Skocz do zawartości
CriXu

Coler Master Nepton 280L - Problem ze schłodzeniem i7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, udalo mi sie z okazji przecen przedświątecznych w UK kupic chłodzenie wodne Coler Master Nepton 280L. Problem w tym ze po zmianie z wysłużonego juz Macho 2 na to wodne, temperatury sie wcale nie poprawiły. Czy to mozliwe?

Radiator 280cm na nim 4 wentyle 140cm na 5v, na pełnej mocy wcale nie jest lepiej. Dotykając palcem radiatora wydaje sie chłodny, 2x juz sprawdzilem poprawnosc inslalacji i jest ok. Pasta termo MX-2, mam jeszcze inne ale chyba nie warto sprawdzac (EVGA i ta od radiatora Coler Master). Pompa dziala, bo slychac ja a po wylaczeniu na chwile temperatury mocno rosną.

 

Jakies pomysły co jeszcze sprawdzic? moze nową paste?

 

Dziekuje


PS. Temp w idle 52-65 (otwarta buda), w pokoju 25C :/ Procek w OC jak w podpisie.

Edytowane przez CriXu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może układ jest zapowietrzony? W idle'u radiator będzie na pewno chłodny, ale pod obciążeniem powinno się czuć ciepłe powietrze wychodzące z pomiędzy jego żeber. No i te temperatury, jak na idle, są bardzo wysokie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wgląda to tak jakby jedyną opcją było dobrać się do zaworka wpustowego (koło węży na chłodnicy, powinien mieć plombę). Polecałbym jednak reklamować.

 

Czy skalpowałeś procesor? skalpowane procesory + MSI Delid Die Guard mogą mieć problemy z niektórymi blokami wodnymi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie procesor nie ruszany. Sprawdze jeszcze pozostałe pasty bo moje ponad 2 lata przelezaly w kartonie od otwarcia wiec moze sa kiepskie. Sprawdze czy cos sie zmieni po uzyciu swieżej pasty tego Coler Mastera. Ewentualnie dowiem sie czy moge reklamować w polsce bo do UK nie chce mi sie tego zabierac, jak da rade zareklamowac w polsce to to zrobie, jak nie sprobuje coś wyczarować z odpowietrzeniem albo zmianą płynu. Kosztował mnie on 200zł wiec tragedii nie ma :D gdyby nie fakt ze coś go boli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałeś sie nabrać :(

Te AiO sa bardzo kiepskie. Jedynie Swiftech H240-X jest coś wart, ale nie każdemu może przytpaść do gustu jego wygląd - http://www.silentpcreview.com/article1428-page6.html

 

Sam też mam małego wyjca. I moge powiedzieć jedno. NIE POLECAM.

Jako chłodzenie dla średniej klasy CPU bez OC tak, ale nie dla OC.

Edytowane przez Marucins

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...