Skocz do zawartości
sts

Wyskakujące popup xxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, znajomy miał problem gdyż na aipadzie jego dziecka zaczęły wyskakiwać popapy (czyli strony, kliknij mnie) z treściami XXX, sprzęt trafił do mnie na 1 dzien (rzeczywiście w historii przeglądarki było strony xxx), przywróciłem do ustawien fabrycznych sprzęt (wybrałem wymaż wszystko) połączyłem sie po tym fakcie ze swoją siecią wifi i posmigałem trochę w necie (wszystko wydawało sie w porządku) sprzęt wrócił do właściciela. Na drugi dzien tel. i znów ta sama historia (popapy, po wejściu na np wp.pl). Okazało sie także że to samo dzieje sie z tel z androidem który korzysta z tej samej sieci wfif, drugi telefon (android) tego znajomego korzystał tylko z sieci 3G i takiego problemu nie miał, jednak po połączeniu sie z lokalną siecia wifi zaczęły występować identyczne problemy jak na ipadzie i andku.

 

W sieci są także 2 laptopy z win 7 na których w.w. problemy nie występują (choc nie zostały jeszcze odpowiednio przeskanowane, obecnie standardowa osłona czyli Avast)

 

Skłaniam sie ku temu że sieć jest w jakiś sposób zainfekowana/spamowana. Siec składa sie z 2 urządzeń: 1 Edimax ADSL (jakiś wiekowy model, nie pamiętam modelu) i Tplink TL-WR740N (modelu także nie jestem w 100% pewny, oprogramowanie najnowsze)

 

Nie wiem jak ugryźć temat i pomóc znajomemu? Jedyne co mi przychodzi do głowy to infekcja całej sieci poprzez stary router Edimaxa (choć był 2 miesiące temu resetowany do ustawień fabrycznych i od nowa konfigurowany).

 

Czy ktos miał podobne problemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...