Skocz do zawartości
AvIataN

Szybkie wysyłanie plików poprzez WIFI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jak wysłać pliki poprzez WIFI z taka predkością jak tutaj ( ok. 2,8Mb/s ) :

http://komputery.spryciarze.pl/zobacz/jak-mozna-szybciej-kopiowac-pliki-w-sieci-lokalnej-lan

 

mi max wysyła ok. 300 kb/s ...

 

chce wysłać pliki z PC na laptopa na obu jest Windows 7.

 

Mój router : airlive g duo

Może on coś blokuje trzeba coś przestawić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemów może być wiele, np sąsiedzi Ci sieją i masz zapchane pasmo, karta wifi w laptopie może nie działać prawidłowo... Po drugie, widzę że Twój router nie wspiera std N, więc max poleci ci 54 Mb/s czyli 6,875 MB/s  = prawie 7 "mega" ). Podaj też może jakie masz karty sieciowe w laptopie i PC

 

[Przemek]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnij przy kopiowaniu plików max oferowany przez standard, a dostaniesz browara. Z zadeklarowanej prędkości połączenia realna prędkość to mniej więcej połowa tej zadeklarowanej. Więc w standardzie g dostaniesz może jakieś 20 kilka Mbit/s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 kompa podepnij pod lan 2 puść na WIFI to uzyskasz 24Mbit.

Dlaczego masz 300kb ?

Proste :

Komp 1 do routera ( router ma bufor ) z bufora do 2 komputera do tego dochodzą dane zwrotne ( CRC ) i dlatego to muli 

Gdyby było tak : komp -->1 AP <router> 2 AP 2 komp to było by wydajniej a tak to masz ćwierć duplex i będzie mielić.

 

Ale i tak masz słabe wyniki : U mnie mam 900kb/s przy P2P między kompami a router  54G z 16Mb ram.

Wydajność P2P miedzy kompami na 1 AP to podziel pasmo przez 4

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...