Skocz do zawartości
nikpawel

Karta graficzna i procesor w sumie do 300zł (do multimediów)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałbym zakupić zarówno procesor jak i kartę graficzną w sumie do 300 zł. Komputer ma być przeznaczony do gier: simsy (im nowsze tym lepsze), seria assassinów.

 

Obecnie posiadam:

 

Zasilacz: Fujitsu Siemens Model: NPS-230EB B, 230W

Płyta główna: MSI MS 7318 BTX

RAM: 2x1Gb 667Mhz, no name

 

Jaki polecicie procesor i kartę graficzną do tego zestawu? Niestety kwotowo jestem ograniczony do tego co napisałem wyżej - 300 zł

 

Pozdrawiam,

Paweł 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki procek i kartę masz obecnie ?

 

Z nowym prockiem to będzie ciężko , na sieci jest mało danych o tej płycie - z tego co wyczytałem to obsługuje ona C2D , możliwe że tylko 1 generacji ( E6xxx 65 nm ) .

 

Z kartą podobnie - zasilacz ma tylko 200W mocy ( a raczej miał jak był nowy - nie wiadomo ile teraz ma mocy ) .

 

Zaczął bym od wymiany zasilacza - Fortron HLN 350W za 55 zł .

 

Potem procek - proponuję E6600 za 45 zł , jeden z mocniejszych C2D G1 .

 

Do tego karta - Asus 9600GSO 384MB za 77zł .

 

Razem 177 zł + koszty przesyłek .

 

Na tym sprzęcie nawet Simsy 4 powinny ruszyć , pierwsze 3 części AC także .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co myślicie nt. tego procka: http://allegro.pl/intel-core-2-duo-e8400-3-00ghz-oem-gw-12m-fv-i4823455731.html+ małe OC? Tak mi kumpel doradził, zresztą zaraz też poszukam jakiegoś info o tej płycie.

 

A do tej pory procesor nawet nie wiem jaki tam jest;/ a kartę graficzną dałem moją starą (Gf 8500Ge), jednak jakiś czas temu odmówiła posłuszeństwa.

Edytowane przez nikpawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czytałeś mój post .

 

Nie wiadomo jakie dokładnie C2D obsługuje ta płyta - możliwe że tylko 1 generacja C2D/PDC zaskoczy ( E2xxx / E4xxx / E6xxx ) , E8xxx to C2D 2 generacji wykonane w procesie technologicznym 45 nm .

 

Nie wiadomo czy ww. E6600 zaskoczy - możliwe że płyta ma stary bios , który nie obsługuje C2D .

 

A znaleźć nowsze biosy będzie ciężko .

 

Co do OC - to nie wiadomo czy w ogóle się da .

 

Raz że to oemowa płyta do kompów FS , więc może nie mieć nawet podstawowych opcji OC ( regulacja FSB i mnożnika , regulacja Vcore ) o czymś bardziej zaawansowanym nie mówiąc .

 

Do tego to chipset VIA .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałeś rację, ta płyta obsługuje tylko C2D 1 generacji, więc zostaje dokupienie podzespołów, które zaproponowałeś.

 

Zastanawiam się też nad takim rozwiązaniem, żeby kupić tylko bazę pod nowy zestaw tzn. kupić płytę główną+procka (z tego zestawu: http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_listopad_2014?page=0,4),póki co jakąś kość ram-u znajdę u siebie, a jak znajdą się fundusze, to dokupić resztę. Co o takim czymś myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Którego zestawu - bo dałeś linka do ogólnej rozpiski zestawów .

 

Domyślam że chodzi ci o najtańsze zestawy .

 

Celeron G1840 + MSI H81M-E33 może być , musiał byś skombinować pamięć DDR3 .

 

G1840 to lepsza opcja niż E6xxx / E8xxx , do tego znacznie nowsza platforma .

 

Co do reszty sprzętu - zależy jaki masz dysk i napęd - czy SATA czy ATA , bo jak masz jeszcze stare dyski/napędy ATA to będziesz musiał kupić nowe .

 

Choć i tak musiał byś tam wstawić mocniejszy zasilacz .

 

Ciekawe czy da się to wszystko wstawić w tą budę FS .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, dokładnie chodzi mi o ten zestaw:)

 

RAM-y póki co użyczę z mojego jakiegoś starego kompa, buda stara też się jakaś znajdzie, a dyski są tam SATA, więc też spoko. Potem, jak się znajdzie kasa to dokupi się tam te RAM-y + grafe i zasilacz.

 

Myślisz, że ten zasilacz 230W nie uciągnąłby tego zestawu do czasu dokupienia reszty?

Edytowane przez nikpawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...