Skocz do zawartości
RemiW

Warcraft 3, gierki - co kupić, co zmienić, na co zbierac?

Rekomendowane odpowiedzi

przejde od razu do rzeczy, próbuje uzyskać płynność jak na tym filmiku

 

https://www.youtube.com/watch?v=z2yZc8qYbdw,

 

i tu pytanie, co wymienić albo na co zbierać z moim budżetem 420zł - w następnym miesiącu może dostane 300zł, mam też opcje sprzedania płyty + procesu i ramu za 200zł.

 

Mój sprzęt:

 

amd phenom II x4 b50

asrock 960gm-gs3 fx

2x2gb ram cl7 (good ram albo kingston nie pamiętam)

dysk 7-8 letni hitachi 150gb

obudowa 8 letnia philips

r7 260x 1gb

 

póki co miałem na oku i5-4460 + płyta za 230zł, albo i3 4330 + płyta za 300zł i nowa obudowa za 150zł,  po wybranej jednej z opcji albo dysk ssd albo 8gb ram i monitor z najmniejszym input lagiem, niż mój IPS obecny. Ale póki co chce wydać jak najmniej i żeby miał płynność choć trochę jak na filmiku taką bez mini-freezów lub slow-motion albo innych rzeczy co spowalniają i nie pozwalają uzyskać takiego efektu bez wystąpenia ani razu 'ścinki', dlatego szukam wyjścia czy zbierać czy zmienić 8 letni dysk bo możliwe że odczyt dysku nie nadąża (chociaż podczas gry procesor jest głośny (nawet i poza grą też), ale dysk w monitorze zasobów cały czas skacze z środka wykresu(spoczynek) na maksymalną (akcja) więc to wina może być dysku bo freezy-ścinki pasują do wykresu i momenty skoków jego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim masz słaby procek. Karta graficzna powinna być ok.

Dysk owszem, słaby ale nie powinien, by wpływał, aż tak na rozgrywkę, ale przydałoby się wymienić.

Inną sprawą może być słabe i niestabilne łącze internetowe z wysokim pingiem + "zasyfiony system (malware, trojany , wirusy itp)".

 

Generalnie wejdź na jakąś stronę forumową poświęconą twojej gierce i poczytaj co ludzie mają za konfiguracje. Poustawiaj konfig w grze najpier na low patrz jak to wpływa na FPSy sukcesywnie zwiększając detale.

 

Moim zdaniem najpierw wymiana dysku + świeży system z legalnym Windowsem i antywirusem. Potem ewentualna zmiana platformy na intel.

Hmm, World of Warcraft wykorzystuje raczej 2 rdzenie, więc może wystarczy ci Pentium G3258 podkręcony na 4-4,5GHz.

 

Czytałem też, że WOW potrafi na max detalach przytkać taką GTX 780, ale, że nie gram to nie potwierdzę.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...