Skocz do zawartości
Spider

Router SpeedTouch 585 V6 Thomson - Brak bramy domyślnej.

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie parę dni temu dostałem bez zasilacza za grosze Router Thomsona SpeedTouch 585 V6 i mam z nim problem za żadne skarby nie mogę się dostać do ustawień przez przeglądarkę. Próbowałem rózne ip: 192.168.1.1, 192.168.0.1 w tym fabryczny 192.168.1.254 itd. W konsoli po wpisaniu komendy ipconfig nie pokazuje bramy domyślnej tak jakby by był wyłączony DHCP. Z resetem też były jaja nie reaguje na przyciskania resetu gdy jest włączony, dopiero podczas uruchamiania z wciśniętym resetem diody mrugają i router się restartuje  lecz nic to nie daję. Router powinien mieć zasilacz 18V 1A ja pod ręką miałem tylko 18V 400mA to zaryzykowałem czy to przypadkiem nie tego winna ? Żadnej spalenizny nie widać i nie czuć, normalnie się uruchamia. Jakieś pomysły ?

 

Fotka z CMD

Router_zps35eba724.jpg

 

We właściwościach TCP/IP ustawione na automatyczne uzyskiwanie adresu IP i DNS

Edytowane przez Spider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś podłączyć się przez telnet?
Spróbuj ustawić ręcznie adres karty sieciowej na 192.168.1.2 maskę 24. I wtedy spróbuj wejść na panel konfiguracyjny, domyślnie router bierze adres 192.168.1.254.
Jak nie da rady to może być wina zasilacza, o ile router w ogóle jest sprawny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź dokładnie, czy nie masz nic dziwnego ustawionego na karcie sieciowej w kompie. Podłącz się kablem do portów lanowych w routerze i pingiem sprawdź, czy adres domyślny routera odpowiada. Jak 100 % będziesz pewny, że router jest dobrze wpięty, a nie odpowiada, może faktycznie winny jest zasilacz.

 

[Przemek]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...