Skocz do zawartości
mrinek

Problem ze startem 7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki problem, że zaraz po ładowaniu 7 wyskakuje na mniej niż sekundę jakby bluescreen czasami z jakimiś paskami i komputer zaczyna się uruchamiać od nowa. Do trybu awaryjnego nie da się dostac bo jest tylko opcja napraw który po wybraniu wrzuca do tego samego menu i uruchom normalnie, który powoduje ten problem. I pytanie czy da się to jakoś naprawić czy czy pozostaje tylko format.

 

Edit:Udało mi się dostac do innych opcji ale żadna nie daje innego efektu prócz bluescreena po ładowaniu.

Edytowane przez mrinek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego z góry zakładasz, że format może pomóc. Zacznij od napisania jaki kod błędu wywala ci bluescreen. Najlepiej jeszcze wrzuć plik minidumpa. Jeżeli nie możesz odpalić windowsa nawet w trybie awaryjnym, to nagraj na pendrivea np. ubuntu czy fedore i spróbuj zbootować komputer z pendriva, przerzuć pliki i zamieść w wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę ci powiedzieć jaki kod bo go nawet nie ma. Niebieskie tło tylko mygnie i komputer odpala się od nowa. Za niedługo spróbuję z tym Ubuntu i dam znać.

Niestety ale minidumpy nie pojawiaja mi sie nigdzie nie wiem czemu. Natomiast na bluscreenie jest Process1_initialization_failed. Stop:0x0000006B.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

system masz legal?

zrób obraz i załaduj sys z pendraka.

o ile masz taką opcję w biosie.

być może masz hdd skopany.

jak grat nie da rady spróbuj jak jak kolega wyżej radzi tzn.[brzydkie określenie na linuksa]a z płytki odpalić.


stery nie szkodzą :biggrin:

albo masz bady albo crack nie wchodzi :>

a tak na poważnie sprawdź kabel i ew. zmień gniazdo na płycie.

czasami pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo ogarniam robienie obrazu. A ten problem powstal po instalacji sterownikow.

A o dysku zaraz Ci powiem tylko zainstaluje Ubuntu.


Ubuntu widzi dysk normalnie.

Edytowane przez mrinek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ubuntu powinien mieć wbudowane narzędzie dyskowe, więc jak wpiszesz mu w aplikacjach coś w stylu disk to powinien Ci znaleźć.

Mówisz, że błąd powstał po instalacji sterowników. Co to były za sterowniki i czy w tym samym czasie instalowałeś coś jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...