Skocz do zawartości
Szawel

4460 na 4670K - pytanie o opłacalność

Rekomendowane odpowiedzi

Doradźcie mi, czy warto dokonać takiej podmianki za używane 4670K.

Wiem, że miały problemy z temperaturami i zostało to poprawione dopiero w nowej serii 4690K.

 

Jeśli jednak warto, to ile PLN może zaśpiewać sprzedawca 4670K, by było to dla mnie opłacalne? Jakiej kwoty nie warto przekraczać?

Precyzyjnie chodzi o zamianę z dopłatą.

 

Za około 1000zł stoją nowe 4690K.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o to się wszystko rozbija czy jest sens. Obecnie wszystko mi lata high/ultra w FHD.

Kupowałem blaszaka z zamiarem wymiany na K (po to brałem Z97), ale myślałem raczej o 4690K jak ludzie zaczną używki sprzedawać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sens jest taki, że daje to Plus Kilka do poczucia posiadania topowego sprzętu. Poza tym zabezpieczenie na przyszłość oraz procesor potencjalnie znacznie łatwiej sprzedawalny.

 

Natomiast czy 70 czy 90 to jeden pies..., albo żadna różnica albo może 100 MHz, czyli bez znaczenia.

 

Poniżej 200 zł dopłaty ja bym przeskoczył, a pomiędzy 200 a 250 brałbym to pod uwagę.

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo długo miałem 4670K, kupowałem w okolicach premiery przesiadając się z 2500K.

 

Miałem go na 4.3-4.4 GHz i żadnego hiper-grzania nie stwierdziłem.  A 4.1 GHz robił mi na boxie z tego co pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ponad 500 zł z różnicy cen skonsumowałem, miało być na trochę, a w sumie zostało bo G3258 jest dla mnie całkowicie wystarczający, nie dostrzegam żadnych praktycznie negatywnych efektów przesiadki, oprócz lekko gorszej wydajności Wiedźmina 2, ale gry już dawno nie są moim priorytetem.

 

Ostatnio miałem ofertę zakupu 4570S za 560 zł, ale się nie skusiłem na zamianę. Niemniej jednak jak wejdą Broadwelle podkręcalne pewnie wrócę do 4 rdzeni, albo BW albo używka Haswell. Zobaczę jak mi Wiedźmin 3 na tym G3258 będzie chodził, niestety w 1440p może być problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz myśląc na chłodno chyba też poczekam za Broadwellami. Wtedy rozejrzę się za używką HR serii K.

Na tą chwilę wydajności mi starcza.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ponad 500 zł z różnicy cen skonsumowałem, miało być na trochę, a w sumie zostało bo G3258 jest dla mnie całkowicie wystarczający, nie dostrzegam żadnych praktycznie negatywnych efektów przesiadki, oprócz lekko gorszej wydajności Wiedźmina 2, ale gry już dawno nie są moim priorytetem.

 

Ostatnio miałem ofertę zakupu 4570S za 560 zł, ale się nie skusiłem na zamianę. Niemniej jednak jak wejdą Broadwelle podkręcalne pewnie wrócę do 4 rdzeni, albo BW albo używka Haswell. Zobaczę jak mi Wiedźmin 3 na tym G3258 będzie chodził, niestety w 1440p może być problem.

Jak w 1440p ma być problem to i w 126p będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...