Skocz do zawartości
Dawid afg

Brak sieci na modemie E3131 gdy nie ma LAN, ale dostępna na smartfonie

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu mojego dostawcę spotkała kilkugodzinna "awaria sieci". Brak TV i internetu. Awarię usunięto, ale pojawiły się uciążliwe, okresowe braki sieci.

 

Mam stałe łącze w telewizji kablowej. Prócz tego, kupiony w play Modem huawei E3131 (miał iść pod aero2) na wypady poza domowe.

Losowo, najczęściej wieczorami, przez chwilę tracę dostęp do sieci - dioda na modemie kablowym przestaje pulsować, prawie ciągle się pali. Czasami jest to co kilka dni, czasami nawet co kilka minut. Próbowałem zamiennie w takiej chwili używać modemu E3131, ale mimo dostępnej sieci, żadne dane nie są pobierane ani odbierane, zupełnie jakbym "nie miał nic na koncie".  Posiadam kilka kart SIM (tmobile, orange, plus). Na każdej jest tak samo. Z kolei na telefonie w czasie awarii, internet na każdej z tych kart działa bez problemów na 3G. Gdy sieć "wraca na kablówce", E3131 również zaczyna wysyłać i odbierać pakiety danych.

 

Dlaczego modem nie odbiera i wysyła danych, podczas gdy telefon już tak? Czy można coś z tym zrobić?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że nie chodzi o to, że modem nie działa z AERO2, a o to, że nie działa on (nie odbiera danych wychodzących i przychodzących) w tym samym momencie, jak pada mi sieć od dostawcy kablówki. Na komórce nadal dane są odbierane i wysyłane (na tych samych kartach sim). Problem znika prawie natychmiast, gdy sieć pojawi się również na kablówce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykła, typowa kablówka (SAV).

 

Nie, modemu nie sprawdzałem na innej maszynie z prostej przyczyny - w jednej i tej samej chwili pada sieć zarówno na modemie kablowym motoroli jak i na E3131. Opcja wirusa również odpada - za modemem jest wpięty router, gdy jest brak sieci, nie tylko laptop, ale wszystkie urządzenia tracą dostęp do sieci Wi-Fi (TV, tablet) czyli zdycha połączenie z kablówką. Gdy kablówka się "ogarnie", E3131 również.

 

Widać że praca modemu jest w jakiś sposób zależna od sieci kablowej, tylko nie rozumiem jak. Nie rozumiem czemu tak się dzieje i czy rozwiązaniem jest przestawienie jakiejś opcji, wgrywanie softu czy Bóg wie co, a nie chcę go uszkodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W linku w którym podałem jest fajny program do zabawy konfiguracją tych modemów, możesz w nim coś podziałać.
Choć wydaje mi się że problem raczej siedzi w laptopie.
Jak masz skonfigurowane ip i dnsy w tym lapku? Na stałe wpisane czy od dhcp/kablówki.
 

Po zerwaniu połączenia przez kablówkę zanim podłączysz E3131 rozłącz całkiem router ew. nawet zresetuj system. I wtedy podłącz aero.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...