Skocz do zawartości
BuncoleX

Losowe zawiechy komputera w grach. R9 270

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Opisze moze swoj problem od poczatku. Zaczne od specyfikacji. I5 4570, MSI B85 G43, Kingstone HyperX 2x4Gb, SSD Plextor M5S, SilentiumPC Deus G1 500W. I w/w karta graf. 

Otoz powyzszy sprzet zanim zaczal pracowac z ta karta to najpierw przez rok opieral sie tylko na integrze HD4600. Na niej wszystko dzialalo dobrze przeszedlem na niej nawet kilka gier, itd. Jednak w czerwcu b.r kupilem R9 270 i od tej pory mam problemy TYLKO w grach. To znaczy system dziala jak zwykle poprawnie jednak gry losowo sie wieszaja. Slycha ctylko muzyke czy dzwieki otoczenia, a obraz stoi w miejscu, pomaga tylko reset. System niczego nie rejestruje zadnego bledu. ;/ Jest to bardzo losowe wieszanie. Dla przykladu przez tyfzien gralem w Alien Isolation i nic. Potem wlaczylem Black Flag i po 30 sekundach zwis. Teraz znow gralem ta gre przez nastepne dwa dni i jest ok. Zona gra kilka dni w Sims 3 i jest git, a potem zwis. Wiekasza czestotliwosc w Watch Dogs, kilka zwisow w Metro Last Light, oraz Risen 3. Doprowadza mnie to do szalu, bo jest to baaaaardzo losowe i na roznych grach. Wykluczam pozostale podzespoly bo jak mowilem system dziala ZAWSZE normalnie, a poza tym komp nie  wieszal sie na integrze. A tez na niej gralem jezeli tylko mogla uciągnąć dany tytul. 

Teraz co zrobilem by to naprawic. Zabawa z Afterburnerem, nic nie daje, rozne sterowniki nic nie daja, zamiana kabli zasilania, ponowne wlozenie karty graficznej itd tez nic. KArta w grach ma jakies 68st w duzym stresie, wiec to tez nie temperatura. Ogolnie ma ok 63st. Plyta glowna ma najnowszy bios. W karcie nie zmienialem bo sie boje, ;/ 

Karta rowniez w grach i aplikacjach 3D (Blender Viewport) smuzy w ciemnych miejscach i ogolnie cewki marsza graja non stop. ;/

Problem mnie dobija, bo gdy gram pare dni mysle sobie kurcze, chyba naprawilem... a tu nagle trach- zwis. Nie sa to permamente zwawiasy tylko rzadkie losowe co najbardziej denerwuje bo gdy odzyskujesz juz nadzieje to nagle szlag trafia interes. Raz w ciagu jednego posiedzienia masz dwa zwisy, a raz przez tydzien jest git. Przecież nerwicy idzie dostac. 

Co robic? Dawac na gwarancje? Strasznie sie boje ze wysle, ktos tam chwile posprawdza, trafi na ,,dobry dzien" karty i powie ze jest dobrze, a nie jest. 

 

Aha jeszcze co zauwazylem to to, ze w biosie resetuje mi sie tryb XMP na pamieciach ram. Ustawie ten tryb i chyba w momentach kiedy resetuje kompa to ten sie wylacza. Troch dziwne. 

 

Jakis czas mialem spokoj, okolo 4 dni gdy usunalem panel sterowania dzwiekiem Realtec, juz myslalem ze to to ale zawiechy znow wrocily. ;/

Edytowane przez BuncoleX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to jest jakiś ślad, watpie ale nigdy nie miałem zwiechy w alien isolation i borderlands 2. A prawie zawsze są w AC IV, Watch Dogs i teraz na swiezo w Shadow of Mordor. Macie jakieś pomysły cokolwiek bo mi juz nerwy zszarpalo do reszty... :\

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...