 3 partycje przy instalacji: /boot, / i swap. Jak na lapku instalowalem musialem recznie ustawic tylko /boot i / bo instalator nie chcial isc dalej (samo / tez nic nie dawalo). Problem rozwiazalem poprzez ustawienie bootowania jedynie z dysku przeznaczonego dla fedory. Teraz jeszcze walka ze sterami do grafiki bo siedze na rozdzialce 1024x768, a gtx970 nie jest obslugiwany :/

 

Dobra, w koncu udalo sie i sterowniki do grafiki znalezc :)

Edytowane przez Quave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...