Skocz do zawartości
Dead Man

Laptop do 1 200 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie 

Mam zamiar kupić laptop który będzie służył praktycznie tylko do przeglądania internetu przechowywania jakiś zdjęć filmików, może coś się tam oglądnę raz za kiedy czy w office coś będzie trzeba zrobić. 
Wymagania jakie musi spełnić:

- cena do 1 200 zł
- musi posiadać klawiaturę numeryczną
- przekątną ekranu przynajmniej 15 cali 
- RAM 2 GB 
- Dysk fajnie by było jakby był 500 GB (mam dysk zewnętrzny ale chciałbym mieć coś miejsca na dysku żeby w razie czego tam coś przechować ) co sądzę że 380 GB tez by starczyło 
- bez systemu operacyjnego (będzie na nim instalowany win 7)
- wbudowany napęd optyczny

- reszta podzespołów raczej mało ważna z faktu na sposób w jaki będzie on użytkowany 

Nie musi być poręczny będzie praktycznie cały czas stacjonował w domu.

Zastanawiam się tylko co do procesora i RAM-u. Co do procka to czy lepiej kupić 2 rdzeniowy a słabszy czy jedno rdzeniowy a lepszy i jaki w zupełności wystarczy? A do RAM-u czy nie spróbować znaleźć takie który by miał 4 GB ale to chyba nie potrzebne w takim laptopie żeby miał więcej jak 2 GB . 
No i firma także stoi pod znakiem zapytania, z tego co słyszałem to w tym przedziale cenowym dobrze spisuje się Lenovo . Czy to prawda czy polecacie jakieś inne firmy ? Czy po prostu jak się trafi zły egzemplarz to się trafi nie zależnie od firmy?

Jeśli czegoś nie podałem a jest to też ważne przy wyborze to proszę pytać za odpowiedzi i pomoc z góry dziękuję :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zakończenia przygody to połowicznie to jest prawda ponieważ już nie będą tam wdrażane ulepszenia czy nowe technologie a tylko będą tylko dodawane nowe aktualizacje bezpieczeństwa przynajmniej do 2020 roku.

A zależy mi tak na 7 ponieważ w pewnym sensie kupuje to dla brata a on nie jest zbyt ogarnięty a 8.1 to trochę będzie za duży szok dla niego. 

Co do komputera to wybiorę jeden z polecanych bez systemu.

Za pomoc bardzo dziękuję :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...