Skocz do zawartości
kostek8

Wyświetlanie strony na telefonie a RWD

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taką kwestię - bardzo zależy mi na możliwości obejrzenia strony pod przeglądarką na telefonie w układzie taki jak na monitorze komputera. Mam dość duży ekran telefonu i dodatkowo z rozdzielczością FullHD po obróceniu. Jest mi to potrzebne do tego aby ocenić układ i proporcje takiej strony (ogólnie design) mobilnie bez każdorazowego użycia komputera czy laptopa do tego celu.

Czy znacie może jakąś solidnie działającą wtyczkę do przeglądarki która jest w stanie "oszukać" test na czym aktualnie strona pracuje albo jakąś zmodyfikowaną wersję przeglądarki która by na to pozwoliła ?

Ogólnie korzystam z Chrome pod androidem ale ta funkcja która powoduje widok jak komputer nie daje efektu który mnie interesuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda przeglądarka mobilna ma "widok komputerowy" (desktop) czy jak tam to nazwać. Teoretycznie w tym trybie przeglądarka powinna się zgłaszać jako wersja PC i powodować włączenie pełnej wersji strony. Zwykle to działa bez problemu.

 

Jeśli widać jakąś różnicę, to spowodowane jest to ustawieniami dodatkowymi przeglądarki - np wymuszone zawijanie tekstu, wymuszone minimalne rozmiary czcionek, wymuszone dopasowanie strony do szerokości ekranu itp.

 

Sprawdź Operę oraz Firefox.

 

No i jeszcze jest kwestia taka, że RWD i mobilna to nie to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda przeglądarka mobilna ma "widok komputerowy" (desktop) czy jak tam to nazwać. Teoretycznie w tym trybie przeglądarka powinna się zgłaszać jako wersja PC i powodować włączenie pełnej wersji strony. Zwykle to działa bez problemu.

 

Jeśli widać jakąś różnicę, to spowodowane jest to ustawieniami dodatkowymi przeglądarki - np wymuszone zawijanie tekstu, wymuszone minimalne rozmiary czcionek, wymuszone dopasowanie strony do szerokości ekranu itp.

 

Sprawdź Operę oraz Firefox.

 

No i jeszcze jest kwestia taka, że RWD i mobilna to nie to samo.

 

Tak rozumiem, ale chodzi mi o ominięcie RWD (nie mam na myśli wersji stron mobilnych) czyli spowodowanie tego żeby strona na telefonie nie rozwijała się jak "papier toaletowy w dół" tylko dała się przesuwać w całości w lewo i w prawo a elementy mieściły się wszystkie na ekranie aby ocenić to jak "leżą" i czy są proporcjonalne.

Pale moon tak jak teraz sprawdziłem ma faktycznie taki tryb wymuszający ale jego działanie nie różni się chyba niczym od tego z innych przeglądarek które używałem bo nie poprawia mi tego układu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z RWD będzie problem. Prócz tego, że przeglądarki mobilne mają dodatkowe dziwne ustawienia, to często kłamią stronę co do rozdzielczości ekranu - nie podają jego prawdziwej rozdzielczości. Dlatego RWD zawija stronę np do 960px.

 

Właśnie sprawdziłem na swoim telefonie i mimo rozdzielczości 960x540 oraz trybu desktop w Operze, strona PurePC mieści się w układzie pionowym na ekranie - przeglądarka skaluje stronę do szerokości ekranu i nie widzę opcji wyłączenia tego.

Oczywiście z powodu braku zapisu o viewport, mogę sobie stronę powiększyć.

 

Możesz zrobić tak, że jeśli do linku doklejony jest kod: ?pc=1, to PHP nie dokleja meta viewport lub dokleja z wymuszonym minimalnym skalowaniem 1.0.

 

Druga sprawa, że z poziomu JS możesz sprawdzić, jaką rozdzielczość zgłasza Twój telefon na stronie. Jeśli nie zgłasza się jako FullHD, to marne szanse na zobaczenie na nim strony w prawdziwym trybie desktop.

http://www.w3schools.com/jsref/prop_screen_width.asp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z RWD będzie problem. Prócz tego, że przeglądarki mobilne mają dodatkowe dziwne ustawienia, to często kłamią stronę co do rozdzielczości ekranu - nie podają jego prawdziwej rozdzielczości. Dlatego RWD zawija stronę np do 960px.

 

Właśnie sprawdziłem na swoim telefonie i mimo rozdzielczości 960x540 oraz trybu desktop w Operze, strona PurePC mieści się w układzie pionowym na ekranie - przeglądarka skaluje stronę do szerokości ekranu i nie widzę opcji wyłączenia tego.

Oczywiście z powodu braku zapisu o viewport, mogę sobie stronę powiększyć.

 

Możesz zrobić tak, że jeśli do linku doklejony jest kod: ?pc=1, to PHP nie dokleja meta viewport lub dokleja z wymuszonym minimalnym skalowaniem 1.0.

 

Druga sprawa, że z poziomu JS możesz sprawdzić, jaką rozdzielczość zgłasza Twój telefon na stronie. Jeśli nie zgłasza się jako FullHD, to marne szanse na zobaczenie na nim strony w prawdziwym trybie desktop.

http://www.w3schools.com/jsref/prop_screen_width.asp

W orientacji wertykalnej okazuje mi tam 1080 px a w horyzontalnej pokazuje mi 1794 px a przynajmniej pod pale moon.

Nie wiem czy o dokładnie to Ci chodziło ale dopisałem do adresu w przeglądarce jako jego przedłużenie to polecenie ale nic to nie zmieniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czekaj, bo teraz zgłupiałem. Jesteś programistą czy po prostu oglądasz sobie stronki zrobione w WP?

 

Bo jako programista powinieneś wiedzieć, jak działa PHP. Dopisanie linijki do adresu nie wystarczy. Trzeba w kodzie szablonu strony dopisać kod, który zareaguje jakoś na ten GET i usunie linijkę meta viewport lub ustawi zoom na .1.0" - to już zależy od Ciebie. Trzeba testować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czekaj, bo teraz zgłupiałem. Jesteś programistą czy po prostu oglądasz sobie stronki zrobione w WP?

 

Bo jako programista powinieneś wiedzieć, jak działa PHP. Dopisanie linijki do adresu nie wystarczy. Trzeba w kodzie szablonu strony dopisać kod, który zareaguje jakoś na ten GET i usunie linijkę meta viewport lub ustawi zoom na .1.0" - to już zależy od Ciebie. Trzeba testować.

Prawda- nie jestem programistą natomiast dzięki - przekażę sugestię osobie która pracuje akurat nad tą stroną.

Ale tak -  zależy mi na możliwości obejrzenia innych stron. Chciałbym móc mieć możliwość obejrzenia każdej strony na telefonie w jej oryginalnym układzie komputerowym przed wizytą w danym miejscu. To co zaproponowałeś nawet jeśli zda egzamin to zadziała tylko na tej stronie.

Jeśli coś takiego mi się nie uda będę zmuszony kupić dość szybko ultrabooka z FHD a tego chcę uniknąć na ten moment.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak - to możesz zrobić tylko na stronach, na których masz dostęp do kodu.

Jeśli chodzi o uniwersalne rozwiązanie dla wszystkich stron, to na chwilę obecną nie znam takiego - co nie oznacza, że takiego nie ma. Po prostu nie drążyłem specjalnie tematu.

 

Zamiast ultrabooka zastanowiłbym się, czy nie wystarczyłby tablet z Windows 8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak - to możesz zrobić tylko na stronach, na których masz dostęp do kodu.

Jeśli chodzi o uniwersalne rozwiązanie dla wszystkich stron, to na chwilę obecną nie znam takiego - co nie oznacza, że takiego nie ma. Po prostu nie drążyłem specjalnie tematu.

 

Zamiast ultrabooka zastanowiłbym się, czy nie wystarczyłby tablet z Windows 8.

Dzięki - myślałem w sumie nad tabletem ale tu akurat to będzie musiał być lapek. Mój obecny Z580 waży jakieś 2,5 kg a ja potrzebuję możliwości i komfortu pisania jak na kompie ale lepszej mobilności. Tablet w sumie byłby ciut lepszy ale tylko ciut od mojego HTC M8. Co do lapka będę pewnie sprzedawał go i celował w coś w stylu Asusa UX303LN, żeby pogodzić wszystkie wymagania i zachować szansę na zagranie w coś od święta jako dodatek do pracy.

 

Co do stron temat pozostaje nadal do rozwiązania - jeszcze nie znalazłem rozwiązania problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...