Skocz do zawartości
jqo2

Druga karta graficzna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


 


Ostatnio zaczynam dość mocno odczuwać brak mocy jeżeli chodzi o moją kartę graficzną (na szczęście jeszcze nie CPU) i teraz tak chciałbym zwiększyć moc kompa ale nie stać mnie w chwili obecnej na gtx 970. Właśnie przeglądałem tutejszy (nie mieszkam w Polsce) odpowiednik allegro i jest pełny gtx 660 w tej samej wersji co mam teraz czyli MSI Twin Frozen. Ceny wahają się od 80 do 100 euro pewnie wytargował bym za 70. 


 


Najważniejsze pytanie czy warto jest się bawić SLI przy tych kartach ? Druga kwestia czy mój zasilacz to uciągnie ?


 


Sprzedaż tej karty odpada... cała ta giełda internetowa jest nimi zalana w ogóle nie schodzą.


  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz mieć 2x większy pobór przy 15-50% zysku wydajności w suchych testach. Podczas gry obstawiaj przycięcia, dropy FPS a wręcz ujemną wydajność przez 2x GPU. Do tego druga karta o tej samej pojemności vRAM będzie się dławić. Odłuż te ~70€ na rzecz używanego 770/nowego 960 w Q1 2015

 

edit:

Puszczenie Haswella @4,1-4,3 poprawiłoby minimalnie kondycję w grach.

Edytowane przez Orgiusz
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SLI to moim zdaniem rozwiązanie wyłącznie dla entuzjastów. Tzn. zysk wydajności nie jest sztywny, bardzo często zależy od konkretnej gry i optymalizacji sterowników. Tak więc wkraczasz na karuzelę, bo zakup zestawu 2x660 nie będzie specjalnie tani. Dodatkowo będziesz zapewne musiał wymienić zasilacz.

 

Lepiej poszukaj pojedynczej wydajnej karty.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orgiusz... bez przesady: "Będziesz mieć 2x większy pobór przy 15-50% zysku wydajności w suchych testach" :biggrin:

 

Tak czy siak, nie ma sensu robić SLI z 660.

 

Daj sobie na wstrzymanie i poczekaj na GTX960 Maxwell.

 

To powinna być bardzo ciekawa karta.

 

Coś tam pobrzękują, że ma wyjść w styczniu-lutym 2015 :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SLI to moim zdaniem rozwiązanie wyłącznie dla entuzjastów. Tzn. zysk wydajności nie jest sztywny, bardzo często zależy od konkretnej gry i optymalizacji sterowników. Tak więc wkraczasz na karuzelę, bo zakup zestawu 2x660 nie będzie specjalnie tani. Dodatkowo będziesz zapewne musiał wymienić zasilacz.

 

Lepiej poszukaj pojedynczej wydajnej karty.

 

Już mam jedną, a druga będzie mnie kosztowała 80 euro. Więc ten zestaw będzie jednak będzie tani.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już mam jedną, a druga będzie mnie kosztowała 80 euro. Więc ten zestaw będzie jednak będzie tani.

Przy GTXa 660 nie warto się bawić w SLI.

Sam mam SLI z 980 a wcześniej miałem z 780Ti i nieraz są problemy, fakt jest faktem że SLI warto robić z najmocniejszych kart, bo jeżeli jakaś gra nie obsługuje SLI/Są problemy to  jedna karta i tak i tak poradzi sobie dobrze, najwyżej się AA zetnie czy nie będzie grało w 4k.

 

Poważnie, lepiej poczekaj na GTXy 960, albo zbieraj kaskę na lepszą kartę.

Spróbuj tego GTXa 660 mimo wszystko sprzedać, najwyżej pozimuje na ebayu ale poleci w końcu, cierpliwy bądź bo dokupując drugiego 660, nie będziesz zadowolony.

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...