Skocz do zawartości
Nerrox

Problem z Sapphire R9 290 TRI-X

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam problem z wentylatorem od strony śledzia. Mianowicie od dzisiaj zaczął coś brzęczeć mi wentylator przy 35-40% obrotów wentylatora. Słychać brzęczenie - pulsacyjne. Co to może dowodzić?

 

Nie wiem co mam robić w tej sytuacji - na razie kasy nie mam na wysyłkę na reklamację a karta ma dopiero co 4 miesiące a już takie coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem za 20zł UPSem i dostarczyli na następny dzień. Napisane tam było, że przyjęta jest karta więc zobaczymy czy naprawią skoro JA słyszałem, że karta przy pracy zaczął wentylator (łożysko) dawało oznaki zużycia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ładnie sklep esc.pl gra sobie w kulki - napisałem do nich dzisiaj co z moją kartą a Ci odparli, że 3 serwisantów nie stwierdziło żadnych problemów. A ja się pytam kulturalnie... To kto ku*wa się myli? Ja czy oni? Ewidentnie robią mnie w balona i jeśli mi to nie naprawią to sprawa pójdzie do rzecznika i g*wno mnie to interesuje, że firma na tym podupadnie.

 

Po prostu firma z [gluteus maximus].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. http://forum.purepc.pl/topic/354882-amd-r9-290-r9-290x-hawaii-nast%C4%99pcy-hd-7900/

2. http://forum.purepc.pl/topic/211152-gwarancja-i-rekojmia-jak-to-w-ogole-dziala/

3. Jak nie nagrałeś tego w dobrej jakości to sam sobie strzeliłeś gola - karta w obudowie która jest zamontowana w sposób tradycyjny zupełnie inaczej pracuje niż jak jest wsadzona na pająka i łożyska wentylatora nie są wysilone/pcb nie jest wygięte przez śledzia/ nie gotuje się w budzie jak na serwisach mają po 16°C na zapleczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ładnie sklep esc.pl gra sobie w kulki - napisałem do nich dzisiaj co z moją kartą a Ci odparli, że 3 serwisantów nie stwierdziło żadnych problemów. A ja się pytam kulturalnie... To kto ku*wa się myli? Ja czy oni? Ewidentnie robią mnie w balona i jeśli mi to nie naprawią to sprawa pójdzie do rzecznika i g*wno mnie to interesuje, że firma na tym podupadnie.

 

Po prostu firma z [gluteus maximus].

 

Ja też zostałem kiedyś oszukany przez ten sklep. Od tamtego czasu nie kupiłem u nich żadnego sprzętu.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za moje uniesienie - lecz zauważ jedną rzecz, jeśli łożysko jest uszkodzone bo sam nasłuchiwałem wentylator, delikatnie dotykałem wentylator i brzęczenie ustało po prostu coś jest nie tak z tym i na prawdę chce by esc.pl się wywiązało z umowy.

 

 

EDIT. Serwisant sam nawet zaznaczył, że obiecuje iż karta zostanie gruntownie przetestowana. Trzymam go za słowo bo na prawdę nie chce się zawieść na nich...

Edytowane przez Nerrox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest wina samego Radeona tylko chłodzenia i producenta Sapphire, który robi średnie chłodzenia. Jabyś wybrał coś np od ASUS to nie miałbyś takich problemów. Samo w sobie chłodzenie jest głośne. I nie tylko przez tą usterkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest wina samego Radeona tylko chłodzenia i producenta Sapphire, który robi średnie chłodzenia. Jabyś wybrał coś np od ASUS to nie miałbyś takich problemów. Samo w sobie chłodzenie jest głośne. I nie tylko przez tą usterkę.

 

Nie do końca, mam 290 DirectCu II i dopiero obniżenie napięcia zredukowało temperaturę i jednocześnie hałas wentylatorów. Po prostu seria 290-tek się niesamowicie grzeje, taka konstrukcja.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca, mam 290 DirectCu II i dopiero obniżenie napięcia zredukowało temperaturę i jednocześnie hałas wentylatorów. Po prostu seria 290-tek się niesamowicie grzeje, taka konstrukcja.

 

Ile miałeś stopni?

Moja 290 DCu II juz 2 raz jest na serwisie w czasie gry ma cały czas 94 stopnie, a może dać sobie spokój z reklamacjiami bo ten typ poprostu tak ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto zainteresowac sie czy obudowa ma dobry obieg powietrza. Pare dni temu kupilem MSI 290 i podczas grania e Dying Light temp karty dochodzila do 85 stopni. Dorzucilem dwa wiatraki do obudowy (czyli aktualnie mam 5) i w tej samej grze spadlo do 77. Teraz zmienilem strone dolnego wiatraka zeby zasysal a nie wydmuchiwal i temp spadla do 70-72 stopni.

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakra te temperatury, czytałem testy pisało że w zmienionych chłodzeniach jest lepiej. Fajna ta karta jeżeli chodzi o wydajność ale temperatury dyskwalifikują ją całkowicie.

 

Wszystkie zmienione chłodzenia mają jedną cechę wspólną - wywalają ogrzane powietrze spowrotem do wnętrza obudowy - czyli musisz mieć w niej na tyle wydajne chłodzenie by to usunąć.

 

Fizyki się nie oszuka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po części prawda  tylko że np. GTX 970 Gigabyte G1 ma w tych samych warunkach max 68 stopni i jest cichutki  (poza piszczeniem cewkami) a Asus DC II R9 290 , ciągłe 94 stopnie i kulturę pracy na poziomie suszarki.

Edytowane przez pajrat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...