Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

W jakie gry dokładnie będziesz grał i w jakich detalach / rozdziałce ?

 

LOL / CS / Lineage 2 i chyba tyle rozdzielczość 1920x1200 .

 

Gra ma chodzić płynnie, więc detale będę obniżał - chociaż przy takim lolu/cs to nawet hd7770 dawała spokojnie radę.

 

Dziwny jest fakt, że rx 470 w GTA miał stabilne 60FPS, a przy takim Lineage 2 z 2005? roku 30fps max (może wina procesora ale bez jaj, ta gra jest stara i to bardzo).

Pewnie dojdą jakieś gry, ale na pewno nie będą to gry bardzo wymagające.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kilka dni temu siadła mi grafika( jakies pionowe kreski i  zwiesza cały system chyba ze gniazdo pci-e nie dziala jak powinno ale raczej watpie) i chciałbym sie poradzic co  mogłbym kupic do mojego klocka.

Chciałbym raczej cos nowego.

Komp wyglada tak

Procesor:

Procesor Intel Pentium G2020, Dual Core, 2.90GHz, 3MB, LGA1155, 22nm, 55W, VGA, BOX (BX80637G2020)

Płyta głowna:

MSI B75MA-E33 Intel B75 LGA 1155 mATX (B75MA-E33)

Karta graficzna:

Karta graficzna Gigabyte Radeon HD7770 1024MB rev. 2.0 (GV-R777OC-1GD)

Pamieć RAM:

GoodRam DDR3 4096MB PC1333 CL9 (GR1333D364L9/4G)

Zasilacz:

Corsair VS 450W ATX 120mm wentylator, EU version CP-9020049-EU

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

500zl mysle ze moge zainwestowac . Roznica duza miedzy moja a tymi GTX'ami i która najlepiej wybrać??Nie mam raczej co liczyc ze gniazdo moze byc uszkodzone,  a nie karta?

 

edit

Tak wyglada ekran  kiedy mam karte graficzna i sie  zatnie komp, czasem jest caly czarny.

7969446_ekran12.jpg

edit

jesli chodzi o GTX 1050 to myslalem o tym: 

Karta graficzna MSI GeForce GTX 1050 2G OC 2GB GDDR5 (128 Bit) HDMI, DVI-D, DP, BOX

Jeszcze chciałem zapytac o jakies tanńsze opcje,  zeby po prostu  dopasowac  zakup do moich potrzeb.

pzdr

Edytowane przez jigas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam, bo w ramach reklamacji mam wybrać grafę, a nie ma sensu już 480 brać, jak na dniach wejdą 580 z pełną gwarancją i bez potrzeby modowania :)

 

Zwłaszcza, że tylko jeden model mają na ten moment:

https://www.sferis.pl/karta-graficzna-asus-rad-rx-480-8192mb-ddr5-256b-strix-oc-gaming-strix-rx480-o8g-gaming-p443137

 

EDIT. O, już nawet ten nie jest dostępny... :)

Edytowane przez sthEn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam, bo w ramach reklamacji mam wybrać grafę, a nie ma sensu już 480 brać, jak na dniach wejdą 580 z pełną gwarancją i bez potrzeby modowania :)

 

Zwłaszcza, że tylko jeden model mają na ten moment:

https://www.sferis.pl/karta-graficzna-asus-rad-rx-480-8192mb-ddr5-256b-strix-oc-gaming-strix-rx480-o8g-gaming-p443137

 

EDIT. O, już nawet ten nie jest dostępny... :)

RXy 4x0 dobrze wyszły chyba tylko MSI i XFX, więc jak chcesz serię 5x0 (czyli tak naprawdę selekty 480 na nowych biosach), to jeszcze trochę poczekasz.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to w pupie jestem, bo tylko 1060 dostępne w Sferisie na ten moment ;)

 

Z drugiej strony całe życie NVIDIA i zero problemów, raz kupiłem Radka i po miesiącu na reklamację trafił... może jednak 1060 6GB... ;) Dam se weekend do namysłu.

Edytowane przez sthEn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie to będzie ciężko dostać nową kartę mocniejszą niż stara GTX480 .

 

Z nowych kart do woboru masz albo GTX750Ti albo Rx 460 / Rx 550 .

 

Z używek masz HD7970 / R9 280X albo GTX660 w tej cenie .

Edytowane przez reyden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to w pupie jestem, bo tylko 1060 dostępne w Sferisie na ten moment ;)

 

 

Co do nowych 580 mam mieszane uczucia - są nieco szybsze od "starych" 480, ale też więcej energii pożerają, więc wydzielają więcej ciepła, czyli wzrosną temperatury/hałas. To może jakieś 1060 6GB na nowych szybszych pamięciach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do nowych 580 mam mieszane uczucia - są nieco szybsze od "starych" 480, ale też więcej energii pożerają, więc wydzielają więcej ciepła, czyli wzrosną temperatury/hałas. To może jakieś 1060 6GB na nowych szybszych pamięciach?

 

Właśnie czytam o tym żłopaniu prądu przez 580 i chyba powoli skręcam w kierunku 1060 6GB.

Zasilacz ma już swoje lata, więc może dam mu zluzować.

 

Który z tych? :)

https://www.sferis.pl/karta-graficzna-msi-geforce-gtx1060-6144mb-ddr5-192b-gt-ocv1-gtx-1060-6gt-ocv1-p445602

https://www.sferis.pl/karta-graficzna-gigabyte-geforcer-gtx-1060-6144mb-ddr5-192b-windforce-oc-gv-n1060wf2oc-6gd-p445481

https://www.sferis.pl/karta-graficzna-gainward-geforcer-gtx1060-6144mb-ddr5-192b-phoenix-gs-426018336-3736-p441399

https://www.sferis.pl/karta-graficzna-palit-gf-gtx-1060-6144mb-ddr5-192b-d-h-dp-jetstream-ne51060015j9j-p440651

https://www.sferis.pl/karta-graficzna-msi-geforcer-gtx-1060-armor-6g-ocv1-p441459

 

MSI Armor + Gra + Cashback MSI? :)

Edytowane przez sthEn
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, poszła mi karta gtx 480 i szukam czegoś lekko mocniejszego oraz do max 450zl.

Co polecacie?

 

Dobrze byłoby kupić RX460 4GB (495zł). GTX750Ti 2GB to już stara karta i mało ma pamięci. Natomiast RX460 2GB potrafi też się przytkać z powodu małej ilości pamięci (Doom Vulcan i RX460 2GB jest chyba z 2x wolniejsza od RX460 4GB).

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze byłoby kupić RX460 4GB (495zł). GTX750Ti 2GB to już stara karta i mało ma pamięci. Natomiast RX460 2GB potrafi też się przytkać z powodu małej ilości pamięci (Doom Vulcan i RX4602GB jest chyba z 2x wolniejsza od RX4604GB).

Dziękuję za pomoc. Zdecydowałem, że kupię RX 460 4GB, ale w momencie jak trochę stanieją. Nie gram w najnowsze tytuły i nie jest mi to do szczęścia potrzebne aby karta była bardzo mocna, ale jednocześnie nie chcę się cofać względem GTX 480.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odzyskałem pieniądze z reklamacji RX480... 

 

Teraz pytanie - kiedy Sapphire NITRO+ RX580 się u nas pojawi? :)

 

Druga sprawa - moje PSU poradzi sobie z tym reaktorem, czy lepiej jednak spokojne i grzeczne GTX1060? Dylemat mam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.net-s.pl/index.php?id=3&ss=7&g=683936&n=SAPPHIRE-NITRO-RADEON-RX-580-8G-GDDR5-DUAL-HDMI-DVI-D-DUAL-DP-W-BP-UEFI

 

Niby już dostępna za 1250 :) Coś mi się nie chce wierzyć, że net-s ma ją jako pierwszy :)

 

Limited Edition to rozumiem tylko 1450mhz zamiast 1411, ledowe wiatraczki do podmianki i inny kolor obudowy? :) Bo 200zł bez sensu więcej.

Edytowane przez sthEn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sthEn

 

Porównujesz pobór mocy referencyjnego Rx 480 i podkręconego niereferenta Rx 580 , w dodatku to pobór mocy całej platformy ( nie wiadomo jakiej ) .

 

Do tego uwzględnij straty na PSU - realny pobór mocy może być o 10-20% mniejszy .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@reyden

 

Card Only

 

Uważasz, że cała platforma z 1060GB pobrała by tylko ~110W?

 

Żeby nie było - jako zagorzały fanboj NVIDII najarałem się na Nitro RX580 tak czy inaczej, i ją wezmę (tylko że po majówce, bo w lesie nie pogram). Gram tyle co nic, więc rachunek za prąd mnie nie zaboli :)

 

Nie zmienia to faktu, że są i testy, które w torture po jeszcze lekkim OC pokazują nawet 280-290W, co jest lekko śmieszne, bo 1080 tyle papu nie żrą.

Edytowane przez sthEn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, moje plany zmieniły się o 180 stopni. W końcu wyszły sterowniki do OS X Sierra, które wprowadzają obsługe 1060. Z RX580 raczej się tego nie doczekam.

 

Opisując: 

 

Kupiłem z Allegro za 1000zł Sapphire Nitro+ 480 8GB, z którą miałem problemy, więc sobie zareklamowałem w Sferisie i oddali mi 1163 złote smile.gif 

Była to pierwsza czerwona karta w moim życiu, więc tym bardziej jako zagorzałego fanboja NVIDII mnie to zniesmaczyło.

Planuję od razu po majówce skorzystać z promocji VISA CHECKOUT w Euro i zaatakować zatem jednak w 1060.

http://www.euro.com....r5-192bit.bhtml

Przy rabacie 100zł wyjdzie mi, że JetStream 1060 6GB będzie mnie kosztował 976zł przez ten zwrot ze Sferisa.

Zastanawiać sie w ogóle nad innym rozwiązaniem, czy brać i się cieszyć z obrotu spraw? 

Karta MUSI mieć tryb 0dB w idle, to mój jedyny warunek w sumie.

Edytowane przez sthEn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Synowi dogorywa Amd 7970 i zastanawiam się nad wymianą na gtx 1050ti od Asusa . Mam okazje kupić 3 miesięczną z gwarancją za 500 zł. Procek do karty to i5 2400. Syn w sumie gra w overwatch , cs , lol , czasem bf1 lub bf4 . Obecna karta mu wystarczała , ewentualnie obniżał detale . Warto brać w tej cenie tego gtx ? . Może jednak dołożyć i kupić Rx 570 4gb ? Są już za 900 zł nówki .

Edytowane przez smoczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak przygarnąłem tego Asusa gtx 1050 ti .Tak na szybko po zainstalowaniu : wyższy minimalny fps , nawet czasami dwa razy . Stabliniejsze klatki , mniejszy do 5,6 klatek maxymalna ilość klatek . Mniejszy pobór prądu , ciszej . Testy robiłem na : hevenie , 3 dmark time spy , Coh2 , BF1,BF4 , Overwatch , Civilization 6 , Total war warhammer , Cs go , LoL ,Steel Division beta . Porównanie do r9 280x , wszędzie te same ustawienia .Reszta sprzętu: i5 3470 ,8 gb ram ,ssd , full hd . Myślę że karta zostanie  u mnie do czasu premiery vegi . Liczę że spadną ceny gtx 1060 oraz rx 570 , chociaż przeraża mnie pobór prądu w amd i wyżyłowanie . Chciałbym docelowo aby nowa karta brała zauważalnie mniej prądu niż moja obecna r9 280x  , bo mając w domu 7970  i 280x  widać to w rachunkach za prąd :wink2:  . Raczej powinienem znależć kupca jak by coś na tego gtx za 500, 600 zł z  2,5 roczną gwarancją .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...