Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

980ti to straszne piece, temperatury i głośność to główny powód dlaczego zamieniłem 980ti na 1080.Karta z fabryki (1354MHz) potrzebowała wentylatora na 70-75% a i tak dobijała niemal do 80 stopni, dodam że miałem 980Ti 6G MSI czyli jedną z lepszych. 1080 jest w tej kategorii na innej planecie bo chłodzenie na 50% i z OC na 2050MHz jest 70 stopni. Obydwa odczyty podaję z lata kiedy w okna pokoju położonego od południowej strony od 11 aż do wieczora wali cały czas słońce.

 

Tę evga masz ze stanów nie z EU więc chyba dolicz VAT 23%, tak mi się wydaje....Jak już coś to bierz z UK bo funt słaby.

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie, ta EVGA jest z Europy. Niestety chyba dopiero w poniedziałek będę mógł coś konkretnego ustalić. Więc jeśli ceny będą takie jak widzę to wybór wygląda tak:

 

MSI GTX 1070 GAMING X 8G  <--- 2000 zł

EVGA GeForce GTX 1080 CLASSIFIED GAMING  <--- 2427 zł

 

więc pytanie którą wybrać przy takich cenach. Od MSI jest szansa na zwrot ok. 170 zł z cashbacku, o czym wspominał @qqrydza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1080 do 1440p

1070 do 1080p

 

Bez sensu są takie podziały. Są gry co bez problemu będą na GTX1050 działać przy 50-60 fps w 1920x1080.

 

By nie być gołosłownym ponad 50 fps na GTX 1050 w 1920x1080:

https://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_wydajnosci_prey_pc_wymagania_niskie_ale_grafika_slaba?page=0,8

 

... a są takie, przy których GTX1080 nie wydoli 50 fps w 2560x1440:

https://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_wydajnosci_sniper_ghost_warrior_3_celny_strzal_czy_pudlo?page=0,8

Edytowane przez Kyle
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pamięta jaki model GTX 1080 był najtańszy przed podwyżkami (było coś za 2300 zł?) i ile kosztował, bo wiem że niektóre GTX 1070 (chyba od Gigabyte) były nawet za 1700-1800 zł.

 

Tak swoją drogą to GTX 980 Ti schodzą na alledrogo po około 1400-1600 zł.

 

Ogólnie na alledrogo RX 480/580 przebijają ceną GTX 980 Ti, to jest jakieś szaleństwo.

 

Nawet RX 470 czasem na allegro jest droższy niż GTX 980 Ti... tego chyba nawet kryptowaluty nie tłumaczą? karta 100% droższa niż podczas zakupu. Ta głupota i niewiedza ludzi poraża... przecież za połowę tej ceny można mieć GTX 970.

Edytowane przez neoHannibal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie widziałem Twój post dzisiaj ale nie chciałem tak z nikąd o tym wspominać. Super cena, nie wiem po ile chodziły GTX 980 miesiąc temu ale teraz tak chyba ze 1000-1100 zł.

Edytowane przez neoHannibal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu są takie podziały. Są gry co bez problemu będą na GTX1050 działać przy 50-60 fps w 1920x1080.

 

By nie być gołosłownym ponad 50 fps na GTX 1050 w 1920x1080:

https://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_wydajnosci_prey_pc_wymagania_niskie_ale_grafika_slaba?page=0,8

 

... a są takie, przy których GTX1080 nie wydoli 50 fps w 2560x1440:

https://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_wydajnosci_sniper_ghost_warrior_3_celny_strzal_czy_pudlo?page=0,8

W tej grze co GTX 1080 ma 50 fps w 1440p GTX 1050 ma 20 fps w 1080p więc game over dla twojej logiki. Karty typu GTX 1050 mają marną wydajność porównując ze starszymi kartami mid-range albo high-end które można kupić używane w podobnej cenie. Ostatnio nawet porównywałem sobie 1050Ti i GTX 780, stary Kepler miażdzy nową kartę za tę samą cenę.

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe wczoraj sprzedałem 380x za 1100zł. Rok temu kupiłem ją za mniej niż tysiąc nówke! A karta niewiele wydajniejsza w grach od gtx960. I teraz sam myślę nad 980 chociaż chętniej poszedłbym w optymalne 1050ti za 500zł. Niestety z tego co widzę to na allegro są od 700 :/

Edytowane przez Crescendo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysiliłbyś  się  o coś  więcej jak opis komputera czyli jaki procesor, płyta, zasilacz  no i monitor. Oraz do czego ta grafika ma być  i jaka maksymalna kwota wchodzi w grę.  

Edytowane przez Devil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy FX 6300 (nie kręcony) poradzi sobie z kartą pokroju hd7790, r7 260x albo 7850? Czy raczej szukać gtx750 ti? Rozdziałka 1366x768. Gry to głównie The Division, Doom, jakieś Call of Duty, Mortal Kombat X. Nie potrzebuję wysokich detali, tylko większej płynności niż mam teraz (siedzę chwilowo na gts 450). Zasilacz OCZ 550, 8GB DDR3 1600. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Noszę się z zamiarem zakupu nowej karty graficznej, obecnie posiada Gigabyte r9 280 i chciałbym go ulepszyć na coś lepszego. Doradźcie mi która z tych dwóch będzie lepszym wyborem :) http://sapphirenitro.sapphiretech.com/en/480-8.html za 307euro czy http://sapphirenitro.sapphiretech.com/en/570-8.html#specifications za 289euro. Z góry dzięki, karta będzie wykorzystywana do grania w najnowsze tytuły oraz do kopania kryptowalut w wolnym czasie ;) Zasilacz to Antec 500W. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj jaką masz resztę sprzętu i przede wszystkim jaki monitor. No i może podałbyś budżet? Rozumiem, że te karty chcesz kupować gdzieś za granicą? Ogólnie to RX 480 to jest to samo co RX 580, więc jest znacząco lepsze od RX 570.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to RX 480, ale chyba już jest niedostępny na tej stronie co podałeś, może weź: https://www.mindfactory.de/product_info.php/8GB-Gigabyte-Radeon-RX-580-GAMING-Aktiv-PCIe-3-0-x16--Retail-_1168149.html

Edytowane przez neoHannibal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najrozsądniejsza karta graficzna, która pozwoli na płynną rozgrywkę w Path of Exile (3-4 osobowe party, 1080p, CPU i5 2500) to...?

 

Może być używka. Według mojego wstępnego researchu GeForce 1050 za ~500 zł sprawdzi się nieźle. Ale może da się coś ustrzelić jeszcze taniej, co zapewni stabilne FPSy w tej grze.

Podbijam swoje pytanie. Proszę o podpowiedź co kupić do Path of Exile/StarCrafta2. Radeona R9 270?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie za około 300 złotych ? Potrzebuje karty do komputera z Phenomem x6. Wymieniam całą platformę na ryzena i przenoszę ze starej platformy niedawno kupionego gtx 1060, potrzebuje kartę do tego, żeby z dziewczyną pograć w jakieś gierki na coopie, mogą być też propozycje używanych. Na razie myślałem o  Radeonie R7 360, co sądzicie ?

Edytowane przez Sefto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

Która z poniższych kart będzie najrozsądniejszym wyborem?

 

1) MSI Radeon RX 580 Armor OC 8GB - około 1130 zł

2) MSI Radeon RX 580 Gaming X+ 8GB AMD - około 1260 zł

3) MSI GeForce GTX 1060 ARMOR 6G OCV1 - około 1175 zł

 

Podkręcanie mnie raczej nie interesuje, za to zależy mi na jak najcichszej pracy. Wiadomo, że chłodzenie Gaming X jest bezkonkurencyjne, jednak zastanawiam się nad sensem dopłaty do niego.

 

Co do reszty podzespołów:

- CPU: AMD FX-8350

- RAM: 16 GB Ballistix DDR3

- Zasilacz: TT Smart SE 530W

 

Pozdrawiam

Edytowane przez wrozansk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

Która z poniższych kart będzie najrozsądniejszym wyborem?

 

1) MSI Radeon RX 580 Armor OC 8GB - około 1260 zł

2) MSI Radeon RX 580 Gaming X+ 8GB AMD - około 1130 zł

3) MSI GeForce GTX 1060 ARMOR 6G OCV1 - około 1175 zł

 

Podkręcanie mnie raczej nie interesuje, za to zależy mi na jak najcichszej pracy. Wiadomo, że chłodzenie Gaming X jest bezkonkurencyjne, jednak zastanawiam się nad sensem dopłaty do niego.

 

Co do reszty podzespołów:

- CPU: AMD FX-8350

- RAM: 16 GB Ballistix DDR3

- Zasilacz: TT Smart SE 530W

 

Pozdrawiam

Mógłbyś podesłać stronkę gdzie masz te grafiki w tych cenach ? Sam chcę kupić lecz słabo z ich dostępnością na rynku :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...