Skocz do zawartości
NightClubber

Komputery Socket 370/Slot1 & AMDK7 SlotA do Voodoo 3DFX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jako że uzbierało mi się przez lata, w tym mocno przez ostatnie kilka lat trochę komputerowych części z prastarych czasów, chciałbym poskładać z nich w miarę optymalne konfiguracje. Mam 2 karty Voodoo 1(4MB) i jedną Voodoo2 (12MB), niestety tylko 2 kabelki VGA. Chciałem do tych kart przygotować konfiguracje MB+CPU+RAM+GFX.

 

Kompletny komputer P200MMX, w tej chwili nie pamiętam jaka MB, ale ciekawa dosyć, z dedykowaną obudową (rozmieszczenie złącz). Płyta z zasilaniem AT/ATX, 2 porty USB na śledziu, klawiatura DIN, mysz PS/2 na śledziu. GFX Matrox MGA Millenium 4MB + Voodoo 1 4MB, Lan, Sound. 128MB RAM (Kiedyś nawet kupiłem nową kość 256MB i działała poprawnie - później jednak sprzedałem). W płycie zmodyfikowałem BIOS jakimś Bios Patcher'em dla obsługi dużych dysków, oryginalnie tylko do 8GB. Aktualnie zamontowany dysk 20GB. W obudowie ciasno, wielkość MiniTower. To mój pierwszy prawdziwy PC jaki miałem przetrwał ponad 15 lat.

 

Teraz konfiguracje kompletów płyt:

  • ECS P6BAT-Me 1.1 (Płyta Socket370/Slot1) + Socket 370 Celeron 433MHz 2x128MB RAM + Dysk 40GB
  • Mam też procesor PentiumIII 600E 256/100/1,65V ale nie udało mi się go uruchomić na tej płycie, przypuszczam że płyta jest za stara/słaba do niego lub jest uszkodzony. Tutaj nie posiadam niestety wiedzy odnośnie tej klasy CPU/MB żeby jednoznacznie stwierdzić co jest nie tak.

 

  • Shuttle AI61V12A + AMDK7 600MHz (SlotA) & 2x128MB RAM + Dysk 40GB

 

  • Epox EP7KXA + K7 700MHz (SlotA) - płyta czeka na wymianę kondensatorów i sprawdzenie.

 

Oprócz tego mam karty graficzne AGP:

  • Radeon 7000 64MB
  • GF4 MX440 64MB

Powyższe karty są aktualnie włożone w zestawy płyt Pentium4 (P4 2,53GHz + Celeron 2,6GHz)

 

  • Riva TNT Vanta 16MB
  • Elsa Gladiac MX (GF2 MX200) 32MB
  • Jakaś przedpotopowa S3 4MB na AGP, nie pamiętam w tej chwili modelu, ale z tego co szukałem, jest to chyba jedna z pierwszych kart na AGP, przynajmniej tak wywnioskowałem wtedy z poszukiwań.
  • 2 Karty Gigabyte GF5200 128MB (te pewnie włożę do P4 2,53GHz + Celeron 2,6GHz)
  • Radeon 9200SE 128MB (w innym PC P4 - tutaj wstawię pewnie Abit Radeon 9550 a wyjmę 9200SE)

 

Teraz myślałem żeby do Celerona 433 włożyć kartę Voodoo 1 a do AMDK7 600 Voodoo 2. A jakie karty GFX do tych procesorów i płyt proponujecie z tego co mam?

Nie mam pojęcia jak wygląda praca Voodoo 2 na AMDK7, wszystko działało tam prawidłowo (sterowniki?)

Przyznam że przygodę z Voodoo zakończyłem na P200MMX a kilka lat temu dopadłem okazyjnie Voodoo2.

 

Myślę co teraz z tego wszystkiego poskładać.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz konfiguracje kompletów płyt:

  • ECS P6BAT-Me 1.1 (Płyta Socket370/Slot1) + Socket 370 Celeron 433MHz 2x128MB RAM + Dysk 40GB
  • Mam też procesor PentiumIII 600E 256/100/1,65V ale nie udało mi się go uruchomić na tej płycie, przypuszczam że płyta jest za stara/słaba do niego lub jest uszkodzony. Tutaj nie posiadam niestety wiedzy odnośnie tej klasy CPU/MB żeby jednoznacznie stwierdzić co jest nie tak.

 

płyta obsluguje tylko ppga to byly celiny na rdzeniu mendocino z fsb 66

natomiast Twój p3 to fcpga.

 

szczerze z tym wszystkim jesli chcesz sie w takie rzeczy bawic to polecam polowanie na dobre mobo typu asus cusl2 asus p2b czy takm jakies abity jumperfree do tego jakiś radeon np ten 7000 i voodoo2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...