Skocz do zawartości
Hania1955

Komputer do Corela/PS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy taki zestaw będzie optymalnym wyborem przy składaniu komputera dla osoby, która robi mnóstwo rysunków w krzywych.  Jeżeli się nie renderuje to nie ma sensu kupowania karty graficznej prawda? Dodam, że obudowa, stary dysk talerzowy oraz napęd będzie przełożony ze starego komputera.

 

http://www.morele.net/inventory/info/HRZDiJ/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mu wystarczy albo nie ma na razie kasy na więcej .

 

Zestaw OK , branie pamięci 1 866 mhz CL9 nie ma sensu bo nie będą pracować na takich taktach chyba że ruszą na CL8 / CL7 przy 1 600 mhz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie RAM to nie mam pojęcia czym się kierować.  Myślałem, że im wyższy numerek CL to tym lepiej. Budżet jest już napięty powiem szczerze. Dlatego nie chcę kombinować. Oczywiście w przyszłości chcę dołożyć jeszcze kości pamięci, dlatego wziąłem 8GB w jednym module by nie zajmować miejsca. Co do mhz - płyta główna, którą wybrałem obsługuje max 1600 z tego widzę.  

 

Możecie ewentualnie polecić inną płytę główną oraz ram by zmieścić się w budżecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wartości typu "1600MHz", "1866MHz" itp, jak sama jednostka wskazuje, są to częstotliwości, a więc im więcej, tym lepiej. CL9 i pozostałe to timingi, czyli czasy opóźnień. Tutaj jest na odwrót - im niżej, tym lepiej. Ale ważniejsza jest ta pierwsza wartość, tak więc lepiej puścić pamięci na wyższej częstotliwości i z luźniejszymi timingami, niż odwrotnie.

 

Akurat Twój procek i płyta obsłużą nie więcej, jak 1600MHz, więc warto by je trochę "wyżyłować".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz 24pin + 4pin do płyty głównej (ta płyta powinna bez problemu ruszyć na 4pin-owym złączu, choć nie jestem na 100% pewien), po jednym Sata na HDD i napęd DVD/BR (ewentualnie molex na napęd, jeśli jeszcze zasilany "po staremu") plus na przyszłość jedno na SSD, 6pin/8pin PCIex na ewentualną grafę, i tyle. To takie absolutne minimum. Wentylatory możesz podłączyć pod mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up.

 

Płyta nie ma złącz ATA , więc podłączenie napędu lub dysku zasilanego z gniazda molex nie jest możliwe .

 

Za to złącza molex mogą być przydatne dla innych urządzeń np. kart jak zasilacz nie ma odpowiednich wtyczek albo ich wymaganej liczby - wtedy na każdą przejściówkę molex - PCI-E 6pin lub 8 pin ( albo 6+2 pin ) przypadają 2 molexy , do tego wentylatory można podpiąć pod molexa .

 

Złącz SATA spokojnie wystarczy 3 sztuki ( SSD , HDD i napęd ) , więcej jak masz kilka dysków SATA .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...