Skocz do zawartości
dlugii

Artefakty na MSI GTX 660 OC TF II

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

 

mam problem z kartą jak w temacie: MSI GTX 660 OC Twin Frozr II. Problem jest taki, że w zasadzie od razu po uruchomieniu, jak jeszcze widać logo płyty głównej, pokazują się artefakty takie jak w załączonym pliku. Paseczki mają różne kolory, czasem są różowe, czasem zielone, tutaj są akurat szare. Zmieniają się w czasie używania, co widać na obrazku - tam gdzie poruszałem myszką, to znikały i zaraz pojawiały się z powrotem. Czasem problem nie występuje od razu - czasem po kilku minutach od pokazania się pulpitu.

 

Konfiguracja:

Płyta: MSI Z77-G45

CPU: Core i5 3570K @4.2 GHz

Chłodzenie CPU: SilentiumPC Fortis HE1225

Zasilacz: Be Quiet! STRAIGHT POWER E9 600W

Monitor: BenQ EW 2420

Kabel: DVI

 

Problem wystąpił na sterownikach 314.11 w okolicach 9 października (30 września skończyła się gwarancja...). Odpaliłem Shadow of Mordor i sobie grałem, po kilku godzinach dział się dziwne rzeczy - w czasie rozbłysku od pioruna nie robiło się jasno, tylko "tęczowo", ale olałem sprawę (pirat, żeby sprawdzić gierkę). Następnego dnia rano odpaliłem kompa, było OK, wróciłem z pracy, odpaliłem kompa i było źle. Kombinowałem i kombinowałem, ale rozwiązania nie znalazłem. Podrzuciłem kartę do brata - u niego było OK (specyfikacji na pamięć nie znam, ale komp jest ok. 7 letni z jakiegoś Media, jakieś C2D, zasilacz no-name etc., sterowniki 335.23 - u siebie nie wgrywałem, bo problem występuje też bez sterowników), pochodziła przez weekend i zabrałem do siebie. Po powrocie było dobrze przez ok. miesiąc, historia ta sama - wieczorem grałem, było OK, rano odpaliłem, było OK, wróciłem z roboty i było źle.

 

Co zrobiłem do tej pory:

1. Wszystko wyczyściłem z kurzu i wyłączyłem OC procka.

2. Wgrałem sterowniki 344.11, 344.48 i 344.65 (kompletny reinstal, a nie nadgranie na stare), ale jak widać na obrazku problem występuje nawet bez sterowników.

3. Sprawdziłem inną kartę, konkretnie HD 5570 - działała OK.

4. Przepiąłem kartę do innego slotu PCI-E - bez zmian.

5. Zmieniłem kabel na HDMI - było OK przez jakieś 30 minut, odpaliłem film na YT i wtedy crash (od razu), ale np. benchmark Unigine Valley chodził elegancko przez kilkanaście minut - karta wygrzała się do 60 stopni i chodziła w porządku. Crash był już po benchmarku.

6. Podpinałem inne kable zasilające.

7. Przepinałem monitor na kartę zintegrowaną - działa OK.

 

Mi pomysły się skończyły, znajomym też. Na print screenach artefaktów nie ma. Karta teraz jest u brata - u niego działa dobrze (na zasilaczu k@#$% no-name z marketu)...

 

Dokumentacja jak lekarska, ale problem jest na tyle dziwny, że bardziej mnie już intryguje niż denerwuje. Jak coś jeszcze chcecie wiedzieć, to pytajcie, bo może coś pominąłem.

 

Z góry dzięki. Pozdro.

post-192375-0-77444700-1416254956_thumb.jpg

post-192375-0-65769800-1416500635_thumb.jpg

Edytowane przez Dlugii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmniejsz taktowanie GPU/MEM trochę np. o 100 mhz ( albo do bazowych 980 mhz / 6 008 mhz ) i zobacz jak się będzie zachowywać karta .

 

Choć skoro działa poprawnie u brata to może problem leży po stronie OS / Softu .

 

Ściągnij HirenBoot CD lub jakiegoś Linuxa Live CD i potestuj tam kartę , w HBCD jest mini XP .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmniejsz taktowanie GPU/MEM trochę np. o 100 mhz ( albo do bazowych 980 mhz / 6 008 mhz ) i zobacz jak się będzie zachowywać karta .

 

Choć skoro działa poprawnie u brata to może problem leży po stronie OS / Softu .

 

Ściągnij HirenBoot CD lub jakiegoś Linuxa Live CD i potestuj tam kartę , w HBCD jest mini XP .

Problem występuje nawet w BIOSIE, więc tutaj problem OS wykluczyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem,

(...)

Mi pomysły się skończyły, znajomym też. Na print screenach artefaktów nie ma. Karta teraz jest u brata - u niego działa dobrze (na zasilaczu k@#$% no-name z marketu)...

(...)

 

Jak sprzęt na moc marketowego zasilacza to znaczy że GPU chodzi na pół gwizdka. Zrzuć BIOS i obniż taktowania do fabrycznych Nvidii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgranie BIOS-u z karty z zegarami standardowymi

 

Patelnia E975

To teraz pytanie: Co rozumieć przez zegary standardowe? Karta "standardowo" jest podkręcona przez MSI do 1033 MHz i z takimi zegarami pracuje stabilnie u brata, a u mnie nie chce. Załączyłem zrzut ekranu z GPU-Z od brata do pierwszego posta otwierającego topic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...