Skocz do zawartości
PROplayaPL

Geforce GTX 960 - Oczekiwania , Opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Cena niby 199$, więc nie jest tak źle. Aczkolwiek specyfikacja pozostawia wiele do życzenia.  I 2GB ram to dziś trochę mało w nowych grach. Nie wspominając o niskiej szynie 128 bit.

1. Kurs robi beczkę dwupłatowcem

2. 2GB to 1080p high/mid@2015 + FSAA

3. 128bit 

 

  • Przepustowość: 112 GB/s

Mój 660 ma 144 def.

 

Nie wiem jak Ty ale ja nie lubię robić kroków do tyłu zmieniając sprzęt.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I 2GB ram to dziś trochę mało w nowych grach. Nie wspominając o niskiej szynie 128 bit.

Fakt, 2GB to niewiele. Dużych wymagań odnośnie grafiki nie mam, więc karta zostanie u mnie na dłużej. Na dłużej, czyli czekam na wersję z większą ilością pamięci.

 

Czy szyna będzie problemem - i tak, i nie ;) Tak - jeśli ktoś się nastawia, że na tej karcie pogra w max detalach + max wygładzanie i/lub w wysokiej rozdzielczości. W przeciwnym wypadku (fullhd + niższe tryby wygładzania) 128bit nie powinno być jakimś dużym spowalniaczem.

750Ti jakoś za bardzo nie cierpiała z powodu pamięci (1500 -> 1650MHz karta przyspieszyła o jakieś 2-3%, czyli niewiele), a tu mamy kompresję koloru + szybsze kostki. Podejrzewam, że większość z nich będzie w stanie zbliżyć się do 2000MHz lub nawet przekroczyć.

 

192bit - musi być. Gdzieś już to pisałem (chyba w komentarzu w niusie na głównej) - z każdej strony PCB jest jedno wolne miejsce na kość pamięci, nie dwa. Czyli dokładamy dwie kości (2x 32bit), co daje +64bit w stosunku do obecnych 128bit. Nikt by przecież nie projektował droższego PCB, jeśli ta możliwość miała by pozostać niewykorzystana ;)

No chyba że asymetrycznie 3GB/128bit - ale to jest najmniej prawdopodobne.

Edytowane przez rzymo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rzymo

 

Ciekawe ile sobie zaśpiewają za tą kartę - bo jak dostaniemy wydajność ala GTX760 w cenie nie wiele mniejszej niż GTX770 / R9 280X to karta będzie porażką .

 

Jedyne co będzie dobre to pobór mocy patrząc na to jak karta została pocięta .

GTX 960  będzie jakieś 25% szybsza od GTX 760.

 

Cena powinna oscylować w przedziale 800-850zł :)

 

Optymista jestem nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy na bardzo mocnej platformie ?

 

Da się wyłączyć 2 rdzenie i zostawić HT i zrobić te same testy (taki improwizowany I3) ?

 

Ciekawe, jaka będzie różnica pomiędzy socketami (AMD/775/SB/IB, itp)

 

 

25% dla GTX960 nad GTX760.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, ze ten GTX960 zamiesza troche na rynku i ceny sie ogarna bo aktualne to kpina. W przyszlym msc mam plan brac nowa karte i kto wie moze bedzie to 960 ;)

 

Wysyłane z mojego GT-S5570 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Początkowo GTX960 był pozycjonowany na poziomie GTX770 / R9 280X .

 

Ostatnie plotki jak i specyfikacja kreują go jednak na odpowiednik GTX760 , choć ta wąska szyna nie wygląda najlepiej .

 

Zobaczymy na co stać optymalizacje z Maxwella .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś już to pisałem (chyba w komentarzu w niusie na głównej) - z każdej strony PCB jest jedno wolne miejsce na kość pamięci, nie dwa. Czyli dokładamy dwie kości (2x 32bit), co daje +64bit w stosunku do obecnych 128bit. Nikt by przecież nie projektował droższego PCB, jeśli ta możliwość miała by pozostać niewykorzystana ;)

No chyba że asymetrycznie 3GB/128bit - ale to jest najmniej prawdopodobne.

 

Wolne miejsce na pcb może równie dobrze oznaczać, że ta sama płytka będzie wykorzystana pod inny model karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im więcej informacji tym gorzej wygląda ten 960, wiadomo pobór prądu ważna rzecz, ale jeśli ma się odbijać to na wydajności to już bym wolał, żeby brała trochę więcej z gniazdka. Ten ekoterroryzm sprawia, że wydamy Xzł więcej za przedmiot, który ma mniejszy pobór i zwróci się ta dopłata po 5+ latach, a wiadomo, że teraz kupuje się sprzęt na 2 lata...

Jak na razie czuje się zawiedziony i nie wiem czy nie zmienię boiska. Zobaczymy jak jeszcze wypada w testach, żeby podjąć decyzję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi i ekoterroryzm, ale o kulturę pracy samej karty, opcję bardzo cichego chłodzenia.

Np. 750ti jest kartą która potrafi działać całkowicie pasywnie. Ale już cena/wydajność, jak się porówna z odpowiednikami, jest kompletnie nieopłacalna. Dopiero jak ktoś jest zdecydowany na to że chcę "dopłacić za ciszę".

Idealna karta dla ludzi grających w jakieś mniej wymagające mmo, czy chcących mieć 120fps w cs:go, a jednocześnie będąca cały czas niesłyszalna.

Nie każdy kupując kartę szuka bezkompromisowej wydajności.

Wtedy lepiej już wyrwać 290 za niecałe 700zł, i żadna inna karta nie ma startu cena/wydajność.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

750 ma też inną zaletę - wsadzisz do zestawu z hipermarketu z produktem zasilaczo podobnym i będzie działać, a wymiana zasilacza to jedna z najbardzie upierdliwych rzeczy do zrobienia w kompie.

A do tego rózne delle czy hp mogą używać niestandardowych zasilaczy, które ciężko zastąpić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga uwaga, moja szklana kula mówi że to monstrum będzie miało:

1024 procesory strumieniowe, 80 jednostek teksturujących oraz 32 ROP.

 

(Specyfikacja gtx965M chociaż niby to GM204 więc kto wie..)

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skromna ta 960-ka, a szumu koło niej, jak przy 970-ce :biggrin:

 

Mało pamięci na PCB.

 

Szyna skromna, ale nie ma co płakać, bo L2 duże.

 

Jak cena nie przekroczy 800-850zł, to będzie łakomy kąsek.

 

Czekam na reckę Naszego forumowego speca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GM206-300-A1 "Maxwell" • Taktowanie układu: 1177MHz, Boost: 1240MHz • Pamięć: 2GB GDDR5, 1750MHz, 128bit, 112GB/sJednostki shadera/TMUs/ROP: 1024/64/32 • Moc obliczeniowa: 3410GFLOPS (Single), 100GFLOPS (Double) • Technologia: 28nm • Pobór mocy 120W (TDP), brak danych (stan spoczynku) • DirectX: 12.0 • OpenGL: 4.4 • OpenCL: 1.2 • Model shadera: 5.0 • Interfejs: PCIe 3.0 x16 • Typ: Dual-Slot • Złącza: DVI, HDMI 2.0, 3x DisplayPort 1.2 • Zewnętrzne zasilanie: 1x 6-Pin PCIe • Cechy szczególne: 2-Way-SLI • Gwarancja: trzy lata • Uwaga: HDMI 2.0 bez HDCP 2.2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersje z 3GB vramu, szyną 192bit i zasilaniem 1x8pin bym kupił, a tej wersji raczej nie zakupię, zobaczymy jak wyjdzie w grach na full hd ale na ultra raczej nie ma co liczyć. Musieliby zrobić cenę w okolicach 800zł, żeby był sens kupienia tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tylko ja to tak widzę, ale 960 to taki ucięty na pół 980, mam nadzieję, że z ceną zejdą więcej niż przez pół :D

Nie rozumiem polityki asusa z zasilaniem, tj. w gtx970 w strixie mamy tylko jedną kość 8pin, tutaj dadzą jedną 6pin, nie wiem ile groszy więcej kosztuje te 2pin więcej ale więcej na tym stracą niż zyskają.(jak to mówią, oszczędny dwa razy traci)

Edytowane przez xBum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...