Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Piszę tutaj bo w sumie uj wie w jakim dziale to umieścić, jak jakiś moder ma pomysł to niech przerzuci.

Mam do Was pytanie, mianowicie w serwerze w biurze padł mi dysk, jako, że to były już leciwe dyski postanowiłem wymienić dwa więc sklonowałem całą partycję C: na jeden z nowych dysków, odpiąłem stary dysk - system z danymi z nowego dysku wstał bez problemu.
No i teraz chciałbym dołożyć 2gi dysk i zrobić z tego lustrzaną macież RAID...
więc wkładam 2gi dysk o tych samych parametrach wpinam w sata wchodzę w BIOS włączam kontroler RAID i następnie w ustawieniach kontrolera dodaje dyski do "array" i tutaj się zaczynają się schody bo nie wiem czy nie zabrałem się za to od złej strony... pierw trzeba było stworzyć raid a później kopiować system.
Wydaje mi się, że teraz by stworzyć raid dane z dysku na którym mam system pójdą się paść. Dobrze mi się wydaje czy źle?

Serwer to HP ProLiant ML115

tak wygląda okno RAID:

post-11994-0-57481800-1427823669_thumb.jpg

gdy przerzucę dyski do arrow, wyskakuje komunikat ktory mówi o tym że dane na nowo dodanych dyskach zostaną usunięte?

Czy jest jakiś sposób na to by to obejść? Czy muszę robić całą robotę od początku. tj pierw raid później kopiowanie systemu? Trochę mi to ciąży bo dzisiaj dziewczyny w biurze pracowały i dane są nadpisane więc znów muszę robić przerzut partycji na stary dysk, tworzyć raid na dyskach nowych i przerzucać ze starego dysku na nowy...

 

Edytowane przez SEKS_DESTRUKTOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...