Skocz do zawartości
Ennoia

Rewitalizacja dość wiekowej maszyny pod Wiedźmina 3, szukam kilku porad.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowych wyjadaczy, moja maszyna to wiekowy zlepek:

 

AMD Phenom II X3, Geforce 260 GTX i 4GB RAMu DDR3. Dodatkowo zasilacz chieftec 500W na pokładzie.

 

Szukam możliwości upgrade'u pod trzeciego Witchera, przejrzałem gruntownie podzespoły w proponowanych całych zestawach, obejrzałem kilka recenzji, ale postanowiłem się poradzić jeszcze tutaj, bo jednak upgrade wypadałoby planować z uwzględnieniem specyfiki posiadanego sprzętu, a nie ogólnych recenzji.

 

Mój budżet to 1000-1200 zł +/- 15%.

 

Generalnie nie interesuje mnie specjalnie wyciskanie z budżetu siódmych potów i wciskanie czego się da do tych 1200 złotych, raczej optymalizacja wydatków pod tę jedną konkretną grę.

 

Przyjmę z uwagą każdą radę, przejrzę każdy link i recenzję :)

 

Pozdrawiam!

 

EDIT: moja płyta główna przyjmie max. Phenoma X4, więc tutaj wielkiego upgrade'u nie będzie, aczkolwiek i tak pewnie budżet by nie pozwolił ;)

Edytowane przez Ennoia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wymagania W3 się potwierdzą to bez kompletnej zmiany platformy się nie obejdzie .

 

Jaką masz dokładnie płytę - bo to że obsługuje Phenomy II X4 to średnio przydatna informacja ,  nie wiadomo jakie dokładnie modele tych X4 płyta obsługuje .

 

Z jednej strony w wymaganiach minimalnych jest I5 2500K a z drugiej strony mamy PII X4 940 a te procki dzieli przepaść jeżeli chodzi o wydajność .

 

Karta obowiązkowo do zmiany - pokoparkowe R9 270 to koszt ~550 zł , sporo kart ma jeszcze gwarancję .

 

Do tego warto zmienić płytę i procka , Phenom II X4 może się okazać za słaby do W3 .

 

I5 2400 za 409 zł + MSI H61-P20 za 99 zł , do tego 4GB ramu DDR3 za ~150 zł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...