Skocz do zawartości
eyah

Powolne działanie komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem ze swoim laptopem. Wolno się "namyśla", mam chwilowe ścinki, wydaje mi się że radio słuchane przez winampa też przycina się przez ten problem.

Poprzednio pisałem w temacie o dyskach, okazało się, że mój dysk ma bardzo wolny transfer, więc zmieniłem na nowy seagate ST500LT012 (nic rewelacyjnego, test transferu dodaje, smart jest ok, bo też sie pytałem już o niego w odpowiednim temacie). Niby na początku była różnica, ale po chwili znów zaczęło się mulenie. System ogólnie otwiera się ze 2 razy przynajmniej dłużej niż powinien.

Laptop to Asus x53sv (i3-2330M, 4gb ram, 2 karty graficzne - integra i dedykowana). Do niedawna mogłem bezproblemowo korzystać z laptopa przy ustawieniu oszczędzania energii (procesor przez większość czasu działał z taktowaniem 800mhz i wtedy komputer zachowywał się lepiej niz teraz na opcji wysokiej wydajnosci -procesor teraz pracuje z maksymalnym taktowaniem). Laptop ma temperatury typowe dla modelu (w wakacje czyściłem go a i tak nie było takiej potrzeby)

 

Pierwsze moje pytanie to takie, czy jest problemem ze mam za mało ramu ?( Przy odpalonych paru oknach chroma mam zuzycie nawet 70% czasem, aktualnie przy 4 oknach jest około 35%)

Druga kwestia jest taka, że na jakimś forum wyczytałem, ze ten model laptopa początkowo (z tego co mi się zdaje to kupowałem go z końca produkcji już) miał problem z chipsetem- problem był z dyskami chyba (dokładnie nie wiem, nie znalazłem wyjaśnienia ). Jednak laptopa mam już 2.5 roku i problem jest dopiero od niedawna. Jednak transfer dysku jest poszarpany chyba dość mocno jak na nowy dysk i zero programów w tle.

Dysk mam od 2 tygodni więc system też posiadam tyle, nie instaluje żadnych programów które mi nie są potrzebne, po menadżerze zadań nie wykryłem żadnego ustrojstwa niepożądanego. 

 

A i test spadł do zera jak podłączyłem głośniki do laptopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...