Skocz do zawartości
lodzkibyczek

Jakie chłodzenie kupić

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Jakie chłodzenie do procesora (Socket 1150) mam kupić. Cena tak do 220zł, głośność nie ma znaczenia, tylko żeby dobrze schładzał. Myślałem nad Thermalright HR-02 - Macho Rev. B albo nad Zalmanem CNPS14X i do tego 1 wiatrak Zalman ZM-SF3. Teraz temperatury dochodzą do 97 stopni, na boxowym chłodzeniu. Procesor nie podkręcany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam grandisa (wys 158mm). Tanie, bardzo wydajne chłodzenie, wejdzie do twojej obudowy Zalman MS800 Plus (Maksymalna wysokość chłodzenia CPU, 160 mm)

 

http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-grandis-xe1236-spc099-643221/

 

w testach wypada nawet odrobinę lepiej od macho, delikatnie głośniejszy

http://chlodzenie.net/wp-content/uploads/2014/06/SilentiumPC-Grandis-XE-1236-Wydajno%C5%9B%C4%87-@-45-GHz-576x666.png

Sam mam chłodzenie od SilentiumPC i sobie chwalę. W dodatku polski produkt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pastę termo-przewodząca wymienił, podczas ponownego montaży chłodzenia? (nałożyłeś nowa pastę? - sory za to pytanie ale raz przyszedł do mnie delikwent który w ogóle nie użył pasty ;/)

Wszystkie "nóżki" od box-owego chłodzenia, zaskoczyły?

Chłodzenie przylega równo do czapki procesora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow, aż prawie spadłem z krzesła, jak to zobaczyłem. :P Ostatni raz miałem takie Vcore na swoim e8400 wiele lat temu. 2600k osiąga bez problemu 5GHz poniżej 1,3V...

Edytowane przez Dammeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napięcie mam 1,345 V, procesor nie podkręcany

 

Powiedz że żartujesz... To albo box od haswella ma wentylator delty 40k RPM.

Że jeszcze nie ujarałeś płyty i procesora to cud. Bez kręcenia napięcie nie powinno oscylować wyżej niż ~1.10. Słabe sztuk potrzebują ~1.27v do 4.4GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz że żartujesz... To albo box od haswella ma wentylator delty 40k RPM.

Deltę miałem i polecam miłośnikom wydajności :) Dwie takie na froncie i obudowę trzeba kotwić, żeby nie odleciała.

 

Żeby bez offtopu - napięcie kosmiczne, ja swojego 2500k miałem przez jakiś czas na 1,39V i 5,0GHz. Po trzech miechach padło to razem z mobo - także żywotność drastycznie spada podczas mocnego overvoltage'u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pieterman - to i tak u Ciebie było bardzo wysokie, albo trafiłeś na naprawdę badziewną sztukę SB. Mój 2600k pracuje na codzień na 4,5GHz, 1,23V, a przy 1,28 osiągnął 5GHz.

 

A co do Delty, to pamiętam, jak kilkanaście lat temu Thermaright polecał je do swoich radiatorów z serii SLK. Zamiennie można było też użyć Vanteca Tornado, równie wydajne i głośne. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pieterman - to i tak u Ciebie było bardzo wysokie, albo trafiłeś na naprawdę badziewną sztukę SB. Mój 2600k pracuje na codzień na 4,5GHz, 1,23V, a przy 1,28 osiągnął 5GHz.

 

A co do Delty, to pamiętam, jak kilkanaście lat temu Thermaright polecał je do swoich radiatorów z serii SLK. Zamiennie można było też użyć Vanteca Tornado, równie wydajne i głośne. :P

No taką miałem, a nie inną, historia stara i nieaktualna. A delta to zamiennie ustawiona na proca bez radiatora też nie byłaby bez szans w sumie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

w wakacje planuję kupić Thermalright HR-22 + wentylator Cryorig XF140, ale zastanawiam się czy nie kupić chłodzenia wodnego Corsair H100i. Cena w sumie podobna, a słyszałem że z H100i są problemy. Teraz mam chłodzenie boxowe i tempertaury dochodzą do 100°C. Zależy mi na dobrym chłodzeniu. Napiszcie co będzie lepsze.

Edytowane przez Klaus
Nie wklejaj formatowanego tekstu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompaktowe WC w rodzaju tego H100 na nie wiele się przydadzą przy tym I7 , glut pod IHS-em znacznie utrudnia odprowadzanie ciepła z rdzenia procesora .

 

Zresztą obecne procki nie dają się już tak dobrze chłodzić na wodzie jak starsze ( powierchnia rdzenia itp. ) .

 

HR-22 to też przesada , zwykłe macho spokojnie starczy a wyjdzie sporo taniej , ew. SPC Grandis .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie że się podepnę. 

 

Póki co jade na boxowym chłodzeniu(wiem, wiem... ) do mojego i5-4590 wystarczy chyba SilentiumPC Fera 2 HE1224? Nie jest to wersja K wiec bedzie bez kręcenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Pozwólcie że ja również się podepnę...

Planuje zakup takiego o to zestawu :

 

http://www.morele.net/inventory/info/R9PP49/

Ale obawiam się że chłodzenie może być mało wystarczające. Proszę o opinie.

Można dodać 2 "wiatraczki" (prosze polecić jakie lub potwierdzić że Silentiumy za 15 zł wystarczą).
Czy jest sens dodawać do tego Panel przedni sterujący tak jak :

Aerocool V12XT Touchscreen Fancontroller 2x 5,25" (EN55369)

Niby steruje 4 wentylatorami ale co ważne pokazuje temp 4 podzespołów (chociaż nie wiem jak dokładny jest pomiar).

Ale wraz z Thermlightem na procu to ponad 400 zł... nie lepiej zastosować WC?

http://www.morele.net/chlodzenie-wodne-corsair-hydro-series-h100i-cw-9060009-ww-538382/

Proszę o fachową opinie.

Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...