Skocz do zawartości
andre6610

Laptop dla grafika do 3300zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

  Planuję zakup laptopa do obróbki fotografii, montażu filmów, tworzenia grafik i od czasu do czasu do grania w niewymagające gry. Na zakup myślę wydać do 3000zł +/-. Na początku postawiłem na lenovo y510p, msi gp60,msi ge60,ale niestety ceny mnie odstraszają, a jak coś już znajdę po dobrych  pieniądzach to pojawia się komunikat produkt niedostępny, bądź produkt jest bez systemu. 

 

 Najważniejszymi cechami mojego przyszłego laptopa muszą być:

- dobra matryca (obojętne mi jest, czy będzie błyszcząca, czy matowa),

- w miarę dobra bateria (tylko, żeby nie była wbudowana) 

- min. 128GB SSD, min. 1000GB HDD

-  ekranem od 15.6 cala do 17,3 cala

- Intel Core i5 lub i7 o częstotliwości min. 2,2 GHz wzwyż, najlepiej z Turbo, 

-  min 8 GB RAM

- napęd optyczny dvd

- system operacyjny Windows 7 lub 8  (64-bit)

- baaaardzooo duży + będzie jeśli laptop będzie miał podświetloną klawiaturę, często pracuję przy zdjęciach wieczorem i nocą.

 

Jeśli chodzi o ilość rdzeni to nie wiem czy szukać laptop z 2, czy 4, ale pewnie mi wystarczy tylko na 2. Taki sam mam problem z układem graficznym. Na początku moich poszukiwań stawiałem na kartę graficzną gamingową (GT 755m, GTX 760M), bo w końcu jak lapek uciągnie wymagającą grę,to co nie da rady przy ps,lightroomie, sony vegasie, corelu :P?. Jak na razie bardziej jestem przekonany do NVIDIA GeForce, niż do AMD.

 

Podsumowując. Wiem,że laptop nie zastąpi zwykłego PC, a matryca nie będzie jakiejś super jakości, ale puki co na czas studiów muszę mieć coś mobilnego. Jak na razie się uczę, więc nie jest mi potrzebny sprzęt za ponad 5tys-10tys ;). Zakup planuję na noworocznych wyprzedażach, może mi się coś uda dobrego, za dobre pieniądze kupić ;).

Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś tutaj co mi coś poleci ;)

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za mały budżet jak na laptopa do pracy z grafiką. Jeśli jesteś studentem i dopiero zaczynasz się uczyć grafiki to w tej cenie jedynie Acer V3-572G KLIK z i7ulv, 8GB RAM i matrycą FHD. 

 

najsensowniejszy byłby tutaj Acer V5-573G, który miażdży wszystkie laptopy w tej cenie pod względem obrazu. Do tego system z uczelni jeśli masz możliwość lub zakup osobno.

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc:)

 

 

Popytałem po różnych forach jaki laptop kupić do grafiki i poniżej przedstawiam ranking poleceń:
 
1. Acer VN7-591g - 7 poleceń
 
 
 
 
2. Lenovo Thinkpad e540 - 6 poleceń
 
 
3. Acer V3-572g - 5 poleceń 
   Acer V5-573g - 5 poleceń
   Lenovo Z50-70 - 5 poleceń
 
 
 
 
 
 
4. Acer e5-572g - 4 polecenia
 
 
5. Dell Inspirion 5748
   Lenovo G710
   Asus N550
   Asus N551
   Asus G550
   Asus G551
Wszystkie po 1 poleceniu
 
 
 
*......................
 
Co sądzicie o tym rankingu? I co polecacie mi wybrać pomijając Acera VN7, Acera V5 i Asusy. Niestety nie stać mnie póki co na droższe sprzęty, dodatkowe wydatki na zakup napędu dvd i zakup Windowsa :/.
 
Póki co najbardziej jestem za tym modelem: http://www.x-kom.pl/p/204356-notebook-laptop-15-6-acer-v3-572g-i7-4510u-8gb-1281000-win8x-gf840m-fhd.html?partnerid=100448925&sm12=MA==&ts=1419177510&token=657dda48021f5c1db14c6af1f2e2c7c1, ale przed zakupem chciałbym poznać Wasze opinie, czy nada się ten laptop, np. do obróbki zdjęć i co sądzicie o jego specyfikacji i matrycy :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę myślałem nad V5 , VN7 i doszedłem do wniosku, że może jednak zainwestuje, w któryś z nich. Jak coś to wybiorę uboższą wersję bez ssd, ale za to z systemem . Na ssd przyjdzie czas w przyszłości, o ile w acerkach z samym hdd jest miejsce na nie.

 

Poniżej zamieszczę linki do VN7 i V5. Jedynie mnie trochę zastanawia, czy Core i5 4210U 1,7 to nie za mało, jak na VN7 :/. Znalazłem jeszcze Core i5 4210H 2,9 , ale prawdopodobnie ten nie ma systemu, choć skąpiec.pl w specyfikacji ma wpisane, że ma . Musiałem by popytać  w x-kom, może to ich błąd. 

 

ACER VN7

 




 

ACER V5






 

 

I co sądzicie da się coś wybrać sensownego z powyższych laptopów? Czy już lepiej zostać przy V3 z lepszymi specyfikacjami???

 

ACER V3


 

Przepraszam z góry, że tak mieszam, ale chce po prostu coś kupić co będzie mi dobrze służyło, tym bardziej, że 3tys. to dla mnie duże pieniądze :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...