Skocz do zawartości
wojtas3129

Czy tak powinno wyglądać wnętrze PC? Jakaś kpina O_o

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pod koniec zeszłego roku kupiłem nowy PC ale dopiero teraz postanowiłem napisac na forum na temat tego, jak został złożony mój PC. 

 

Jako obudowę wybrałem Corsair carbide series 02, z oknem. Jako że wybrałem sprzęt z dosć wysokiej półki i całkiem ładnie prezentujący się to chciałem aby było go widać. To co zobaczyłem po rozpakowaniu PC rozczarowało mnie bardzo! Wszystkie kable były na wierzchu, jedna wielka platanina! Przymknąłem na to oko ale chwilami bardzo mnie top denerwuje jednak nie mam odwagi sam złożyć na nowo i jak trzeba. 

 

Koleś ze sklepu który składał mi ten PC twierdzi że obudowa jest tak niewygodfna/mała iż nie da rady ułożyć lepiej wszystkich kabli. Czy tylko ja myślę że peir**** głupoty? W nawet najtańszej obudwie da się o wiele lepiej poukładać kable.

 

Oceńcie sami i wypowiedzcie sie proszę na ten temat.

 

post-207879-0-86550200-1427451857_thumb.jpg

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO można było zrobić to schludniej. Wprawdzie zasilator nie ma odpinanych wiązek ale wystarczyło spiąć wszystko razem, schować np w miejscu na dyski twarde pod tym jednym dyskiem i pojedyńcze kable wyprowadzać tyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tez zaniepokoiły te kable dotykające rurek od karty graficznej, tym bardzie że sprzet nowy, nie zaśmiecony a juz miałem dwa BSOD i nie wiem od czego (a pierwsze co to te kable mi na myśl przyszły). 

 

Postaram się jutro obadać sytuację i moze sam popoprawiam wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee gościu pewno złożył na szybko, działa to działa wszystko się zgadza i tyle, jak to na serwisie ;)

 

co do heat pipe to potrafią (jak i radiatory) nagrzać sie do konkretnej temperatury, że można smażyć jajka (mają zwykle o wiele wyższą temperaturę od procka bo odprowadzają ciepło) także przytopienie gumowej izolacji kabla jak najbardziej możliwe ja unikam takich połączeń (to samo np. z kostkami ram)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh, żebym ja miał tylko takie problemy w życiu.

 

A układ z zasilaczem na dole jest rzeczywiście problematyczny, bo kable muszą iść w górę i gdzieś przechodzić obok karty.

Nie ma co lamentować, sam możesz sobie to ładnie ułożyć. Tylko uważaj, żeby czegoś nie uszkodzić i patrz, co gdzie jest podłączone.

Bo był już tutaj temat, gdzie gość 2 dni podłączał zasilacz i komp nie chciał ruszyć.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie masz temperatury?

 

a wogóle to co to za sprzet

procek z K? podkrecony? bo chłodzenie boxowe widzę

 

Nie wiem, nie mierzę (no nie wiem jak iu czym ) ale najczęściej to gram w BF4 

 

Sprzęt to i5 4690K niepodkręcony ze stockowych chłodzeniem, GTX970 od MSi a RAM to GSkill Ripjaws 2133Mhz 8GB

 

eee gościu pewno złożył na szybko, działa to działa wszystko się zgadza i tyle, jak to na serwisie ;)

 

co do heat pipe to potrafią (jak i radiatory) nagrzać sie do konkretnej temperatury, że można smażyć jajka (mają zwykle o wiele wyższą temperaturę od procka bo odprowadzają ciepło) także przytopienie gumowej izolacji kabla jak najbardziej możliwe ja unikam takich połączeń (to samo np. z kostkami ram)

 

albo na szybkiego albo taki PRO z niego ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet pro może być leniwy ;)

 

ładny zestaw tylko kupić chłodzenie na procka i podkręcic ;)

Skoro autor nie umie przełożyć kabli od zasilacza, to nie ma opcji by wyjął mobo, zamontował backplate i jakiekolwiek normalne chłodzenie , a potem podkręcił procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro autor nie umie przełożyć kabli od zasilacza, to nie ma opcji by wyjął mobo, zamontował backplate i jakiekolwiek normalne chłodzenie , a potem podkręcił procka.

 

Raczej boi się że spier**** niż nie potrafi :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdrowa głupota!

Bardziej zabawne niż zdjęcie z pierwszego postu.

 

to zamontuj czujniki i sprawdź, ponadto napisałem "zwykle" nie "zawsze"

 

(ponadto znowu atakujesz użytkowników protekcjonalnym tonem, może trochę więcej kultury ?)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zamontuj czujniki i sprawdź, ponadto napisałem "zwykle" nie "zawsze"

 

(ponadto znowu atakujesz użytkowników protekcjonalnym tonem, może trochę więcej kultury ?)

 

Ale ma rację. Jakim cudem chłodzenie może mieć wyższą temperaturę, niż źródło ciepła? Uwzględniając prawa fizyki, to w takim wypadku ciepło przechodziłoby z radiatora na rdzeń, co jest bezsensem, chyba że ogrzejesz radiator z zewnątrz.

  • Upvote 9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zamontuj czujniki i sprawdź, ponadto napisałem "zwykle" nie "zawsze"

 

(ponadto znowu atakujesz użytkowników protekcjonalnym tonem, może trochę więcej kultury ?)

Bo od dawna ja nie mam moda i nie mogę powiedzieć 'protekcjonalnym tonem' że pieprzysz jak potłuczony. Chłodzenie co najwyżej może niższą temperaturę niż źródło tylko w momencie przejścia z trybu obciążenia na spoczynek. Ale to musiałoby być w naprawdę dziwnych warunkach - mobo z cepem w skrzynce o temp rzędu 5-15°C niżej niż chłodnica. Wszystko poza tym momentalnie temperaturą wróci do takiego samego poziomu IMHO. Albo nie HO. Samo O.

to w takim razie zgłaszam moją płytę główną do NASA, bo temperaturę chipa mam 42 stopnie, a radiatora nie mogę dotknąć, czary panie  :smoke:

 

A teraz daj sobie klapsa jak nie znajdziesz w datasheet informacji o czujniku wbudowanym w chipset na płycie. Z niespodzianką.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jest bardziej prawdopodobne:

a) podstawowe prawa fizyki uległy zmianie w ostatnich 24h

b) masz walnięty czujnik

 

Poza czysto hipotetyczną sytuacją opisaną przez Orgiusza to to co opisujesz jest niemożliwe (parzący radiator i 42 stopnie na układzie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jest bardziej prawdopodobne:

a) podstawowe prawa fizyki uległy zmianie w ostatnich 24h

b) masz walnięty czujnik

 

Poza czysto hipotetyczną sytuacją opisaną przez Orgiusza to to co opisujesz jest niemożliwe (parzący radiator i 42 stopnie na układzie).

 

Ja pamiętam, jak mój asus p8p67 Del. przy pierwszym uruchomieniu pokazał w biosie temperaturę CPU na poziomie 58*C. Potem zflashowałem bios na nowy i nagle spadło do 27*C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komp w idle, temperatura procka 31 stopni, radiator 36 stopni według czujnika panelu aerocool też zepsute ?

karta ati 44 stopnie, radiator wyraźnie cieplejszy

to nie wiem, mam magicznego kompa w takim razie ...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no znalazłem i co dalej geniuszu ? :banana:

Soft odczytujący egzotyczne odczyty. Mój worek pcheł konta Twoje samozaparcie. Wiesz że podstawowymi błędami odczytu są błędy operatora i brak kalibracji urządzeń wskazujących? To teraz wiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie podałeś z czego ten wycinek jest i jakiego układy dotyczy.

 

Nie spieram się o terminologię (czujnik czy sensor) a o rozmawiam o tym, czego ten rysunek dotyczy.

Ja tam widzę opcję umieszczenia czujnika (sensora jeśli tak wolisz) w radiatorze a nie w chipsecie. Opcja umieszczenia czujnika w radiatorze sugeruje wręcz brak takiego czujnika w chipsecie. Dubluje czujniki to się w sprzęcie medycznym, wojskowym, nie w zabawce do domu.

 

Nie wiem dlaczego zbyłeś pytanie ironią, zamiast podać z jakiego dokumentu obrazek pochodzi i jakiego układu dotyczy.

 

Możesz mi też powiedzieć, gdzie w komputerze widziałeś przewody w gumowej izolacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czuje się, jakbym czytał temat, w którym typ dowodził, że po zamontowaniu wentylatora 80mm tłoczącego powietrze gdzieś do kolektora jego dacii sandero spadło zużycie paliwa a samochód osiąga prędkość 120km/h przy obrotach silnika o 300 niższych, niż poprzednio :]

 

Chłodzenie, które oddaje więcej ciepła, niż wydziela źródło - perpetuum mobile i sposób na ogrzewanie tańsze, niż gorące źródła ojca rydzyka. Cud gratis.

 

Nie wpadło do głowy, że gdyby chłodzenie było cieplejsze od CPU, to chłodzenie ogrzewałoby procesor, co po pierwsze jest niedorzeczne, bo nazywa się chłodzeniem, a nie ogrzewaniem, a po drugie jest niemożliwe, bo to procesor jest zasilany, a nie chłodzenie?

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie podałeś z czego ten wycinek jest i jakiego układy dotyczy.

 

to sobie poszukaj jakiego, sam nie podajesz żadnych konkretów, tylko docinki, jak jesteś specjalista to chyba nie problem ?

 

 

Możesz mi też powiedzieć, gdzie w komputerze widziałeś przewody w gumowej izolacji?

 

i tu cytuję twoje słowa "Nie spieram się o terminologię"  właśnie widzę

 

podsumowując, nie widzę sensu dyskusji, przytyki, złośliwości, dyskusja na poziomie gimnazjum, zresztą już w jakimś temacie prosiłem ciebie o źródło to też napisałeś "gdzieś tam pisali"

z tego co wiem to masz juz swoje lata (30+) więc jak tak mamy dyskutować to proszę o testy, przykłady, sam zacząłeś ten offtop to panie moderatorze czekam na szczegóły, bo pisać cokolwiek w stylu interii to każdy potrafi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, bo się śmiesznie robi:

 

1. Radiator fizycznie nie ma prawa być bardziej gorący od chłodzonego przez niego urządzenia (w tym wypadku procka). Wyjątek może stanowić układ, pomiędzy którym zamontowane jest to).

 

2. Czujnik w radiatorze (o ile rzeczywiście takowy występuje) musiałby być instalacją fabryczną producenta płyty i (z uwagi, że nie jest to sprzęt NASA) musiałby mieć kabelek z niego wychodzący i podłączony do płyty głównej. Co za tym idzie, może on występować na mostku północnym, ale nie na procku (bo radiator tegoż pochodzi od producenta procesora) czy innym wynalazku. Owszem, były kiedyś przy płytach czujniki na kabelku, które można było wepchać tam, gdzie się komuś podobało. Szybko się to jednak skończyło, bo dokładność (a przez to użyteczność) tego była niemal zerowa - z powodu sposobu montażu.

 

ERGO:

Jak program/bios/wróżka twierdzi, że procesor/mostek jest chłodniejszy od radiatora, to kłamie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad1.  ale czemu nie może ?  procesor jest stałym producentem ciepła, radiator i rurki (bo o nich też mowa) odbierają ciepło i przekazują na zewnątrz, rurki są wypełnione płynem o niskiej temp wrzenia

ponadto jeśli mam "wrzący" radiator to zgodnie z twoją teorią chip ma REALNIE 120 stopni jak myślisz ile by popracował ?

 

Ad2. w jakim radiatorze, sensor jest w chipie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale spokojnie, zastanów się.

 

Zasadą działania HP jest zmiana stanu na gazowy płynu, który się w nim znajduje na gorącym końcu i ponowna zmiana skupienia gazu na ciecz na chłodnym końcu. Zmianę stanu ciekłego na gazowy nazywamy wrzeniem, a gazowego na ciekły - skraplaniem. Podczas zmiany stanu skupienia następuje szybka i intensywna wymiana cieplna - stąd się pocisz, bo parujący na skórze pot skutecznie odbiera ciepło z organizmu, a w krótkotrwałym bilansie przegrzanie jest gorsze, niż odwodnienie, bo powyżej 42*C rozpoczyna się denaturacja białka.

 

A teraz: woda wrze w temperaturze 100*C. Wyobrażasz sobie wodę, która wrze od źródła ciepła o temperaturze dajmy na to 88*C? To nie jest możliwe.

Prawda jest taka, że uczucie gorąca pojawia się u człowieka już przy zetknięciu się z metalem o temperaturze 45*C - mnie np. parzy teraz nadgarstek pod którym jest SSD, który ma obecnie 47*C.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...