Skocz do zawartości
soolis

Laptop do codziennego użytku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

bardzo proszę o pomoc w wyborze laptopa średniej klasy do codziennego użytku w przedziale ok. 2000-2500. Jest tak duży wybór sprzętu, że można dostać zawrotów głowy. Chcę kupić laptop, który posłuży mi kilka lat, a nie umiem się zdecydować na konkretny model.  

 

Przede wszystkim zależy mi na wielkości 15" i szybkości pracy komputera. Komputera używam najczęściej do przeglądania stron internetowych, oglądania filmów i aplikacji biurowych. Zazwyczaj robię kilka czynności naraz dlatego zwłaszcza zależy mi na płynnej pracy komputera. Dużo rozmawiam przez Skype, fajnie jakby kamerka była lepszej rozdzielczości. Zastanawiam się nad dyskiem SSD, choć nie jest to niezbędne. Sporadycznie komputer używany będzie do raczej mało wymagających gier. Długość trzymania baterii nie jest dla mnie najważniejszym aspektem, w większości będę korzystać z niego w domu. Mile widziany byłby komputer z systemem operacyjnym, chociaż też nie jest to konieczne. 

 

Bardzo proszę o propozycje i pomoc w wyborze.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie z systemem i dyskiem SSD LenovoB50 z i5ulv + 4GB RAM. Specyfikacja wystarczająca do codziennego użytku, ssd da największy wzrost wydajności

 

taniej lenovo G510 z i5m + SSD. Wysoko taktowany procesor o wyższej wydajności i duży dysk SSD

 

Jeśli masz zamiar na nim w cokolwiek pograć to najwydajniejszy w grach będzie Acer E5-571G z i5ulv + GT840. Najwydajniejsza karta w tej cenie, do tego bardzo mocna bateria w połączeniu z niskonapieciowym prockiem daje ~6h pracy. Dysk SSD fabryczny, hdd to najwęższe gardło laptopa - warto wybrać specyfikację z ssd.

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi po głowie komputer Lenovo, choć nigdy nie miałam i nie znam nikogo kto ma. Co sądzicie o tych modelach?

 

http://www.x-kom.pl/p/223822-notebook-laptop-15-6-lenovo-z50-70-i3-4030u-4gb-256-dvd-rw-gt840m-fhd.html

 

lub ten 

 

http://www.x-kom.pl/p/223955-notebook-laptop-15-6-lenovo-z50-70-i5-4210u-4gb-256-dvd-rw-gt840m-fhd.html#

Edytowane przez soolis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem korzystam z napędu DVD w związku z tym wolałabym fabryczny dyski SSD. 128 GB wydaje mi się trochę zbyt mało do swobodnego korzystania, 256 będzie lepszym rozwiązaniem. Mam świadomość, że podnosi to cenę komputera. W gry gram sporadycznie, nie potrzebuję mocnej karty graficznej. Chociaż 6h pracy na baterii brzmi kusząco. Dziękuję za odpowiedzi, utwierdziłam się w przekonaniu że warto wybrać dysk SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LEnovo z710 z i3m + gt840m

 

Lenovo z710 z i3m + gt840m + ssd 256gb

 

Lenovo z710 z i5m + 840m

 

LAptop o obudowie wysokiej jakościowo

Posiada podświetlaną klawiaturę i głośniki JBL

i3m to wydajnościowo to samo co i5ulv i5u a i5m to wydajnościowo i7u i7ulv

 

Bardzo fajny jest jeszcze Acer v5-573 z i5u + gt750m

 

gt750 jest wydajniejszy niz gt840m ( magia nazewnictwa )

laptop jest chyba najcieńszą i najlżejszą 15 calówką na runku

posiada podświetlana kllawiaturę

 

Ciekawy jest jeszcze Asus r553 z i7 ulv + gt840m

ma aluminiową obudowę w całości

Edytowane przez laprekuan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo z710 z i5m + 840m

 

LAptop o obudowie wysokiej jakościowo

Posiada podświetlaną klawiaturę i głośniki JBL

i3m to wydajnościowo to samo co i5ulv i5u a i5m to wydajnościowo i7u i7ulv

 

 

Sam posiadam Lenovo z710 z prockiem i5-4200m, 8gb ram, 1tb + 8gb rozruch SSD, nvidia 745m. Powiem tak, lenovo ma jakość wykonania taką jaką ma. Obudowa aluminiowa jest elegancka, wytrzymała i w ogóle ale rysy na niej wyglądają okropnie. Jeśli zainwestujesz w torbę to ok ale bez torby można się spodziewać widocznych rys. Ekran 17,3" jest bardzo czytelny, wyraźny, ciężko na nim złapać dobre odwzorowanie koloru. Poza tym wszystko jest naprawdę spoko, nie zawiesza się, jak na swoje parametry pracuje płynnie nawet w bardzo wymagających warunkach (photoshop, 3dsMax, After Effect, Illustr, itd.) Jestem bardzo zadowolony z niego. Do dziś mnie nie zawiódł więc polecam  :)

Edytowane przez Artur Beszter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...