Skocz do zawartości
shusty

Na jakich dyskach co instalować, trzymać? 2xSSD(jeden nietypowy) + HDD

Rekomendowane odpowiedzi

Na komputerze stacjonarnym będą zainstalowane programy większe potrzebujące szybkości jak i te nie potrzebujące oraz gry w większości z nich SSD jednak daje wyniki w FPSach.

 

Podsumowując do zainstalowania:

- windows 8.1 (na pewno SSD, tylko który)

- linux  (ale nie wymaga wysokich prędkości, więc może być HDD)

- wymagające szybkości dysku gry i programy (SSD, tylko który)

- reszta programów (też chyba HDD)

- dane (wiadomo na HDD)

 

Dyski:

SSD1:

MX100 256GB - rekomendowany odczyt/zapis: 550MB/s 330MB/s

 

SSD2: Bardzo nietypowy i drogi SSD, którego mogę użyć, ale nie mogę sprzedać, zamienić. Jego cena jest chyba wynikiem jakości, a nie osiągów?

http://www.morele.net/dysk-ssd-intel-dc-s3700-series-100gb-sata3-25nm-mlc-oem-ssdsc2ba100g301-554684/

 

DC S3700 100GB - rekomendowany odczyt/zapis: 500MB/s 200MB/s

 

HDD:

WD BLue 1TB

 

 

Myślę nad opcją:

SSD2 - wymagające gry i programy

SSD1 - windows + gry i programy, gdy na SSD2 braknie miejsca

albo

SSD1 System i ze względu na niewiele miejsca parę programów

SSD2 gry i programy

 

Nie wiem czy dobrze myślę, ale szybciej będzie chyba, jeśli system i np. gra nie będzie na raz tego samego dysku "rzeźbiła". Nie mam też pojęcia jak się sprawdzi ten dysk Intela, bo niby strasznie drogi, ale mało pojemny i niby nie aż taki szybki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne rozterki trochę. Coś a'la na której półce w lodówce potrzymać czteropaki do imprezy ;)

Generalnie różnicy między SSD-kami nie odczujesz w szybkości, nie ma co się rozczulać. Masz dwa systemy i dwa SSD. Na większym instalujesz Windowsa, na mniejszym Linuxa. Razem z Windowsem na Crucialu instalujesz wymagające, duże gry i programy, jak starczy miejsca to także mniejsze. Nie martw się, że system i gry będą z tego samego dysku "rzeźbiły", SSD mają prawie zerowy czas dostępu, więc spowolnień nie będzie, to ich domena. Intela masz na wyłączność Linuxa, chyba, że Ci żal tego profesjonalnego dysku, ale z drugiej strony jeśli nie możesz go sprzedać, to nie powinno być żal. Możesz na nim też trzymać ważne dane, będzie najpewniejszy. Mniej ważne i większe dane wiadomo - HDD. I pozamiatane :).

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie czemu ten dysk intela 100GB kosztuje tyle co przecież dobre dwa cruciale MX100 256GB. MA trochę większy czas bezawaryjnej pracy, ale to jakieś 25% w porównaniu do MX100.

Edytowane przez shusty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to dysk z serii profesjonalnej. Płacisz za dużą ilość testów takich dysków w fabryce, niezawodne firmware i trwałość. Ale trwałość w warunkach serwerowych które w domu są nie do wykorzystania.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...